gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Ev Yapımı Şahane Puding Tarifi İsteyenler Buraya !

Konu, 'Tatlılar' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Evde Yapımı Puding Evde Puding Nasıl Yapılır

Elbette ki marketlerde hazır pudingler var, şipşak sütle kaynatıp iki dakikada puding yapabilirsiniz melekler, ancak hangisi ev yapımı puding kadar lezzetli olur? Tabi ki hiçbiri. Hadi lezzet tutsa bile katkısız yapılan ev yapımı herşey daha sağlıklı emin olun. Aslında çok ta basit bir şekilde dışarda yediğimiz pek çok lezzeti de evde yapabiliriz, msela nefis bir künefe :) Neyse konuyu dağıtmayalım ve hamarat meleklerimizle sayın misafirlerimiz için evde puding nasıl yapılır anlatalım :)

Malzemeler:

4 su bardağı süt
    2,5 çay bardağı seker
    1 yumurta
    1 yemek kaşığı un
    4 yemek kaşığı kakao
    3 tatlı kaşığı misir nisastasi
    1 yemek kaşığı tereyagi

Yapılışı:

Tereyağı hariç tüm malzemeleri tencerede çırpıp ocağa alın.
    Karıştırarak üzeri göz göz olana kadar pisirin.
    Ocaktan alınca tereyağını ekleyip hızlı hızlı karistirip yedirin.
    Sıcakken cuplara alın. Soğuduktan sonra süslemesini yapin. Afiyet olsun..

Ev Yapımı Şahane Puding Tarifi İsteyenler Buraya ! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Şahane Ev Yapımı Künefe Tarifi

Şahane Ev Yapımı Künefe Tarifi

Evde Künefe yapılışı Resimli Künefe tarifi Sevgili melekler, Hatay 'ın en meşhur tatlısı Künefe tarifi ile karşınızdayız. Künefe deyince hemen gözünüzde büyümesin. Şerbetli tatlı denildiğinde ilk akla gelenlerden biri olan künefeyi evde nasıl yapacağınızı anlatacağız sizlere. İşte evde künefe yapılışı... :) Evde Künefe Malzemeler: ½ kg Kadayıf 200-300 gr, isteğe bağlı, özel künefe...
  2. Evde Puding Yapımı nasıl oluyor

Evde Puding Yapımı nasıl oluyor

Merhaba arkadaşlar ben çocuklarım için evde puding yapmak istiyorum şuana kadar hiç puding yapmadım ve tarifi nasıl acaba merak ediyorum bana yardımcı olur musunuz?
  3. Harika Ev Yapımı Afyon Kaymağı Tarifi Burada

Harika Ev Yapımı Afyon Kaymağı Tarifi Burada

Ev Yapımı Afyon Kaymağı Tarifi Resimli Ev Yapımı Afyon Kaymağı Sevgili melekler, şimdi sizlere harika bir tatlı tarifi vermek istiyoruz. Krem şantili tatlılardan hoşlanıyorsanız bu tatlı vazgeçilmeziniz olacak :) Şimdi geçelim ev yapımı afyon kaymağı tarifimize :) Malzemeler 5 su bardağı süt 5 yemek kaşığı mısır nişastası Damla Sakızı 1,5 su bardağı toz şeker Krem Şanti 1 paket...
  4. Ev Yapımı Muzlu Puding tarifi istiyorum

Ev Yapımı Muzlu Puding tarifi istiyorum

Selam hanımlar ben ramazan ayı öncesi sizlerden serin serin yiyeceğimiz ve ikram edeceğim Ev Yapımı Muzlu Puding tarifi istiyorum. Aranızda Ev Yapımı Muzlu Puding nasıl yapılır bilen var ise lütfen bana yazsın tarifini
  5. Ev yapımı mayonez tarifimiz burada!!

Ev yapımı mayonez tarifimiz burada!!

Meleklerim vazgeçemediğim tatlardan biri olan mayonezi kalorisinden dolayı az tüketmeye çalışırken bir de hazır olanların sağlığımızı ne kadar bozduğunu öğrenince evde kendim yapayımda sağlığımı bozmayayım diye düşündüm. Hatta yarın mayonezli tavuk salatası yapasım geldi :D:D İşte evim için seçtiğim tarif meleklerim; § Kavanozve blendırın ağzı dahil tüm malzemelerin buzdolabında 1 saat...

Sayfayı Paylaş