gebe
  1. sılam_nisa

sılam_nisa Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    1.024
    Ödül Puanları:
    113

Ev yapımı lahmacun

Konu, 'Ekmekler&Pideler' kısmında sılam_nisa tarafından paylaşıldı.

lahmacun ev yapımı lahmacun ev yapımı hamuru İŞTE MELEKLERİM SİZLERE NEFİS BİR LEZZET. BEN LAHMACUN ÇOK SEVERİM. BU TARİF TAM BENLİK.:deli:AĞZINIZ SULANMASIN , HADİ YAPIN! :D:D

EV YAPIMI LAHMACUN

MALZEMELER:
    HAMUR İÇİN:
    1 PAKET YAŞ MAYA
    UN ( YAKLAŞIK 5-6 BARDAK )
    TUZ VE ILIK SU
    İÇİ İÇİN:
    500 GR. KIYMA
    3 ADET SOĞAN
    3 ADET SİVRİ BİBER
    3 ADET DOMATES
    1 KAŞIK DOMATES SALÇASI
    1 KAŞIK BİBER SALÇASI
    3 KAŞIK SIVIYAĞ
    3 DİŞ SARIMSAK
    TUZ, PULBİBER, KARABİBER, KİMYON
    YAPILIŞI:
    Hamur için malzemelerle yumuşak bir hamur yoğurun. Mayalandırın.
    Mayalanan hamuru mandalina büyüklüğünde bezelere ayırın.
    Tüm iç malzemeyi sırasıyla robottan geçirin. Bezeleri tabak büyüklüğünde açın. Üzerine iç malzemeden birer yemek kaşığı koyun ve yayın. Tavada pişirin.
    Pişen lahmacunları sıcak olarak, maydanoz ve limon eşliğinde servis edin.
    Ve sıcak sıcak afiyetle yeyin.
    Kesinlikle denemenizi tavsiye ederim.

Young bride bunu beğendi.
  2. Young bride

Young bride Banned

Beğenilen Mesajlar:
    581
    Ödül Puanları:
    0
    Tavada nasıl pişircez içi çevirince dağılmazmı ;?

Ev yapımı lahmacun konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. lahmacun

lahmacun

pizza tavasında lahmacun Malzemeler: un ( bu isteginize göre bagli) ben 3 su bardagi un kullandim 1 paket yas maya 3 yemek kasigi yogurt gerektigi kadar sicak su tuz Harci icin: Kiyma ( buda isteginize göre bagli) ben 250gr kullandim 2 bas sogan maydanoz 1 sivri yesil biber 1,5 yemek kasigi domates salcasi yarim yemek kasigi biber salcasi siviyag tuz Hazirlanisi: Bir kabin icine Unu, yas...
  2. Evde Ekmek Hamuru ile Lahmacun

Evde Ekmek Hamuru ile Lahmacun

ekmek hamuru tarifi lahmacun hamuru lahmacun tarifi ekmek hamurundan tarifler Malzemeler 1 çorba kaşığı su 1 tatlı kaşığı domates salçası 4 sivri biber 250 gr. kıyma içi için: 2 domates 2 adet ekmek hamuru (fırından alalabilirisiniz) 2 soğan 1.5 çay bardağı sıvıyağ Biraz un Tuz, karabiber Hazırlanma Şekli *Sivri biberleri temizleyip doğrayın. Domatesleri soyup küçük küçük doğrayın....
  3. ev işi lahmacun

ev işi lahmacun

diyarbakır lahmacun tarifi hamilelikte lahmacun Evişi Lahmacun Malzemeler: 2 Su Bardağı Un 2 Çay Kaşığı Tuz 3 gr Kuru Maya 1/2 Tatlı Kaşığı Toz Şeker 1/4 Su Bardağı Ilık Su 150 gr Yoğurt 450 gr Domates 1 Orta Boy Soğan 250 gr Kıyma 1 Demet Maydanoz 5 Diş sarmısak 5 Adet Sivribiber Karabiber, Tuz HAZIRLANIŞI : Ön hazırlık olarak, soğan, maydanoz, ve sivribiberi ince kıyın. Sarmısağı dövün....
  4. Ev Yapımı Lahmacun İçi Tarifi

Ev Yapımı Lahmacun İçi Tarifi

evde lahmacun içi nasıl hazırlanır evde lahmacun içi hazırlama lahmacun içi lahmacun içi hazırlama ile ilgili bilgiler burada melekler. Çocuklar başta olmak üzere hazır yemek içinde en çok tercih ettiğimiz lahmacun olur melekler :) Genelde dışarda yenen lahmacunu aslında evde de yapabiliriz. Ev yapımı lahmacun hem kendi elimizden çıktığı hem de hijyenik olduğu için daha çok tercih edilebilecek...
  5. Evde Lahmacun Yapımı nasıl oluyor

Evde Lahmacun Yapımı nasıl oluyor

Merhaba arkadaşlar sizden bir konuda yardım isteyeceğim acaba aranızda Evde Lahmacun Yapımı bilen var mı evde lahmacun nasıl yapılıyor lütfen bana yazın.

Sayfayı Paylaş