Etrafınızda Evlatlık Alan Var mı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
çocuğu hiç olmayan çiftlerin evlatlık alması bence en güzel davranış şekli ,böylece etrafımızdaki insanlara da sahip çıkmış oluruz ...
benim de bir arkadaşım anlatmıştı..onun bir arkadaşı kadın 40 yaşında imiş ,senelerce uğraşmışlar olmamış çocukları ,doktorlar da olmaz demişler zaten ..neyse kadın gidiyor evlatlık çocuk alıyor...çocuk 5-6 yaşına geliyor , o asla çocuğunuz olmaz denilen kadın hamile kalıyormu ? şoka uğruyorlar ,e evlatlık da aldılar,kadın kendi çocuğu doğduktan sonra tamamen değişmiş öbür evlatlığa karşı ,adam ama aynı imiş ,ikisine de aynı davranıyormuş ,bizim arkadaşa anlatıyormuş eşim bizim çocuğa farklı öbürüne farklı davranıyor çok üzülüyorum ama nafile diyormuş..
bu da olayın ayrı bir acılığı ..ALLAH kimseye yaşatmasın ..bu durumda olan o evlatlık çocuğa olmuş oluyor...

Hollandali aile evlatlik aldiklari cocugun biri Cin biride Zenci.. Ikiside ozenle yetistirilmis ayri milletten iki kardes. Ikiside cok kucuk yasta evlatlik edinildikleri icin ilerde herhangi bi aile bireyi ile karsilasinca uzlasabilmesi icin kucuk yaslardan beri dil kursuna gonderilmis kendi dilleri ogretilmis.. egitimleri sonuna kadar desteklenmis guzel yerlere getirilmis iki evlatlik:) benim tanidigim bir aile boyle bi durumda
Diger bir ornekte elinden zorla alinmis bir Turk ailenin kiz cocugu :( Lezbiyen iliski yasayan bir cifte evlatlik edinilmis igrenc bir kultur icinde yasamaya mahkum edilmis bir Turk kizi:((

Benim kuzenim ve eşi 18 yıllık evliliklerinde ne yazık ki evlat sahibi olamadılar. 6 yıl önce çok gariban bir ailenin yeni doğmuş erkek bebeğini evlat edindiler. Tabi karşılığında parada verdiler. O bebek sayesinde, adeta evleri şenlendi, yüzleri güldü. Gerek kuzenim, gerek ise eşi (yengem) yeniden doğmuş gibi heyecanla, yılların özlemi ile büyüttüler o çocuğu. Kuzenim "oğlummm" dediğinde ağzından bal damlıyor sanki, o kelimesinden bile belli ki içi titriyor yıllarca özlediği o kelimeyi söylemeye doymuyor. Çocuk 3 yaşına gelince fakir olan gerçek ailesi, bu işten bir daha para kazanmak için, bir daha çocuk yaptılar ve ikinci olan çocuğuda kuzenim ve eşi evlat edindi. Oda erkek bir bebek, İlkinin adını "Mustafa" koydular, kuzenimin ölen kardeşinin adıydı... İkinci evlatlıklarının adını da "Yağız" koydular. Biz harici kimse bilmez onlar evlatlık olduklarını, kendileride bilmiyor. İkinci evlatlığı alacaklarında, ki o ikinci evlatlıklta ilk evlatlığın öz kardeşi:) Her neyse işte ikinciyi evlat edinecekleri dönem, yengem bir kaç gün ablasının evinde kaldı ve kucağında bebekle eve döndü. Mustafa'ya "hastanedeydim, yeni bir kardeş doğurdum sana" dediler:)

Şimdi büyüğü 6 yaşında, küçüğü ise 3 yaşında:) Mutlu mesut bir aileler :) Evlat özlemi ile o kadar çok sevmişler, şımartmışlar ki, her iki çocukta çok haylaz. Onların her haylazlığı etrafı ne kadar rahatsız etsede, kuzenim ve eşini mutlu ediyor:) Önemli olanda bu zaten... Bazen onları izlediğimde, içimden "gerçek evlatları olsa bu kadar sevmezlerdi belki" diyorum:) Mustafa ve Yağız kendi gerçek ailelerinde olsalar, bu kadar sevilmez ve böyle güzel bir hayata sahip olamazlardı. O çocuklar evlatlık oldukları için şanslı bence... Çünkü bir aile ne kadar fakir olursa olsun, evladını satamaz. Hadi bir defa yaptı, ikincisini asla yapamaz. Öyle bir aileye sahip olacaklarına, biyolajik olmayan ama onları içten tüm kalpleri ile seven bir aileleri olduğu için her ikiside çok şanslı...

Allah onların ve evlatlık edinen diğer ailelerin mutluluğuna gölge düşürmesin. Kendi evladına sahip olmak isteyenlerin ise Rabbim muratlarını nasip eylesin:)

Arkadaşlar evlatlık bebek almak istiyorum. kız veya erkek faretmez. bebeğe en iyi şekilde bakılcak. çevresinde maddi beklentisi olmayan yeni doğmüş veya doğacak bebeğini evlatlık vermek isteyen var sa pm atsın.......

Benimle yaşıt kuzenim var.. Evlatlık oldugunu liseye giderken öğrendim o yaşıma kadar onun evlatlık oldugunu bilmiyordum bilemezdimde çünkü onu okadar sahşplenmişlerki herşeylerini vereverek buyyuttuler onu.. Hatta bazen okulldayken kıskanırdım babası onu ziyarete geldiğinde acaba benimkiler neden gelmez diye.... Evlatlık oldugunu kendiside 16yasına kadar öğrenmedi aklı erdiği dönemde sölediler ve gerçek ailesi ile tanıstırdılar .. tabiki o onu sahiplenen aileyi seçti... hala inanmakta zorluk çekiyorum asla evlatlık gibi değil ne o ailesine karsı nede ailesi ona karsı.. MAŞALLAH.. şuan evli ve onları torun sahibi yaptı yere göğe sıgdıramıyorlar... önemli olan çocuk yapmak değil onu herkes yapar.. çnemli olan anne ve baba olabilmek....

Arkadaşlar evlatlık bebek almak istiyorum. kız veya erkek faretmez. bebeğe en iyi şekilde bakılcak. çevresinde maddi beklentisi olmayan yeni doğmüş veya doğacak bebeğini evlatlık vermek isteyen var sa pm atsın.......

arkadaşım eğer bu söylediğinde ciddiysen çocuk esirgeme kurumuna başvurmalısın, buraya değil.. bu iş bakkaldan ekmek almaya benzemez!! üstelik ne isminiz ne cisminiz belli

arkadaşlar lütfen sizlerde inanmayın bu tür insanlara, cahil insanları kandırıp neler yapıyorlar bebeği alıp ne yapacağıda belli değil çok kızdım yaa

Kusura bakmayin ama biraz tuhaf geldiniz bana
Kayit bile yaptirmaya tenezzul etmeyipte boyle bir mesaj birakmaniz cok sacma olmus bence... burasi cocuk fabrikasi degil ki size elimizdekinden bi tane yollasak:( bakin sizin icin netten bi kac haber kopyaladim. oyle onune gelen evlatlik alabilseydi bu isi yapan kurumlarda bekleme sirasi veya aileyi gozetleme donemi olmazdi.
eger ciddiyseniz bence bi kuruma basvurun ki sizinde icinize sinsin bu konu

27 yaşındaki işsiz bir adam 20'ye yakın çocuğa ****** istismar ve tecavüzde bulunmak suçundan hapis cezasına çarptırıldı.
aralarında 3 aylık bir bebeğin de bulunduğu, 4 ve 12 yaşındaki kız ve oğlan çocuklarına tecavüz ettiğini, ****** istismar ve saldırıda bulunduğunu itiraf ettiğini belirtti

8-10 yaşlarında taptaze bedenlerinden böbrekleri,dalakları,ciğerleri vesair diğer organları çalınan çocuklar mı yoksa bu yanlış anlaşılmaya sebep?​

daha 20 yaşındayım evli değilim hatta sevgilim yok ama allah nasip ederde evlenirsem (allah kendi çocuğumun eksikliğini göstermesin) ama çocuğum olsa da olmasa da bebek evlat edinmek istiyorum.

ben 28 yaşında iki çocuk annesiyim eşimden ayrıldım ve üçüncü çocuğa hamile kaldım bakacak durumum olmadığı için düzgün bir aileye vermek istiyorum doğar doğmaz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri