gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

ev işi lahmacun

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

diyarbakır lahmacun tarifi hamilelikte lahmacun
    Evişi Lahmacun
    Malzemeler:
    2 Su Bardağı Un
    2 Çay Kaşığı Tuz
    3 gr Kuru Maya
    1/2 Tatlı Kaşığı Toz Şeker
    1/4 Su Bardağı Ilık Su
    150 gr Yoğurt
    450 gr Domates
    1 Orta Boy Soğan
    250 gr Kıyma
    1 Demet Maydanoz
    5 Diş sarmısak
    5 Adet Sivribiber
    Karabiber, Tuz

HAZIRLANIŞI :
    Ön hazırlık olarak, soğan, maydanoz, ve sivribiberi ince kıyın. Sarmısağı dövün. Maya ve toz şekeri ılık suyla ezin. Limonu 8’e bölün. Kabuklarını soyduğunuz domatesleri de minik küpler halinde doğrayın.
    Unu eleyin. 2 yemek kaşığını ayırıp kalanını 2 çay kaşığı tuzu katıp karıştırın. Unun ortasını havuz biçiminde açın. Mayalı şekerli suyu ve yoğurdu koyup iyice karıştırın. Elde ettiğiniz yumuşak hamuru ele yapışmaz kıvama gelene kadar yoğurun. Üzerine nemli bir bez örterek 30 dakika kadar ılık bir ortamda mayalanmaya bırakın. Hamuru iri yumurta büyüklüğünde pazılara (hamur parçaları) ayırın. Her pazıyı unlayarak elinizle yarım santim kalınlıkta yuvarlak olarak açın.
    Bu arada harcı hazırlayın. Bunun için, bir kapta domatesi, soğanı, kıymayı, maydanozu, sivribiberi, sarmısağı, tuz ve karabiberi iyice karıştırın.
    Hazırladığınız harcı, açtığınız hamurların üzerine yayın. Ancak hamurların kenarında 1 cm kadar boşluk kalmalı. Unladığınız fırın tepsisine lahmacunları dizin. Önceden 220 derecede ısıttığınız fırına koyduğunuz lahmacunları 15 dakika sonra çıkarabilirsiniz.

ev işi lahmacun konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. lahmacun

lahmacun

pizza tavasında lahmacun Malzemeler: un ( bu isteginize göre bagli) ben 3 su bardagi un kullandim 1 paket yas maya 3 yemek kasigi yogurt gerektigi kadar sicak su tuz Harci icin: Kiyma ( buda isteginize göre bagli) ben 250gr kullandim 2 bas sogan maydanoz 1 sivri yesil biber 1,5 yemek kasigi domates salcasi yarim yemek kasigi biber salcasi siviyag tuz Hazirlanisi: Bir kabin icine Unu, yas...
  2. Evde Ekmek Hamuru ile Lahmacun

Evde Ekmek Hamuru ile Lahmacun

ekmek hamuru tarifi lahmacun hamuru lahmacun tarifi ekmek hamurundan tarifler Malzemeler 1 çorba kaşığı su 1 tatlı kaşığı domates salçası 4 sivri biber 250 gr. kıyma içi için: 2 domates 2 adet ekmek hamuru (fırından alalabilirisiniz) 2 soğan 1.5 çay bardağı sıvıyağ Biraz un Tuz, karabiber Hazırlanma Şekli *Sivri biberleri temizleyip doğrayın. Domatesleri soyup küçük küçük doğrayın....
  3. Ev yapımı lahmacun

Ev yapımı lahmacun

lahmacun ev yapımı lahmacun ev yapımı hamuru İŞTE MELEKLERİM SİZLERE NEFİS BİR LEZZET. BEN LAHMACUN ÇOK SEVERİM. BU TARİF TAM BENLİK.:deli:AĞZINIZ SULANMASIN , HADİ YAPIN! :D:D EV YAPIMI LAHMACUN MALZEMELER: HAMUR İÇİN: 1 PAKET YAŞ MAYA UN ( YAKLAŞIK 5-6 BARDAK ) TUZ VE ILIK SU İÇİ İÇİN: 500 GR. KIYMA 3 ADET SOĞAN 3 ADET SİVRİ BİBER 3 ADET DOMATES 1 KAŞIK DOMATES SALÇASI 1 KAŞIK...
  4. Ev Yapımı Lahmacun İçi Tarifi

Ev Yapımı Lahmacun İçi Tarifi

evde lahmacun içi nasıl hazırlanır evde lahmacun içi hazırlama lahmacun içi lahmacun içi hazırlama ile ilgili bilgiler burada melekler. Çocuklar başta olmak üzere hazır yemek içinde en çok tercih ettiğimiz lahmacun olur melekler :) Genelde dışarda yenen lahmacunu aslında evde de yapabiliriz. Ev yapımı lahmacun hem kendi elimizden çıktığı hem de hijyenik olduğu için daha çok tercih edilebilecek...
  5. Evde Lahmacun Yapımı nasıl oluyor

Evde Lahmacun Yapımı nasıl oluyor

Merhaba arkadaşlar sizden bir konuda yardım isteyeceğim acaba aranızda Evde Lahmacun Yapımı bilen var mı evde lahmacun nasıl yapılıyor lütfen bana yazın.

Sayfayı Paylaş