gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Evde Cezerye Yapımı Nasıl Olur ?

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Ev Yapımı Cezerye Tarifi Ev Yapımı Cezerye Resimli

Sevgili melekler, her ne kadar dışarda satılan yiyecekler zaman zaman hoşumuza ve kolayımıza gitse de ev yapımı ürünler daha lezzetli ve en önemlisi daha sağlıklı, hijyen oluyor. Nasıl ki evde meyveli yoğurt ya da çikolata yapabiliyorsanız, ev yapımı cezerye tarifi ile kendi ellerinizle cezerye yapabileceksiniz.Nasıl mı ? Buyrun tarifimize.. :tik:

Malzemeler

-1 kilo iri havuç
    -2 su bardağı toz şeker
    -200 gr fındık
    -1 su bardağı hindistancevizi

Yapılışı

Havuçları iyice yıkayıp soyun ve bol suda yumuşayıncaya kadar haşlayın.

Haşlanan havuçların suyunu süzün ve rendenin küçük tarafı ile renceleyin.

Rendelediğiniz havuçları derin bir tencereye alıp üzerine 2 su bardağı şekeri ilave ederek tahta kaşıkla kavurun.

Havuçlar suyunu salıp, şeker tamamen yok oluncaya kadar yüksek ateşte karıştırarak kavurun. Daha sonra havuçlar suyunu çekip iyice eriyene kadar orta ateşte kavurmaya devam edin.

Fındıkları rondodan geçirip havuçların içine ekleyin ve 2 dakika daha kavurun.

Hazırladığınız cezeryeyi geniş bir borcam ya da porselen kaba yayın. Soğuyup koyulaşınca dilimleyin ve hindistancevizine bulayarak servis yapın.

Evde Cezerye Yapımı Nasıl Olur ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. eviniz daha düzenli nasıl olur ?

eviniz daha düzenli nasıl olur ?

nasıl düzenli olunur düzenli dolaplar eski eşyaları nasıl değerlendirebiliriz ev düzeni olmalı ev olur Her eve lazım depolama önerileri Tam bir düzen tutkunuysanız sorun yok ama bunun için yeterince zamanınız yoksa, evdeki karmaşaya bir türlü çözüm bulamıyorsanız ya da tüm çözümler ekstra maliyet gerektiriyorsa, kendi çözümlerinizi üretmelisiniz. Üstelik hiç ummadığınız kadar şık olabilir....
  2. Ev yapımı dondurma nasıl yapılır?

Ev yapımı dondurma nasıl yapılır?

Ev yapımı dondurma nasıl yapılır? Selam kızalr bu yaz dondurmayı evde kendim yapmak istiyorum ama evde dondurma nasıl yapılır bilmiyorum.
  3. Ev Yapımı Cezerye nasıl yapılır

Ev Yapımı Cezerye nasıl yapılır

bir şey diyecem belki ayıplayacak ya da güleceksiniz ama ben iki yıl öncesine kadar cezeryenin pekmez ile yapıldığını düşünüyordum ta ki kardeşim havuçla yapıldığını söyleyene kadar :D:D:D:D Sizden de Ev Yapımı Cezerye tarifi istiyorum bende evde deniyecem:)
  4. Ev Yapımı Hamburger nasıl yapılır

Ev Yapımı Hamburger nasıl yapılır

Bim de satılan şu hamburger köftelerinden aldım çocuklarıma geçen yaptım ama niyeyse hazır hamburgerler gibi iyi olmadı acaba ben mi yapamadım Ev Yapımı Hamburger nasıl yapılır yazar mısınız
  5. Ev Yapımı Hardal nasıl yapılır

Ev Yapımı Hardal nasıl yapılır

Kızlar hardalı evde kendimiz yapsak daha iyi olmaz mı diye bir fikir geldi aklıma. Geldi gelmesine de ama nasıl yapılır bilmiyorum işte:) Aranızda Ev Yapımı Hardal yapılışını bilenler varsa bana Ev Yapımı Hardal tarifi versin lütfen.

Sayfayı Paylaş