gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Ettiğim dualar neden kabul olmuyor?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Bazen o kadar dua ediyorum ve kabul olmuyor, ümitsizliğe düşmekten de korkuyorum, Allah korusun ama dualar bazen neden kabul olmuyor?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz,
    Şartlarına uygunsa dua kabul olur. Hadis-i şerifte, (Rabbiniz kerimdir, kendine açılan eli boş çevirmekten haya eder, edilen duayı kabul eder) buyuruldu. (Tirmizi)

Duanın kabul olması için bazı hususlara dikkat etmek gerekir. Sebeplere yapışmadan istemek kuru bir temennidir. Hadis-i şerifte buyuruldu ki:
    (Çalışmadan dua eden, silahsız harbe giden gibidir.) [Deylemi]

Yapılacak işlerden bazıları şöyledir..

Önce günahlara tevbe etmeli, istiğfar okumalı, sadaka vermeli, imanını düzeltmeli, duanın kabul olacağına inanmalı, iki diz üzerine kıbleye karşı oturup, duaya başlarken, Sübhane Rabbiyel aliyyil a’lel vehhab demeli, euzü besmele çekip hamd ve salevat okumalı, duayı üçten fazla söylemeli! Kabul olmadı diyerek ümit kesmemeli, kabul olana kadar uzun zaman tekrar etmelidir..

3. deniz-07

deniz-07 Rüya Tabiri Editörü

Beğenilen Mesajlar:
    271
    Ödül Puanları:
    0
    İbrahim bin Edhem bir gün Basra çarşısında gezerken halk başına toplandı ve “Bana duâ edin icabet edeyim” meâlindeki âyet-i celileyi sordular ve: “Biz Allah'a dua ediyoruz. Fakat müstecap olmuyor. Acaba neden?” diye yakındılar.
    Dedi ki: Kalbiniz on şeyden ölmüştür:

1) Allah'ı tanırsınız, ama hakkıyla ibadet etmezsiniz

2) Allah'ın kitabını okursunuz, ama hayatınız o kitaba göre yaşamzsınız

3) Şeytanın'in düşman olduğunu bilirsiniz , ama onun dediklerini yaparsınız.

4) Resûlullah'ı sevdiğinizi söylersiniz , ama onun izini ve sünnetini terk edersiniz.

5) Cenneti istersiniz , ama onun için amel etmezsiniz.

6) Cehennemden korkarsınız , ama günahlardan çekinmezsiniz.

7) Ölümün geleceğini bilirsiniz, ama onun için hazırlanmazsınız.

8) Başkalarının ayıbları,eksikleri ile uğraşır,dedikodu yaparsınız amma kendi ayıplarınızı düzeltmezsiniz.

9) Allah’ın verdiği rızkı yersiniz, ama Allah'a şükür etmezsiniz.

10) Ölülerinizi gömersiniz, ama onlardan ibret almazsınız.

SeLf_ConTRoL bunu beğendi.
Ettiğim dualar neden kabul olmuyor? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. dualarımız neden kabul olmuyor?

dualarımız neden kabul olmuyor?

allah dualarımı kabul etmiyor İbrahim b. Edhem, Basra Çarşısı'ndan geçiyordu. İnsanlar onu bulmuşken etrafına toplandılar ve sordular: "Allah’a dua ediyoruz da, O, bizim duamızı kabul etmiyor. Neden?" İbrahim b. Edhem şu cevabı veriyor: Çünkü, sizin kalpleriniz on şeyden dolayı ölmüş: 1- Allah’ı bilirsiniz ama O'na kulluk etmezsiniz. 2- Kur'an okursunuz, ama onunla amel...
  2. Ettiğimiz Bazı Dualar Neden Kabul Olmaz?

Ettiğimiz Bazı Dualar Neden Kabul Olmaz?

tılsımlı dualar dualar neden kabul olmaz dua neden kabul olmaz insanlar bazı yerleri daha çok özler bazı dualarımız Rabbim hepimizin dualarını kabul etsin arkadaşlar :) İbrahim Ethem bir gün Basra çarşısında gezerken halktan bazıları şöyle sordu : “Kuran’da Allah,Bana dua edin icabet edeyim buyuruyor .Biz Allah’a dua ediyoruz fakat neden kabul olunmuyor? ” İbrahim Ethem dedi ki:...
  3. neden dualarım kabul olmuyo

neden dualarım kabul olmuyo

benim neden dualarım kabul olmuyo anlamadım okumadıgım dua kalmadı :(
  4. Dua ediyorum kabul olmuyor neden?

Dua ediyorum kabul olmuyor neden?

Şartlarına uygunsa dua kabul olur. Hadis-i şerifte, (Rabbiniz kerimdir, kendine açılan eli boş çevirmekten haya eder, edilen duayı kabul eder) buyuruldu. (Tirmizi) Duanın kabul olması için bazı hususlara dikkat etmek gerekir. Sebeplere yapışmadan istemek kuru bir temennidir. Hadis-i şerifte buyuruldu ki: (Çalışmadan dua eden, silahsız harbe giden gibidir.) [Deylemi] Yapılacak işlerden...
  5. Duam kabul olmuyor niye acaba?

Duam kabul olmuyor niye acaba?

Şartlarına uygunsa dua kabul olur. Hadis-i şerifte, (Rabbiniz kerimdir, kendine açılan eli boş çevirmekten haya eder, edilen duayı kabul eder) buyuruldu. (Tirmizi) Duanın kabul olması için bazı hususlara dikkat etmek gerekir. Sebeplere yapışmadan istemek kuru bir temennidir. Hadis-i şerifte buyuruldu ki: (Çalışmadan dua eden, silahsız harbe giden gibidir.) [Deylemi] Yapılacak işlerden...

Sayfayı Paylaş