gebe
  1. UzmaN

UzmaN Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

etli sogan dolması

Konu, 'Dolmalar' kısmında UzmaN tarafından paylaşıldı.

sogan dolmasi soğan dolması sogan dolması soğan dolmasi tarifi Malzemeleri:
    - 6 tane büyükce sogan
    - 3 yemek kasigi kiyma
    - 6 yemek kasigi pirinc
    - 1 yemeklik dogranmis sogan
    - 1 yemek kasigi salca
    - sivi yag, tuz, karabiber ve nane

Yapilisi:

1. Soganlari temizleyip ve basindan altina dogru derince bir kesik atarak kaynar suda 6 dakika hasladim.

2. Kaynattiktan sonra süzgece aldim ve soguttum.

3. Bu arada yemeklik dogranmis sogani sivi yagla birlikte biraz kavurdum ve icine kiymayi attim. Kiymalar kavurulduktan sonra icine salcayi aldim ve baharatlari ekledim ve en son olarakta pirincleride attim ve biraz daha kavurdum ve sogumaya biraktim.

4. Hasladigim soganlari dikkatlice birbirinden ayirdim kat kat ve iclerini bir tatli kasigiyla bu harcla doldurdum ve tekrar kesik tarafini da güzelcene kapatarak soganlari kapattim.

5. Doldurulan soganlari bir tencerenin icine dizdim ve soganin cücüklerinide attim icine ve de bugün 1 su bardagi kadar kaynar suyun icine bir yemek kasigi salca ve tuz ve bir miktar sivi yag koyup erittim ve sogan dolmasinin üzerini gecmeyecek sekilde döktüm ve kisik ateste agir agir pişirdim ALINTIDIR.......[​IMG]

2. KızılÖtesi

KızılÖtesi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38
    Cevap: etli sogan dolması
    ımmmm denemeye değer emeğine sağık

3. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    hımmm teşekkürler

4. papatya57

papatya57 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    annem çok güzel yapar bunu bende 2 defa yaptım nefis oluyor mutlaka deneyin

5. 1melek

1melek Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    evet bu yemek gerçekten çok güzel oluyo bencede deneyin.

6. Gizem atras

Gizem atras Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Resmi pek iç açıcı gelmedi ama tadı nasıl oluyor bilemem tabi =) Emeğine sağlık !

etli sogan dolması konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. etli kara lahana dolması

etli kara lahana dolması

Yemek Adı : Etli Karalahana MALZEMELER 2 demet körpe karalahana Yarım kilo kıyma 1 baş soğan 1 çay bardağı pirinç 1 yemek kaşığı kuru nane Yarım demet maydanoz 2 adet domates veya 2 çorba kaşığı salça 1 çay bardağı sıvıyağ Yarım çay kaşığı karabiber Az tuz HAZIRLANIŞI Lahana yaprakları kaynamakta olan suya atılır. 5 dakika kadar haşlanır ve bir kepçe yardımıyla sudan çıkarılır. Diğer...
  2. Etli kayısı dolması...

Etli kayısı dolması...

Malzemeler 30 kayısı 1 kahve fincanı Amerikan pirinci 1 çorba kaşığı kıyma 1 soğan Tuz, karabiber, biraz tarçın 1 demet nane 1 kaşık kuru nane 1 limonun suyu 1 kahve fincanı sıvı yağ Yemeğin Tarifi Kayısıları akşamdan suda bekleterek yumuşatın. Diğer tüm malzemeleri karıştırarak, harcınızı hazırlayın.Kayısıları bölerek içlerini daha önce hazırladığınız harçla dolma doldurur gibi doldurun....
  3. Etli Pırasa Dolması

Etli Pırasa Dolması

Etli Pırasa Dolması Malzemeler Pırasa 6 adet 1200 gram Su 2 1/4 su bardağı 450 gram Tuz 2 tatlı kaşığı 12 gram Pirinç 1/3 su bardağı 60 gram Soğan 2 orta boy 120 gram Maydanoz 1 demet 60 gram Kıyma (orta yağlı) 1 1/2 su bardağı 250 gram Kara biber 1 tatlı kaşığı 2 gram Margarin 1 yemek kaşığı 10 gram Yumurta 1 adet 50 gram...
  4. Etli kara lahana dolması

Etli kara lahana dolması

karalahana dolması etli kara lahana sarması kara lahana sarması etli karalahana dolması 1. 2 demet körpe karalahana 2. Yarım kilo kıyma 3. 1 baş soğan 4. 1 çay bardağı pirinç 5. 1 yemek kaşığı kuru nane 6. Yarım demet maydanoz 7. 2 adet domates veya 2 çorba kaşığı salça 8. 1 çay bardağı sıvıyağ 9. Yarım çay kaşığı karabiber 10. Az tuz Hazırlık 1. Lahana...
  5. Etli Yaprak Dolması Tarifi Nefisss

Etli Yaprak Dolması Tarifi Nefisss

Resimli Etli Üzüm Yaprağı Sarması Tarifi Etli Üzüm Yaprağı Sarması nasıl yapılır Sevgili melekler, önceleri annelerimizin elinde yediğimiz ve evlendikten sonra büyük bir heyecanla olacak mı olmayacak mı denediğimiz etli üzüm yaprağı sarması nasıl yapılır, sizlerle paylaşmak istiyoruz. Eğer dolma çeşitleri hoşunuza gidiyorsa ve biraz el beceriniz ve damak tadınız varsa eminiz harika bir ymek...

Sayfayı Paylaş