gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Evde Duş Jeli Yapımı

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Bu konu; Evde Duş Jeli Yapımı hakkında bilgiler vermektedir.

Sevgili melekler, herşeyin doğalı ve ev yapımı son yıllarda hayli revaçta. İnsanlar elden geldiğince doğal yaşayabilmenin yollarını arıyorlar. Yoğurttan peynire evde yapılmaya çalışılırken cilt bakımı ürünleri ve makyaj malzemelerinin de evde yapılmazı mümkün. Şimdi vereceğimiz tarifle de evde duş jelinizi kendiniz yapabileceksiniz . Buyrun...

Okaliptus yağı banyosu sivilceli deri için kendi duş kreminizi kendiniz yapın Banyo suyunu doldurmaya başlayın ve su bir karış kadar yükseldiğinde biraz kremanın veya sütün içine karıştırdığınız 5 damla ökaliptus yağını suya ekleyin. Bu katkının eşit oranda dağılabilmesi için küveti duş süzgecinden akan suyla doldurun. -Şifalı bitki banyoları Deriniz yağlıysa 150g mayıs papatyası veya civanperçemi deriniz sivilceliyse 150g kuru nane veya atkuyruğu kullanın. Bitkiler 1 litre kaynar suyla haşlanır ve soğuyana kadar demlendikten sonra süzülür ve banyo suyuna eklenir. Ebegümeci banyosu iltihaplı sivilceli deri için 50g kurutulmuş veya 100g taze ebegümeci çiçeği ve yaprağı ince kıyılmış olarak kaynar derecedeki 2 litre suyla haşlanır soğuyana kadar demlenmeye bırakılır süzülür ve banyo suyuna eklenir. Kan dolaşımını hızlandırmak için banyodan sonra beden orta sertlikte bir fırça ile fırçalanır.

Evde Duş Jeli Yapımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. duş

duş

Temiz ve berrak ise kişinin bütün sıkıntıları gider.
  2. Evde Ketçap Yapımı

Evde Ketçap Yapımı

Evde Ketçap Yapımı hakkında bilgisi olan hanımlar bana evde ketçap nasıl yapabilirim diye yardım edin ne olur.
  3. Bübchen duş jellerini deneyenler?

Bübchen duş jellerini deneyenler?

Merhaba kızlar:)Bebeğim için doğal duş jeli acaba ne alsam diye düşünürken 1 hafta önce Gratiste dolaşırken Bübchen'in duş jellerine rastladım...Seyahat boyları da var her yere sığabilecek cinste:)E önümüzde yaz tatil için sığar mı sığdı mı derdide yok ..Kokusu hele beni benden aldı.Yumuşacık bedeni misler gibi oldu Su Nazımın:)Kısa lafın kısası deneyenlerin tavsiyelerini merak ediyorum...
  4. Ev Yapımı Çantalar istiyorum

Ev Yapımı Çantalar istiyorum

Kızlar ben evde çanta yapmak istiyorum, acaba aranızda evde çanta yapan ya da daha önce çanta yapmış olan arkadaşlarımdan ev yapımı çanta modelleri paylaşmalarını rica ediyorum.
  5. evde duş jeli yapabilirmiyim

evde duş jeli yapabilirmiyim

Herşeyin doğalı en güzeli.Evde yoğurt yapıyorsak mesela duş jeli niye yapamıyoruz?Ya da yapabiliyor muyuz ?

Sayfayı Paylaş