gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

etli türlü

Konu, 'Sebze Yemekleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

etli türlü (Fasulye, bezelye, barbunya, türlü)
    MALZEMELER:

-1 kg sebze (türlü için 250'şer gr. fasulye, bamya, kabak, patlıcan)

-250 gr. kuşbaşı et (koyun ve süt danası)

-1,5 çorba kaşığı yağ

-2 soğan

-2 domates veya bir kaşık salça

-1- 2 sivri biber

-Tuz

YAPILIŞI:

1- İnce doğranmış soğan ve et, yağ ile kavrulur.

2- Kabuğu soyulup doğranmış domates veya salça konup karıştırılır.

3- Su (2 -3 bardak) konup et yumuşayıncaya kadar pişirilir.

4- Yıkanıp ayıklandıktan sonra doğranmış sebze ete ilave edilir. Karıştırılıp kapak kapatılır. Orta ateşte 5- 10 dakika kavrulur.

5- Üzerini geçmeyecek kadar su konup sebzeler yumuşayıncaya kadar pişirilir. (Taze sebzeler kendisi su bıraktığı için az su koymalı, gerektiğinde azar azar sıcak su ilave edilmelidir.)

6- Ateşten alınmadan 5- 10 dakika evvel tuz atılır.

Not: Bamya pişirilirken sebzeyi et ile kavurmadan suyunu, limonu ve tuzunu koyarak pişiriniz.

etli türlü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bir kadının türlü türlü değişimi

bir kadının türlü türlü değişimi

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Resimli , Denenmiş Fırın Poşetinde Sebzeli Tavuk ( Fırında Etli Türlü )

Resimli , Denenmiş Fırın Poşetinde Sebzeli Tavuk ( Fırında Etli Türlü )

fırında poşette sebzeli tavuk fırın poşetinde sebzeli tavuk fırında poşette fırın poşetinde patatesli Merhaba meleklerim dün bir kaç tarifi birleştirip bir yemek çıkardım ortaya ve sonuç gerçekten muhteşemdi :)Görüntü de gerçekten çok güzel zaten ve yağ çok az kullanıldığından çok da sağlıklı .Deneyin pişman olmayacaksınız... Malzemeler: * 2 adet patlıcan * 2 adet patates *...
  3. Gönen Türlü Türlü Şarkı Sözü

Gönen Türlü Türlü Şarkı Sözü

Gönen Türlü Türlü Şarkı Sözü Selam kızlar Gönen Türlü Türlü Şarkı Sözlerrini yazarsanız konunuzda çok mutlu olurum.
  4. Etli Türlü Tarifi verir misiniz bana

Etli Türlü Tarifi verir misiniz bana

Merhaba hanımlar bu yaz günlerinde yaz sebzelerinden faydalanmak istiyorum ve etçil kocamında yemesi için sizden Etli Türlü Tarifi istiyorum. Bana Etli Türlü Tarifi verirseniz çok sevinirim.
  5. Nefis Etli Türlü Nasıl Yapılır Buyrun Tarifi...

Nefis Etli Türlü Nasıl Yapılır Buyrun Tarifi...

Etli Türlü Etli Türlü Nasıl Yapılır Sevgili melekler, sebze yemekleri favorinizse hem sebze hem de et yiyebileceğiniz nefis bir tarif vermek istiyoruz sizlere. Mevsimine göre sebzelerini ayarlayabileceğiniz nefis etli türlü tarifi için buyrun makalemize :) Etli Türlü İçin Malzemeler: 250 g dana kuşbaşı- kemikli kuzu eti 1 soğan 4-5 diş sarımsak 1 patates 1 pırasa 1 kereviz 1 biber...

Sayfayı Paylaş