gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Ettehiyyatü duasının anlamını yazarmısınız

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhabalar.Lütfen Ettehiyyatü duasının anlamını yazarmısınız.Annem her akşam okumamaızı istiyor da nasıl dua ediyoruz öğrenmek istiyorum..

2. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113
    Duası: Ettehiyyâtü lillâhi vessalevâtü vettayibât. Esselâmü aleyke eyyühen-Nebiyyü ve rahmetüllâhi ve berakâtüh, Esselâmü aleynâ ve alâ ibâdillâhis-Sâlihîn. Eşhedü en lâ ilâhe illallâh ve eşhedü enne Muhammeden abdühû ve Rasûlüh.

Anlamı:
    Dil ile, beden ve mal ile yapılan bütün ibadetler Allah'a dır. Ey Peygamber! Allah'ın selamı, rahmet ve bereketleri senin üzerine olsun. Selam bizim üzerimize ve Allah'ın bütün iyi kulları üzerine olsun. Şahitlik ederim ki, Allah'tan başka ilah yoktur. Yine şahitlik ederim ki, Muhammed, O'nun kulu ve Peygamberidir.

Ettehiyyatü duasının anlamını yazarmısınız konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dualar, ve anlamları

Dualar, ve anlamları

dualar ve anlamları melekler mekanı dualar ve anlamları video korkulu rüya görmemek için okunacak dua SIKINTILI ANLARDA OKUNACAK DUA OKUNUŞU: "Subhânallâhil Aziym!" MANASI: "Büyük ve yüce Allâh'ı tesbih ederim!" BESMELEYİ UNUTUNCA OKUNACAK DUA OKUNUŞU: Bismillâhi evvelehü ve âhirehü MANASI: Başından sonuna kadar Allah'ın adıyla. BU DUA KORKULARI GİDERİR...
  2. Kunut duaları ve anlamları

Kunut duaları ve anlamları

kunut dularının anlamlı kunut duası anlamları Merhaba Melek'ler, bu yazımızda Kunut Duaları ve anlamları hakkında bilgiler paylaşacağız sizlerle. Kunut dualarının anlamlarını merak eden tüm müslüman kardeşlerimizin bilgisine diyor ve konumuza geçiyoruz. Okunuşu: Allâhümme innâ nesteînüke ve nestağfirüke ve nestehdik. Ve nü’minü bike ve netûbü ileyk. Ve netevekkelü aleyke ve nüsni...
  3. Ayetel Kürsinin anlamını yazarmısınız

Ayetel Kürsinin anlamını yazarmısınız

Ayetel Kürsiyi sürekli okuyorum ama anlamını tam olarak bilmiyorum.Buradan paylaşırsanız hem ben öğrenirim, hem de herkes faydalanabilir..:)
  4. kunut dualarının anlamlarını yazarmısınız

kunut dualarının anlamlarını yazarmısınız

Selam. Ben kunut dualarının anlamını yazmanızı rica ediyorum.Namazada hep okuyoruz anlamlarından haberimiz yok, büyük eksiklik..:(
  5. Rüyada siyah fare görmenin anlamını yazarmısınız

Rüyada siyah fare görmenin anlamını yazarmısınız

Bir arkadaşım rüyasınde bir sürü siyah fare görmüş.Kan ter içinde kalktım diyor, çok korkmuş.İçine de bir kurt düşmüş fare iyi değildir diyor.Acaba ne anlama gelir bu rüya?

Sayfayı Paylaş