gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Evde bedavaya yapılan gebelik testleri

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

çamaşır suyuyla gebelik testi,limon ve karbonatla hamilelik testi,çamaşır suyuyla gebelik testi yapanlar,limon ve karbonatla gebelik testi yapanlar,ilginç gebelik testleri,evde yapılan hamilelik testleri,değişik gebelik testleri hakkında bilgiler
    h.jpg

Öncelikle şunu bilmeniz gerekir. Birazdan yazacağımız testlerin doğruluk payı kesin değildir. En doğru hamilelik testi için doktorunuza danışmanız tavsiye edilir.
    Eskiden kullanılan yöntemlerden birisi olan limonla gebelik testi. Bu kesin olarak bilimsel araştırma olmayıp eskilerden büyüklerimizin yaptığı testlerden birisi olduğunu bilmelisiniz. Sonuçlar her zaman doğru çıkmayabilir.

Testin hazırlanışı aslında çok kolay gerekli malzemeler biraz karbonat ve limon olmaktadır. Ufaktan iki şekilde gebelik testini birlikte nasıl yapılacağını öğrenelim.

Karbonat ve Limonla Gebelik Testi

İdrarınızı bir bardağa yapıp içinde karbonat attığınız zaman köpürürse hamile olduğunuzu gösterir.

Aynı şekilde içine limon sıktığınız zaman tortu dibe çöktüğü zaman hamile olduğunuzu göstermektedir.

- İdrarınızı şeffaf desensiz cam bir bardağın içine koyun ve bir süre bekletin. Eğer bardağın dibine tortular çökerse hamile olma ihtimaliniz yüksek demektir.

- Eski ve bir daha kullanmayacağınız demir bir kabın içine idrarınızı yapın. Yaptığınız idrarı kaynaması için ocağın üstüne koyun ve bekleyin. Eğer idrarınız kahvenin köpürdüğü gibi köpürürse hamilesiniz, köpürmez sadece baloncuk oluşursa hamile değilsiniz demektir.

- Bir su bardağı kadar idrarın içine 2 çay kaşığı kadar karbonat ilave edip bir süre bekleyin. Eğer idrar köpürürse müjde hamilesiniz.

- İdrarı bir su bardağının içine koyarak bir miktar çamaşır suyu ilave edin. Bir süre sonra idrarın köpürmesi hamilesiniz anlamına gelir.

2. aleyna koytak

aleyna koytak Forum Okuru

Ben kabartma tozunu.ve,çamaşır suyunu yaptım köpürdü ardından limonu da yaptım dibine çöktü ne anlama geliyor kafam karıştı

3. aleyna koytak

Gerçekten hamile olabilir miyim ne kadar doğru ki

4. aleyna koytak

Gerçekten hamile olabilir miyim ne kadar doğru ki

5. aleyna koytak

Hamile olabilir miyim yoksa bu yanıltı mı kafam karıştı lütfen yardımcı olun bana renglime daha 9 gün var

6. hermevsim

hermevsim Hamiş Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3.316
    Ödül Puanları:
    113
    Deneyen arkadaslar var kopuruyo dedıler ama hamile de değiller asit var onların içinde idrarda da asit var koPürmesi normal yani böyle bi test yok

7. havva g.

havva g. Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    40
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar ben dayanamadım adetime 2 gün var ve bu testleri deneyip bir de gebelik testi yaptım. çamaşır suyu, karbonat pozitif, idrar testi negatif. eğer bunlara rağmen hamile kalmışsam(inşallah) buraya yazacağım.

8. havva g.

havva g. Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    40
    Ödül Puanları:
    18
    evet bütün bu testlerin saçmalığı kanıtlanmış oldu arkadaşları hamile değilim bu saçma sapan şeyleri nasıl denedim ona bile şaşıyorum şu an bir daha adetim geçmeden idrar testi bile yapmayacağım size de tavsiye ederim insan kafayı yiyor

9. yağmur bozoğlu

yağmur bozoğlu Forum Okuru

ben iki kere yaptım ikisindede çıktı benimki doğru çıktı

10. ozlem k.k.

ozlem k.k. Forum Okuru

Adetim iki gün gecikti. Limon testinde tortular dibe çöktü.karbonatta ise kabarmadı. ???

Nur21 bunu beğendi.
  11. Nur21

Nur21 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Adetime son 6 gün vr karnımda sancı Kasıklarımda ayrı var vee ben cok istiyorum bebiş dua edin arkadaşlar

OznurDeniz bunu beğendi.
  12. OznurDeniz

OznurDeniz Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yaaa hadi inşallah

Nur21 bunu beğendi.
  13. Nur21

Nur21 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Saol canım cok dua et bana lütfenn

OznurDeniz bunu beğendi.
  14. Kevok

Kevok Forum Okuru

Saçmalığın dibi diyorum yuh artık. Bunlara kafa yoracaginiza gidin kan testi yapın merakinizida giderin.Yok oraya işe yok buraya işe yok böyle birşey. İdrar zaten asitli haliyle kopurur boşuna zamanınızı ve güzel kafanızı bu sacmaliklarla bozmayin .

15. Asrınsu

Asrınsu Forum Okuru

Bende bekledim ilk önce sewdigim adam sonrada ondan bir parca için çok dua ettm.hep sewdigimi şimdi ise hasretiyle yandigim bebeğimi bekliyorum.ne olur benimde babası gibi bir bebeğim olsun

Evde bedavaya yapılan gebelik testleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İdrarla Yapılan gebelik Testleri

İdrarla Yapılan gebelik Testleri

Hamile olduğundan şüphelenen ve adet gecikmesi yaşayan pek çok kadın eczaneden kolayca temin ettiği gebelik testi ile hamile olup olmadığını öğrenmeye çalışır. Bu hem son derece ucuz, hem kolay hem de özel bir yöntemdir. Özeldir çünkü testi uygulayan kadından başka kimse sonucu bilemez. Pek çok kadın için bu önemli bir özelliktir. Kadın hamile olup olmadığını herkesten önce öğrenmek ve bu özel...
  2. Kanla Yapılan Gebelik Testleri

Kanla Yapılan Gebelik Testleri

Gebelik oluştuktan yani sperm hücresi yumurtayı dölledikten sonra bu gebelik ürünü bhCG adı verilen bir hormon salgılamaya başlar. bhCG düzeyleri döllenmeden yaklaşık 1 hafta sonra kanda normalde olduğu seviyelerin üstüne çıkmaya başlar. Gebe olmayan bir kadında kandaki bhCG seviyesi 0-10 mIU/ml’dir. Seviyenin 10 dan yüksek olması gebelik lehinedir. Kan bhCG seviyesi belirli bir miktarın...
  3. evde yapılan test dogru çıkarmı

evde yapılan test dogru çıkarmı

gebelik testi yanlış çıkarmı gebelikte kan testi yanlış cıkarmı kan çıkarmı gebelik testleri çıkabilir mi kızlar benim adetim 25 gün geçti bu sırada evde gebelik testi yaptım negatif çıktı adet oldum ama mide bulantım geçmedi neden
  4. Gebelikte Yapılan Testler neler

Gebelikte Yapılan Testler neler

Arkadaşlar ben melehat, şuan 1,5 aylık hamileyim ve sizden hamileliğimin sağlıklı geçmesi adına ara ara yardım isteyeceğim şimdi ise şu konuda yardım istiyorum acaba Gebelikte Yapılan Testler nelerdir bu konuda bilgi verir misiniz?
  5. Gebelikte yapılan testler nelerdir?

Gebelikte yapılan testler nelerdir?

kan testi şeker ölçümleri Merhabalar hamile kaldıktan sonra bir dizi test yapılıyor benimde hamileliğimde baya bir test yaptırdığımı hatırlıyorum peki hangi testlerin mutaka yapılması gerekir Amerikan Hastanesi Kadın Sağlığı Ünitesi Şefi Dr. Bülent Urman gebelik sırasında yapılan testler ile ilgili bilgiler veriyor. Gebelikte olası kromozom anormalliklerini taramak amacı ile yapılan...

Sayfayı Paylaş