gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Ev Yapımı Parfüm Kullanmak İster misiniz ? Haydi O Zaman !

Konu, 'Parfüm' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Evde Parfüm Yapımı Evde Parfüm Nasıl Yapılır

Sevgili melekler, daha önce forumumuzda parfümün neden ve nasıl yapıldığı ile ilgili ayrıntılı bilgiyi sizlere vermiştik. Bu kez işi daha da ileri götürüyor ve evde parfüm nasıl yapılır bir kaç formül vermek istiyoruz sizlere. Bunun için vereceğimiz iki formülde gül yaprakları ve yasemin esansı ana malzememizi oluşturuyor. Buyrun evde parfüm yapımı nasılmış, birlikte öğrenelim :)

1.Tarif;

1 kahve fincanını dolduracak kadar gül yaprakları

yarım fincan alkol içerisinde 7 gün boyunca bekletilir.

1 bardak su kaynatılır ve kaynadıktan sonra içine 1 çorba kaşığı kadar portakal rendesi, 1 tatlı kaşığı nane ile 2 tane karanfil ilave edilip karışım 15 saat bekletilir.

15 saat bekleyen karışım süzülür ve 7 gün bekletilmiş olan gül sıvısı ile birbirine karıştırılır.

Elde edilen ev yapımı parfüm cam kapta ve serin yerde saklanmalıdır.

Kullanılacağı zaman içine 1 kapak kadar tatlı badem yağı da ilave edebilirsiniz.

2.Tarif;

Malzemeler:

* 1 damla yasemin esansı,
    * fındık özü nemlendirici bakım kremi

Hazırlanışı:

Nemlendirici krem ile yasemin kokusunu birbirine iyice karıştırın. Kulağınızın arkasına bu kokuyu sürün. Böylece kendinizi daha ferah hissedebilirsiniz.

Ev Yapımı Parfüm Kullanmak İster misiniz ? Haydi O Zaman ! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ev yapımı Saç parfümü....!!

Ev yapımı Saç parfümü....!!

saç parfümü ev yapımı saç parfümleri EV YAPIMI SAÇ PARFÜMÜ Saçlarınızı yıkadıktan sonra muhteşem kokmasını ister misiniz ? Bu muhteşem kalıcı parfümü yapabilirsiniz. Gerekli malzemeler • 6 yemek kaşığı pudra halinde odun kömürü • 5 yemek kaşığı lavanta yapımında kullanılan kokulu sakız • 1 yemek kaşığı benzoin • 1 yemek kaşığı nitrat • 2-3 damla bergamot yağı • 2-3 damla...
  2. Ev yapımı saç parfümü

Ev yapımı saç parfümü

Saçlarınızı yıkadıktan sonra muhteşem kokmasını ister misiniz ? Bu muhteşem kalıcı parfümü yapabilirsiniz. Gerekli malzemeler • 6 yemek kaşığı pudra halinde odun kömürü • 5 yemek kaşığı lavanta yapımında kullanılan kokulu sakız • 1 yemek kaşığı benzoin • 1 yemek kaşığı nitrat • 2-3 damla bergamot yağı • 2-3 damla sandalağacı ( parfümlerde de kullanılan muhteşem bir esans) • zamk...
  3. Bu objeleri kullanmak ister misiniz?

Bu objeleri kullanmak ister misiniz?

İlginç tasarımlar Tasarım kupalar sürekli ilginç tasarımlar görüyorum ama bu tasarım objeler bana gerçekten yok artık dedirtti. Özellikle klozet şeklinde olan kupa çok özel bir bardak. Şahsen ben kullanmak istemezdim. silahlı olan bile daha sevimli:)
  4. Doğal Kireç Çözücü Kullanmak İster misiniz ?

Doğal Kireç Çözücü Kullanmak İster misiniz ?

doğal kireç çözücü doğal kireç çözücüler Sevgili melekler, bildiğiniz gibi ülkemizde sular son derece kireçli. Hadi otomatik makinalarımız için çeşitli ürünler satılıyor ama en basiti çaydanlıklarımızın kireçlenmesine nasıl bir çözüm bulacağız ? Kireç çözücü sıvılar var ama bu kimyasalları çay içtiğimiz demliklerin çaydanlıkların içine koymayın diyoruz ve doğal kireç çözücü sirke ve limonla...
  5. Ev Yapımı Vanilyalı Dondurma Tarifi ister misiniz kızlar?

Ev Yapımı Vanilyalı Dondurma Tarifi ister misiniz kızlar?

Ev Yapımı Vanilyalı Dondurma Nasıl Yapılır Vanilyalı Dondurma Tarifi, Resimli Daha önce sitemizde evde dondurma nasıl yapılır diye biligi içeren bir çok konuya değinmiştik. Şimdi de benim gibi dondurma sevenlere evde vanilyalı dondurma nasıl yapılır diye bilgiler veriyor ve ilgili tüm arkadaşlara işte ev yapımı vanilyalı dondurma tarifi burada diyoruz! Malzemeler: 2 su bardağı...

Sayfayı Paylaş