gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Ev Yapımı Lahmacun İçi Tarifi

Konu, 'Ekmekler&Pideler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

evde lahmacun içi nasıl hazırlanır evde lahmacun içi hazırlama lahmacun içi lahmacun içi hazırlama ile ilgili bilgiler burada melekler. Çocuklar başta olmak üzere hazır yemek içinde en çok tercih ettiğimiz lahmacun olur melekler :) Genelde dışarda yenen lahmacunu aslında evde de yapabiliriz. Ev yapımı lahmacun hem kendi elimizden çıktığı hem de hijyenik olduğu için daha çok tercih edilebilecek bir yiyecektir. Evde lahmacun içi nasıl hazırlanır dediğinizi duyar gibi oluyorum. Bu yazımızda evde lahmacun içi hazırlama konusunda bilgi sahibi olacak, artık dışarda lahmacun yemek istemeyeceksiniz :) Geçelim mi lahmacun içi hazırlama bilgilerine ?..

½ kg domates
    1 Orta boy soğan
    250 gr kıyma
    1 Demet maydanoz
    5 Diş sarımsak
    5 Adet sivri biber (tohumları temizlenmiş)
    Karabiber
    1 Limon

Bir karıştırma kabına domatesi, soğanı, çiğ kıymayı, maydanozu, sivribiberi, sarmısağı, tuz ve karabiberi iyice karıştırın. Harcı hamurun kenarlarından 1 cm boşluk bırakarak yayın. Bir fırın tepsisini unlayıp lahmacunları içine dizin. Fırınınızın orta katında 15 dakika pişirin. Lahmacunları sıcak olarak limon eşliğinde servis yapın.

2. sumeyrademirci

sumeyrademirci Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    paylaşım için teşekkürler çok severim lahmacunu denemek lazım :)

Ev Yapımı Lahmacun İçi Tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ev yapımı lahmacun

Ev yapımı lahmacun

lahmacun ev yapımı lahmacun ev yapımı hamuru İŞTE MELEKLERİM SİZLERE NEFİS BİR LEZZET. BEN LAHMACUN ÇOK SEVERİM. BU TARİF TAM BENLİK.:deli:AĞZINIZ SULANMASIN , HADİ YAPIN! :D:D EV YAPIMI LAHMACUN MALZEMELER: HAMUR İÇİN: 1 PAKET YAŞ MAYA UN ( YAKLAŞIK 5-6 BARDAK ) TUZ VE ILIK SU İÇİ İÇİN: 500 GR. KIYMA 3 ADET SOĞAN 3 ADET SİVRİ BİBER 3 ADET DOMATES 1 KAŞIK DOMATES SALÇASI 1 KAŞIK...
  2. Evde Lahmacun Yapımı nasıl oluyor

Evde Lahmacun Yapımı nasıl oluyor

Merhaba arkadaşlar sizden bir konuda yardım isteyeceğim acaba aranızda Evde Lahmacun Yapımı bilen var mı evde lahmacun nasıl yapılıyor lütfen bana yazın.
  3. Ev Yapımı İce Tea tarifi istiyorum

Ev Yapımı İce Tea tarifi istiyorum

Bu yaz sıcaklarında içip içip serinlemek için sizlerden Ev Yapımı İce Tea yapılışını biliyorsanız benimle tarifini paylaşmanızı rica ediyorum.
  4. Öksürük İçin Ev Yapımı Soğan Şurubu Tarifi

Öksürük İçin Ev Yapımı Soğan Şurubu Tarifi

ev yapımı öksürük şurubu, evde öksürük şurubu nasıl yapılır, öksürük şurubu tarifi Sevgili melekler, evet yanlış okumadınız. Öksürük şurubu yapmak için kimyager olmanız gerekmiyor. Evde kendiniz ve çocuklarınız için öksürüğe karşı bir şurup yapabilirsiniz. Bunun için gerekli malzeme sadece soğan ve toz şeker. Bir tane kuru soğanı rendeleyerek üstüne yeteri kadar göz kararı toz şeker koyun...
  5. Bebekler için ev yapımı şampuan tarifi

Bebekler için ev yapımı şampuan tarifi

bebekler için ev yapımı şampuan,bebekler için en iyi şampuan hangisi,bebekler için organik şampuan tarifi,bebekler için evde bitkisel şampuan tarifi,bebekler için şampuan tarifi hakkında bilgiler Eğer bebeğinizin şampuanını kendinizi hazırlamak istiyorsanız, bu sade ve basit karışımı evde kolaylıkla yapabilirsiniz. Malzemeler Su Badem yağı, lavanta yağı Zeytinyağı Sabun rendesi Yapılışı...

Sayfayı Paylaş