gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ev Yapımı Vanilyalı Dondurma Tarifi ister misiniz kızlar?

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Ev Yapımı Vanilyalı Dondurma Nasıl Yapılır
    Vanilyalı Dondurma Tarifi, Resimli

Daha önce sitemizde evde dondurma nasıl yapılır diye biligi içeren bir çok konuya değinmiştik. Şimdi de benim gibi dondurma sevenlere evde vanilyalı dondurma nasıl yapılır diye bilgiler veriyor ve ilgili tüm arkadaşlara işte ev yapımı vanilyalı dondurma tarifi burada diyoruz!

Malzemeler:

2 su bardağı tozşeker
    300 gram süt kreması
    5 adet yumurtanın sarısı
    2 su bardağı süt
    1 çay kaşığı vanilya

Yapılışı:

Malzemelerden süt, vanilyayı ve tozşekerin yarısını tahta bir kaşıkla muhallebi kıvamına gelene kadar karıştırarak pişirin. Daha sonra soğumaya bırakın. Kremayı çırpma teliyle koyulaşana kadar çırpıp kenara alın. Yumurta sarılarını ve kalan tozşekeri bir kaba alın. Kabı içinde sıcak su bulunan daha geniş bir kabın içine oturtun ve çırparak kabartın. Hafif soğuduktan sonra sütlü karışımı, yumurtalı karışımın içine bir çırpma teliyle çırparak yavaşça ilave edin. Bu karışımı yine çırpma teliyle çırparak yavaşça kremanın içine katın. Hazırladığınız dondurmayı derin bir kaseye boşaltın ve derin dondurucuda en az 7-8 saat bekletin ve dondurma kıvamına gelince servis yapın.

Ev Yapımı Vanilyalı Dondurma Tarifi ister misiniz kızlar? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ev yapımı dondurma nasıl yapılır?

Ev yapımı dondurma nasıl yapılır?

Ev yapımı dondurma nasıl yapılır? Selam kızalr bu yaz dondurmayı evde kendim yapmak istiyorum ama evde dondurma nasıl yapılır bilmiyorum.
  2. Evde dondurma tarifi

Evde dondurma tarifi

evde dondurma nasıl yapılır ev yapımı dondurma tarifi Yaz geliyor benim gibi dondurma tutkunları, bu yaz dondurmayı evde yapmalarını tavsiye ediyor ve tabi ki bunun içinde evde dondurma nasıl yapılır diye de bilgiler aktararak evde dondurma tarifi de veriyorum Melek'ler:) Malzemeler: 1 adet yumurta 1 kutu krem şanti 1 paket kakao 1 buçuk çay bardağı şeker 1 su bardağı süt Yapılışı:...
  3. Ev Yapımı Dondurma Tarifi istiyorum sizden

Ev Yapımı Dondurma Tarifi istiyorum sizden

Selam kızlar ben evde çocuklarıma dondurma yapmayı düşünüyorum tahmin ettiğiniz gibi nasıl yapılacağını bilmiyorum dondurma tarifini bilen var ise benimle paylaşırsa çok sevinirim.
  4. Çan Bisküvisi Tarifi ister misiniz kızlar?

Çan Bisküvisi Tarifi ister misiniz kızlar?

Çan Bisküvisi Nasıl Yapılır Çan Bisküvisi Yapılışı http://www.meleklermekani.com/kekler-pastalar/216385-biskuvili-kolay-pasta-tarifi.html paylaşımımızdan sonra, şimdi de siz sevgili melek'lerimize ve misafirlerimize çok lezzetli bir tarif veriyor ve bu yazımızda çan bisküvisi nasıl yapılır paylaşıyoruz. İşte çan bisküvisi tarifi melek'lerim; Çan Bisküvisi Malzemeleri: 2 su bardağı...
  5. Ev Yapımı Vişneli Dondurma Tarifi Buyrun

Ev Yapımı Vişneli Dondurma Tarifi Buyrun

vişneli dondurma vişneli dondurma tarifi Yaz sıcaklarının iyiden iyiye hissedildiği ve bunalttığı şu sıcak günlerde hepimizin en çok tükettiği gıda hiç kuşkusuz dondurma melekler. Bu lezzetli, serinletici ve besleyici gıdayı güvendiğiniz yerlerden almanızı özellikle hatırlatmak istiyoruz. Bunun dışında evde de kendiniz yapabileceğiniz vişneli dondurma tarifini sizlerle paylaşıyoruz......

Sayfayı Paylaş