ev yapımı pizza tarifi

mor menekşe

Yeni Üye
Üye
ev yapımı pizza tarifi
pizza tarifleri pizza tarifi nasıl yapılır yapımı ev yapımı
Eveeeet resimli olarak sizlere birazdan pizza tarifi vereceğim. Bu tarife harfiyen uyun sizi usta bir pizzacı olarak ansınlar. :D:D

MALZEMELER:

evde-pizza1-8669.jpg

Hamuru:Ekmek yapma makinesinde hazırladık. Simbo'da pizza hamuru tarifi var.
Elde hazırlama:1 su bardağı ılık suda, 1 tatlı kaşığı şeker eritilir, 1 yemek kaşığı toz maya(instant) eklenerek karıştırılır. 3 su bardağı unun ortasına tuz, bir kaşık sıvı yağ, şeker-su-maya karışımı eklenip, yoğurulur ve yarım saat-40 dakika dinlendirilir.

Malzemeler: (ekleme-çıkarma yapabilirsiniz, kekik vb. baharat ekleyebilirsiniz)
300gr rendelenmiş kaşar, salam, sucuk, sosis, zeytin, biber, domates, 4-5 tane mantar, salça
evde-pizza-8234.jpg

Dinlenmiş hamuru, yağlanmış tepsiye, sulandırılmış 1-2 kaşık salçayı da hamurun üstüne elimizle yayıyoruz

Kaşarın 1/3'ünü salçanın üzerine serpiyoruz
evde-pizza2-7874.jpg

Malzemeleri, en üste kalan 2/3 kaşarı ekliyoruz
evde-pizza3-7108.jpg

evde-pizza4-6688.jpg

evde-pizza5-7702.jpg

evde-pizza6-2891.jpg

evde-pizza7-1455.jpg

Fırında pişiriyoruz. Afiyet olsun.

Edit:Sadmin.

aynısından yapıyorum süpe roluyor millet parmaklarını yiyor :D hazır fırın ekmek hamurundan da oluyor. Birde üzerine sırf kkaşar rendelemek yerine ara ara da ince kesilmiş uzun uzun koyuyoyum daha süper oluyorr..

Teşkkürler canım..

bende bende bende yapıom aynısındann tavıkımın dediği kimin fırın ekmek hamırıylanda şahane oluyor aralara uzun uzun kaşarrr ohh birde sous ketçaplı olcekkk kekik katkılııı ayyy :D:D:D yapayım en kısa zamanda : ellerine sağlık cnm:D:D:D

Süper bir tarif, konuyu editledim resimleri sistemimize upload ettim. Konu açan arkadaşımız, lütfen başka yerlerden konuyu direkt copy paste yapmayın. Kopyaladığınız metni mutlaka masa üstüne bir txt açarak yapıştırdıktan sonra sitemize atın.

Sadmin

cok tşklerr canımm paylaşım için bendee yaparım ama benimkinden farklı olmuş dur bir dahakine böle yapayım nasıl olcak...ellerine saglık....

Geri