gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ettehiyyatü Duası okunuşu ve Türkçe anlamı

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Ettehiyyatü Duası okunuşu Ettehiyyatü anlamı Ettehiyyatü Duası türkçe
    Ettehiyyatü Duası arapca

Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizden Ettehıyyâtü duasının okunuşu hakkında bilgi isteyen siz sevgili misafirler, bu yazımızda Ettehıyyâtü duası okunşu ve Türkçe anlamını sizler için paylaşıyoruz.

Ettehıyyâtü

Okunuşu

Ettehıyyâtü lillâhi vessalevâtü vettayyibât Esselâmü aleyke eyyühen-Nebiyyü ve rahmetullâhi ve berekâtüh, Esselâmü aleynâ ve alâ ibâdillâhis-Sâlihîn Eşhedü en lâ ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve Resûlüh

Anlamı
    Dil ile, beden ve mal ile yapılan bütün ibadetler Allah'a dır Ey Peygamber! Allah'ın selamı, rahmet ve bereketleri senin üzerine olsun Selam bizim üzerimize ve Allah'ın bütün iyi kulları üzerine olsun Şahitlik ederim ki, Allah'tan başka ilah yoktur Yine şahitlik ederim ki, Muhammed, O'nun kulu ve Peygamberidir

Ettehiyyatü Duası okunuşu ve Türkçe anlamı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Duha Suresi Arapça Türkçe Okunuşu Ve Anlamı

Duha Suresi Arapça Türkçe Okunuşu Ve Anlamı

Duha Suresi Arapça Türkçe Okunuşu Ve Anlamı Arkadaşalr hayırlı günler olsun diyor ve sizden Duha Suresi Arapça Türkçe Okunuşu Ve Anlamı hakkında bir konu açmanızı rica ediyorum.
  2. Ettehiyyatü Duası ve Anlamı Burada Melekler

Ettehiyyatü Duası ve Anlamı Burada Melekler

ettehiyyatü duası ve anlamı ettehiyyatünün anlamı Sevgili melekler, namaz kılarken 2.rekatta oturduğumuzda ve 4 rekatlık namazlarda da 4. rekatta oturduğumuzda okunulan dualardan biri olan ettehiyyatü duası ve anlamı nedir merak eden ve bilmeyen meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için ettehiyyatünün anlamı ve okunuşunu sizlerle paylaşıyoruz.. Duası: Ettehiyyâtü lillâhi vessalevâtü...
  3. Kadir Suresinin Arapça Türkçe Okunuşu ve Anlamı

Kadir Suresinin Arapça Türkçe Okunuşu ve Anlamı

kadir suresinin arapçası kadir suresinin türkçesi kadir suresinin anlamı Kadir suresinin Arapça yazılışı ve okunuşu ile birlikte Türkçe anlamını sizler için paylaşıyoruz. Kadir gecesinden bahsettiği için sure bu adı almıştır. Abese suresinin ardından Mekke'de inmiştir. Toplam 5 âyet olan Sûrede, Kadir gecesinden, onun faziletinden, o gecede meleklerin yeryüzüne inişinden söz edilir. Kadir...
  4. Ya Vedut Duası okunuşu ve anlamı

Ya Vedut Duası okunuşu ve anlamı

Arkadaşlarım Ya vedut Diye bir dua varmış bu duanın okunuşunu ve anlamını son derece merak ediyorum. Tam olarak duada neler deniyor neler anlatılıyor. Kız arkadaşım duadan bahsediyor ama bende bilmemezliğe vermeden he şu dedim de anlamını okunuşunu ve içiriğini benimle paylaşabilecek herkese teşekküor ediyorum bekliyorum. bu arada iyi yıllak kızlar. Tamamınız Meleksiniz sitenizde melek gibi :)
  5. Amenerresulü Duası Okunuşu Anlamı ve Faziletleri

Amenerresulü Duası Okunuşu Anlamı ve Faziletleri

Yer gök dua üzerine demişler ve ne kadar doğru söylemişler. Hemen hemen hepimiz hayatımız boyunca mutlaka dua etmişliğimiz vardır. Biz müslümanların kutsal kitabı olan Kuran Kerim de geçen süreler vardır. Bu sürelerden biri de Kuranın kalbi denilen Bakara suresidir. Bakara suresinin 285 ve 286 nolu ayetlerinden oluşan Amenarasulü süresidir. Amenarasulü suresinin oldukça büyük faziletleri...

Sayfayı Paylaş