gebe
  1. papatya57

papatya57 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0

Ev yapimi pİzza

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında papatya57 tarafından paylaşıldı.

pizza hamuruna ne konur pizzanın içine neler konulur pizzanın üstüne neler konur ev yapımı pizza evde yapımı
    ben bunun kolayına kaçarım fırından ekmek hamuru alırım arasıra üzerine ne bulursam koyarım atarım fırına miss gibi pizza olur ani misafir geldiğinde de kurtarıcımdır herzmaan ama tarife göre hamurunu evde de yapmak mümkün tabi:)

HAMURUN HAZIRLANIŞI

derince bir kabın içine süt,yağ,maya,şeker, konur iyice karıştırılır
    un dökülür alabildiğince su konur yalnız hamur çok sert olmamalı
    yumuşak bir hamur hazırlarız.hamurun üstünütemiz bir bezle örtüp ılık bir yere koyarız
    hamurumuzun mayalanmasını bekleriz.

PİZZANIN ÜSTÜNÜN MALZEMESİ
    zeytin
    mantar
    sosis
    sucuk
    domates
    sivribiber
    soğan
    kaşar peyniri
    illaki bunlar konacak diye bişi yok sade kaşarlı bile yapabilirsiniz
    matar sevmiyorsanız kullanmayabilirsiniz.

PÜF NOKTASI
    Pizzada en önemli olan salçasıdır ,salçası ketçap,karabiber ve kekiktir bu karışım hamurun üstüne sürülür.

biraz kaşar peyniri serpiştiririz
    daha sonra pizzanın malzemelerini doğrayıp hazırlamıştık domatesler küp şeklinde
    soğan yuvarlak yuvarlak kesilecek,sivribiberse uzunlamasına ,süslemeyede özen göstermemiz lazım.sosis,sucuk,mantar,küçük küçük doğranacak.

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

guzelmisdee ben yediim pizzalarda domates falan hirbirisi kup seklinde diil ama :S

Ev yapimi pİzza konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ev yapımı pizza tarifi

ev yapımı pizza tarifi

pizza tarifleri pizza tarifi nasıl yapılır yapımı ev yapımı Eveeeet resimli olarak sizlere birazdan pizza tarifi vereceğim. Bu tarife harfiyen uyun sizi usta bir pizzacı olarak ansınlar. :D:D MALZEMELER: Hamuru:Ekmek yapma makinesinde hazırladık. Simbo'da pizza hamuru tarifi var. Elde hazırlama:1 su bardağı ılık suda, 1 tatlı kaşığı şeker eritilir, 1 yemek kaşığı toz maya(instant)...
  2. Evde Kolay Pizza Tarifi istiyorum sizden

Evde Kolay Pizza Tarifi istiyorum sizden

Selam ben ve çocuklarım pizzayı çok seviyoruz ara ara dışarda yiyoruz ama pek beğenmiyoruz pizzayı evde kendim yapmak istiyorum ama nasıl yapacağımı bilmiyorum bana Evde Kolay Pizza Tarifi verirseniz çok sevinirim.
  3. Ev Yapımı Basit Pizza Nasıl Yapılır ?

Ev Yapımı Basit Pizza Nasıl Yapılır ?

Evde yapılabilecek kolay pizza Evde Pizza Yapımı Çocukların en sevdiği yiyeceklerin başında hiç şüphesiz pizza gelir melekler :) Hazır tatile de girmişken arada bir pizza yemelerinde hiçbir sakınca olmaz. Sizinle daha önce paylaştığımız çocuklar için pizza tarifimizin ardından şimdi de evde tüm aile bireyleri için hazırlayabileceğiniz evde pizza yapımı hakkında bilgiler vermek istiyoruz...
  4. Evde pizza yapmak isteyenler buraya gelsin!

Evde pizza yapmak isteyenler buraya gelsin!

Evde Pizza Yapımı Evde Pizza Nasıl Yapılır En sevdiklerim arasında gelir pizza, her çeşidini bayıla bayıla yerim karışık olanı ise tercihim:) Eminim benim gibi pizza seven Melek'lerimiz ve misafirlerimiz çoktur:) O yüzden bu sayfamızda benim gibi pizza tutkunu olan arkadaşlarıma ev yapımı pizza tarifi vermek istiyorum ve kolay pizza tarifi isteyen tüm arkadaşalrımızı da bu sayfamıza davet...
  5. evde pizza nasıl yaparım?

evde pizza nasıl yaparım?

Arkadaşlar biz eşimle pizzaya bayılıyoruz ancak artık pizzayı evde yapmak denemek istiyoruz .Acaba evde nasıl pizza yapabiliriz?

Sayfayı Paylaş