gebe
  1. melegim

melegim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Ev kebabı

Konu, 'Et Yemekleri' kısmında melegim tarafından paylaşıldı.

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Ev kebabı ( 2 kişilik )[/FONT] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] [​IMG] Malzemeler : [/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] [​IMG] 400 gram yağsız kuzu eti
    [​IMG] 1 su bardağı süzme yoğurt
    [​IMG] 2 küçük pide
    [​IMG] 3 kaşık tereyağı
    [​IMG] Tuz
    [/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif], karabiber, kırmızı biber[/FONT]
    [FONT=Times New Roman, Times, serif][SIZE=-1][​IMG][/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman, Times, serif][/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Hazırlanışı: [/FONT]

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Eti döner gibi ince ince kasabınıza kıydırın. Teflon tavaya hafif yağ sürerek etlerin her iki tarafını kızartın. Tuz ve karabiber serpin.

Pideleri kuşbaşı doğrayarak iki kaşık yağda kavurun. Servis tabağına çıkartın. Üzerine az su ile ezilmiş süzme yoğurdu dökün. Yoğurdun üzerine kızarmış ekmeği dizin. En üste kırmızı biberli tereyağı gezdirerek servis yapın.
    [/FONT]

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Cevap: Ev kebabı
    payllaşım için tşk ederimmmm..

3. mehtap bulut

mehtap bulut Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kurban bayramlarında özelllikle evde döner olarak yapılaiblir

Ev kebabı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ev UsÛlÜ İskender Kebap

Ev UsÛlÜ İskender Kebap

ev usulü iskender ev usulü iskender kebap usulu uslü kebap evde yoğurtlu MALZEMELER Bonfile veya biftek (isteğe bağlı miktar değişebilir) ben iki kişilik yaptım 1 adet soğan yoğurt zeytin yağ,tere yağ tuz,kekik,karabiber,kırmızıbiber 1 çorba kaşığı salça İSKENDERİMİZİN HAZIRLANMASI Etlerimizi olabildiğince ince ince kesiyoruz, ben derin dondurucuda bulunan etimi 10-15 dk öncesinden...
  2. Evde beyti kebap nasıl yapılır

Evde beyti kebap nasıl yapılır

Beyti nasıl yapılır ? Kızlar ya ben evimde kocama Beyti kebap yapmak istiyorum. Bunu nasıl yaparım, tarifi var mı ? İçine koyulacak malzemelerle birlikte bana bir listesini verin lütfen.
  3. Beyti kebap tarifi evde kolay tarif

Beyti kebap tarifi evde kolay tarif

evde beyti kebap tarifi beyti kebap nasıl yapılır Oldum olası beyti kebap ismini hep yadırgamışımdır ama tadına da baylımışımdır Melek'lerim. Sahi bu ismi nerden almış bu yemek onuda bir ara araştırmak lazım :) Neyse diyor ve size evde yapabileceğiniz beyti kebap tarifini sunuyoruz arkadaşlar :) Köfte icin: 600 gr. dana kıyma (yari yariya kuzu, dana olabilir yada tam kuzu) 1 yemek...
  4. Evde Kebap Nasıl Hazırlanır Öğrenmek İsteyenlere Tüyolar

Evde Kebap Nasıl Hazırlanır Öğrenmek İsteyenlere Tüyolar

kebap nasıl hazırlanır kebap nasıl yapılır Sevgili melekler, elbette ki güneydoğu ve doğu anadolu bölgesinde ki ustaların ellerinden çıkmış kebaplarla boy ölçülmez ama bu yazımızda evde kebap yapmak isteyenler için kebap nasıl hazırlanır nelere dikkat etmek gerekir anlatmak istiyoruz :) - Kebapta kullanılan etin cinsi, dinlenmiş olması,terbiye ediliş şekli ve kebabın cinsine göre doğru...
  5. Bursa'nın Meşhur İskender Kebabının Evde Yapılışı Tarifi

Bursa'nın Meşhur İskender Kebabının Evde Yapılışı Tarifi

Ev Yapımı İskender Tarifi Ev Yapımı İskender Resimli Eğer biraz midenize düşkünseniz Bursa denilince aklınıza ilk olarak meşhur İskender Kebap gelir melekler :) Zaten Bursa'ya kadar gidip te İskender Kebap yenmeden dönülmez. Biz de bu yazımızda Bursa'nın meşhur yemekleri için de başı çeken İskender Kebabının evde nasıl yapılacağı hakkında bilgiler verceğiz sizlere. İşte ev yapımı İskender...

Sayfayı Paylaş