Ev Yapımı Cips Tarifi Yapılışı

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Evde Nasıl Cips Yapılır
    Evde Cips yapılışı

Sevgili melekler, okulların tatile girmesiyle birlikte evde çocuklarınızla daha fazla vakit geçirmeye başladınız. E tabi bu arada yemek sorunları da başladı. Genelde seçilen yemekler, köfte patatese düşkünlük ve fast food sizi bunaltırken sebze yemeklerinin yanında hiç olmazsa kendi ellerinizle yapacağınız cipsle onların gönlünü alabilirsiniz :) İşte minikler ve sizin için evde cips yapılışı, tarifi... :)

< Resme gitmek için tıklayın >

2 büyük boy patates
    Mısır unu
    Zeytinyağı
    Salça,
    Tuz,
    Baharatlar (nane, soğan çeşnisi)

Yapılışı

Patatesleri soyup ince ince kesin. Sonra bir kaba 2 çorba kaşığı salça, baharatlar ve mısır ununu döküp karıştırın. Sonra fırın tepsisine yağlı kağıt serin ve patatesleri üzerine dizin. İsterseniz kaba boşaltığınız malzemelerin içinde zeytinyağınızı döktükten sonra patates dilimlerinizi kap içinde bulayıp fırın tepsisine yerleştirebilirsiniz.
    Daha sonra 200 derece sıcaklıktaki fırında 16 dakika kadar beklettiğiniz cipslerinizi çıkarabilirsiniz. isterseniz farklı çeşniler de kullanabilirsiniz.

Ev Yapımı Cips Tarifi Yapılışı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Ev Yapımı Cips Ve Dip Sos Tarifi

cips sosu nasıl yapılır cips sosu tarifi nasıl yapılır evde Cipsler: * Yufka * 2 çorba kaşığı zeytinyağı * Neredeyse toz halinde kaşar rendesi * 1 diş sarımsak, ama çok iyi dövülecek * Nane, pul biber, tuz Yapılışı: İlk önce yufkaları üst üste koydum.3 parmak genişliğinde şeritler kestim.Sonra bu şeritleri yukarıda gördüğünüz üçgenleri elde etmek için çapraz kestim.Bir kabın içinde...
  2. Evde Cips Yapımı

Evde Cips Yapımı Merhaba kızlar cipsi evde kendim yapmak istiyorum sizce bu mümkün mü ?m Bana Evde Cips Yapımı hakkında bilgi verin :)
  3. Resimli Evde Cips Yapılışı

Evde Cips Yapılışı Evde Cips Nasıl Yapılır 7'den 70'e herkesin sevdiği yedikçe yediği televizyon keyfini iki katına çıkartan cipslerinizi kendiniz evde yapmak ister misiniz? O halde buyrun Melek'ler, evde cips nasıl yapılıyor öğreniyoruz. Gerekli Malzemeler 4 adet milföy hamuru, 3 yemek kaşığı susam, 2 yemek kaşığı ay çekirdeği, 1 tatlı kaşığı kekik, 1 çay kaşığı kırmızı pul biber, 1...
  4. Ev Yapımı Cips yapımı nasıl yapılır

Kızlar benim iki çocuğum var ellerinizden öpsünler kızım fazla değil de oğlum boğazına çok düşkün sürekli cips yiyor istiyor bu durumdan pek hoşnut kalmıyorum sağlıksız diye acaba cipsi evde kendim yapsam olur mu evde cips yapmayı bilen varsa bana yazabilir mi?
  5. Brovni Tarifi Resimli yapılışı ev yapımı Brovni

Brovni Nasıl Yapılır Ev Yapımı Browni Tarifi Daha önce sizlere yaş pasta keki nasıl yapılır diye bilgiler aktarmıştık. Şimdi de browni tarifi isteyenler için, ev yapımı brovni yapılışı arayan tüm üyelerimiz ve misafirlerimiz için ev yapımı resimli brovni tarifi sunuyoruz Melek'lerim. Malzemeler 1 su bardağı un 2/3 su bardağı kakao yarım tatlı kaşığı kabartma...

Sayfayı Paylaş