gebe
  1. meleklerin sultanı

meleklerin sultanı Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

eurrovision yarışmasında mor ve ötesine başarılar dilerm

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında meleklerin sultanı tarafından paylaşıldı.

Mor ve Ötesi, Eurovision şarkısı 'Deli' ile sahnedeydi [FONT=arial, geneva, helvetica][​IMG] [/FONT][FONT=arial, geneva, helvetica]TRT Tepebaşı Stüdyoları'nda düzenlenen tanıtım konserinde grubun solisti Harun Tekin, TRT ile aralarında anlaşmazlık çıktığı iddialarını yalanladı.
    [/FONT]16/02/2008 (9028 kişi okudu)
    RADİKAL - İSTANBUL - 2008 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye adına yarışacak olan Mor ve Ötesi'nin hazırladığı parça, TRT Tepebaşı Stüdyoları'nda düzenlenen davette kamuoyuna tanıtıldı. 2004 yılında piyasaya çıkan ve 250 bin adet satan 'Dünya Yalan Söylüyor' isimli albümleriyle müzik piyasasında kendine sağlam bir yer edinen Mor ve Ötesi, Eurovision'da Türkiye'yi 'Deli' isimli parçayla temsil edecek. Tam 3 dakika uzunluğundaki parça, grubun alışılageldik tarzına çok yakın.
    Hayko Cepkin, Yavuz Bingöl ve Janset gibi isimlerin de katıldığı davette beş parçadan oluşan bir mini-konser veren grubun üyeleri, konser sonrası düzenlenen basın toplantısında cevabı merak edilen soruları yanıtladı. Öncelikle geçtiğimiz haftalarda basına yansıyan, TRT ile aralarında şarkının 'Türk ezgileri' içermesi konusunda anlaşmazlık çıktığı yolundaki haberlerin gerçeği yansıtmadığını vurgulayan grubun vokalisti Harun Tekin, şarkının tamamiyle kendilerine ait olduğunu ve TRT ile uyumlarının mükemmel olduğunu söyledi. "Şarkıyı İngilizce veya Almanca da yapabilirdik belki ama Türkçe şarkı yapma konusunda iyi olduğumuzdan Türkçe sözleri olan bir şarkı seçtik. Bizim için Eurovision'da Türkiye'yi temsil etmek zaten başlı başına bir başarı, o yüzden bundan sonra ancak sahnede dekor üstümüze yıkılırsa başarısızlık sayılır" diyen Tekin, yarışmanın Avrupa'da tanınmaları açısından iyi bir fırsat olacağını da ekledi.
    Çift yarı final düzenlenecek
    20-24 Mayıs tarihleri arasında Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da düzenlenecek 53. Eurovision Şarkı Yarışması, bu yıl ilk defa olarak çift yarı finalli olarak düzenlenecek. Buna göre, 19'ar ülkenin yer aldığı iki grupta başarılı olan ilk 10 ülke, 24 Mayıs'ta düzenlenecek olan final yarışmasında yer almaya hak kazanacak. Ayrıca ev sahibi Sırbistan ve dört büyükler olarak nitelendirilen Almanya, Fransa, İngiltere ve İspanya'nın doğrudan katıldığı final yarışmasında toplam 25 ülke yer alacak. TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, Türkiye'nin yarı final grubunun oldukça zorlu olduğunu söyledi fakat grubun finale kalacağından emin olduğunu belirtti.
    Mor ve Ötesi'nin 'Deli' isimli şarkının sözleriyse şöyle:
    Aranıyor sahibi ruhumun / tam yerine mi düştüm / direniyor faili tutkunun / kızmış ve küçülmüş / aranıyor sahibi ruhumun / tam yerine mi düştüm / direniyor / direniyor / direniyor / beni büyütün / ağlatmayın / sevginiz nerde / övündüğünüz / beni büyütün / ağlatmayın / sahte düşlerle / oyalamayın / bir yarım akıllı bir yarım deli / dört yanım akıllı bir yanım deli / herkes akıllı bir ben deli / bir ben delirara
    radikal.com

2. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: eurrovision yarışmasında mor ve ötesine başarılar dilerm
    hadi bakalım hayırlısı...
    mor ve ötesine bol şanslar

3. BöğüRTLen

BöğüRTLen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

bol şanslar dileriz ama bu sene de pek umutlu değilim ben.
    teşekkürler paylaşım için=)

4. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

bende pek umutlu değilim ama inşallah iyi bir sonucla dönerler

5. meleklerin sultanı

meleklerin sultanı Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Ce: eurrovision yarışmasında mor ve ötesine başarılar dilerm
    Ve mor ve ötesi yarı finalde tebrikler mor ve ötesi mor ve ötesinin kendine güvenini seviyorum çok iyi ingilizce bildiği halde türkçe şarkıyla katılmayı seçmesi komplekse girmemesini seviyorum eğitimli kültürlü olmasını seviyorum nerde nasıl konuşması geektiğini bilmesi daha bir çok özelliğini seviyorum birinci olmasada iyi bir derece alır diye düşünüyorum zaten benim kalbimde o birinci yarın gece mor ve ötesine yeniden başarılar....

6. aSqimSin

aSqimSin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: eurrovision yarışmasında mor ve ötesine başarılar dilerm

İnşallah Kenan Doğulu'nun hakkını yedikleri gibi yemezler Mor ve Ötesi'nin de hakkını. Kenan kesinlikle 1. olmalıydı. en iyi oydu hala benim aklım orada kaldı. Mor ve Ötesine başarılar dilerim. şarkı çok hoşuma gitti benim:)

eurrovision yarışmasında mor ve ötesine başarılar dilerm konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mor Ve Ötesi - Uyan

Mor Ve Ötesi - Uyan

canım kardeşim bak senin ellerinde hayatımız uçan kuştaki güzelliği kaybettik hastayız çok sıkıldım ağlamaktan durmaktan bu ahlaksız oyunlara devam etmek günah uyan artık uyan uyan dostum uyan uyan artık uyan karanlık uykundan sadece renkler vardı sonra kayboldu onlar da biz nefes alamadan ah bu hayat anlamsız bir şaka herkes bunun farkında çok sıkıldım ağlamaktan durmaktan bu ahlaksız...
  2. Mor Ve Ötesi - Parti

Mor Ve Ötesi - Parti

partinin yerini şaşırdım içimde zannettim dışımdaymış biri eksik biri fazLaymış yanıLdım partinin gününü kaçırdım istisna zannettim bir kuraLmış muhtaç oLduğum büyük kuvvet yaLan mıymış? Kutsal aklın nerde? Dans et üstümde.. Sakin olmak için Biraz daha eğlen..! partinin tadını kaçırdım nümayiş zannettiLer isyanmış nazik bir katiL doğurmuşsun ve kazanmış Nazik bir katil doğurmuşsun Ve...
  3. Mor Ve Ötesi - Eksik

Mor Ve Ötesi - Eksik

Sanki bir şeyler eksik hayatında Dur ve dinlen n'olursun ah bir defa Yerinde olsaydım beni dinlerdim Ama sen duymadın Duraksız bir yarış seninki Ne başı var ne sonu belli Uğraşırken kazanmak için Sormadın hiç neden niye Ve hayat sana dokununca Her şey nasıl da değişti Dönüp bakınca gördün birden Sanki bir şeyler eksik hayatında Dur ve dinlen n'olursun ah bir defa Yerinde...
  4. Mor Ve Ötesi - Bazen

Mor Ve Ötesi - Bazen

bazen eski sözcüklere bakmaz mısın nasıl küçük nasıl zararsızlar oysa orda ne yalanlar ihanetler gizlidir korkma, bir daha gelmem üstüne çünkü ben kayboldum, geri dönmem imkansız hem uzak hem hoyrat senin ülken çünkü ben kayboldum, geri dönmem imkansız yine de mutluyum bazen eski defterleri açmaz mısın onlar masum duran o saklı sayfalar pistir ve temizdir sadece laf vardır orda bir daha...

Sayfayı Paylaş