Ev Yapımı Saç Uzatma Maskesi Tarifi

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Ev Yapımı Saç Uzatma Maskesi Tarifi

Ev Yapımı Saç Uzatma Maskesi Tarifi Melek Kadınlar Kulübü Forum'da kendi tarifim

Sevgili melekler, saçlarımızın bakımlı ve güzel görünmesini bize kendimizi iyi hissettirir. Canlı ve pırıl pırıl parlayan saçlarla daha havalı ve gözalıcı görünürüz. Herşeyde olduğu gibi bunun için de saçımızın çeşitli bakımlara ihtiyacı vardır. Cansız göründüklerinde ya da değişiklik olsun diye kestirdiğimiz saçlarımızın da hemen uzamasını isteriz. Bunun için evde bazı doğal bakımlar yapmamız yeterli olacaktır. İşte o bakımlardan biri, doğal saç uzatma maskesi, aşağıdaki yazımızda...

saclar-343.jpg

EVDE DOĞAL SAÇ UZATMA MASKESİ İÇİN GEREKENLER

• Malzemeler: Sinameki Otu, Badem Yağı, Bemiks Ampül ve Su.

• (Sinameki otunu ve badem yağını aktarlarda bulabilirsiniz.Bemiks ampül de eczanelerde satılıyor.3-4 tl gibi bir fiyatı olması lazım, ampülü ucundan kırıp karışıma ekliyoruz)

DOĞAL SAÇ UZATMA MASKESİ HAZIRLANIŞI

Hazırlanışı: 1 tutam sinemakiyi,bir çay bardağı suda kaynatıyorsunuz. Süzdükten sonra ılıyınca içine 1 tatlı kaşığı badem yağı ve 1 bemiks ampül koyup karıştırın.Sadece saç diplerinize uygulayıp biraz masaj yapın ve yarım saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın ( bu sırada streçle saçlarınızı sarıp bekleyebilirsiniz.) Bu maskeyi duşa girmeden önce yapmanızı tavsiye ederim.

Bu maskeyi haftada 1 uygulamalısınız.

Biraz kokusu sizi rahatsız edebilir ama düzenli olarak yaparsanız hemen faydasını göreceksiniz .

Özellikle 1.aydan sonra saçlarınız daha hızlı uzamaya başlayacak.

Tarifi kendim kullandığımdan dolayı gönül rahatlığı ile sizlere yazdım kızlar kullanın ve gelişmeleri sonuçları lütfen bana yazın. Korularınız olur ise ayrıca yanıtlayacağım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Selamlar sen denediğine göre hayatım kullanmakta fayda olduğunu düşünüyorum içine koyulan malzemelere baktığımda bitkisel haricinde çok fazla bir şeyin olmadığını görüyorum. Kullanmakta fayda var kullanayım ben de bu aralar saçlarım baya baya dökülüyor özellikle mevsim geçişlerinde çok fazla saç dökülüyor. Teşekkürler.

Geri