gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Evde Ekmek Hamuru ile Lahmacun

Konu, 'Ekmekler&Pideler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

ekmek hamuru tarifi lahmacun hamuru lahmacun tarifi ekmek hamurundan tarifler Malzemeler 1 çorba kaşığı su
    1 tatlı kaşığı domates salçası
    4 sivri biber
    250 gr. kıyma
    içi için: 2 domates
    2 adet ekmek hamuru (fırından alalabilirisiniz)
    2 soğan
    1.5 çay bardağı sıvıyağ
    Biraz un
    Tuz, karabiber

Hazırlanma Şekli

*Sivri biberleri temizleyip doğrayın. Domatesleri soyup küçük küçük doğrayın. Yağı tavada kızdırın. Soğanları kıyıp yağda pembeleştirin. Sivri biberleri ve kıymayı ekleyin, suyunu salıp çekinceye kadar kavurun. Domates, bir kaşık suyla eritilmiş salça, tuz ve karabiber ilave edin. Koyulaşınca ateşten alın.
    *Tezgahın üzerini unlayın. Ekmek hamurlarını küçük bezelere ayırıp tabak büyüklüğünde, lahmacun hamuru inceliğinde açın.
    *Teflon tavada az yağ ısıtıp hazırladığınız hamurları kısık ateşte iki taraflı olarak pişirin.
    *Hazırladığınız kıymalı harcı lahmacun hamurlarının üzerine eşit olarak paylaştırıp yayın. Önceden ısıtılmış 180 dereceye ayarlı fırında 3-4 dakika pişirip sıcak olarak servis yapın

Evde Ekmek Hamuru ile Lahmacun konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. oyuncak hamuru ile pasta

oyuncak hamuru ile pasta

oyun hamuru şekilleri hamur şekilleri oyuncak hamur oyunları oyuncak hamurdan şekiller oyun hamuru nasıl yapılır
  2. Ekmek Lahmacunu

Ekmek Lahmacunu

Malzemeler 8 dilim bayak ekmek veya tost ekmegi Portakal büyüklügünde bir top orta yagli kiyma 1 adet orta boy domates 1 adet sivri biber 1 cay kasigi tuz, karabiber Yapilis Tarifi Kiyma, tavla zari seklinde dogradiginiz domates ve ince ince kiydiginiz sivri biberi bir kapta karistirin. Tuz ve karabiberi ekleyip yogurun. Bu kiymali harci bayat ekmeklerin üzerine kalin bir tabaka halinde...
  3. ev işi lahmacun

ev işi lahmacun

diyarbakır lahmacun tarifi hamilelikte lahmacun Evişi Lahmacun Malzemeler: 2 Su Bardağı Un 2 Çay Kaşığı Tuz 3 gr Kuru Maya 1/2 Tatlı Kaşığı Toz Şeker 1/4 Su Bardağı Ilık Su 150 gr Yoğurt 450 gr Domates 1 Orta Boy Soğan 250 gr Kıyma 1 Demet Maydanoz 5 Diş sarmısak 5 Adet Sivribiber Karabiber, Tuz HAZIRLANIŞI : Ön hazırlık olarak, soğan, maydanoz, ve sivribiberi ince kıyın. Sarmısağı dövün....
  4. Ev yapımı lahmacun

Ev yapımı lahmacun

lahmacun ev yapımı lahmacun ev yapımı hamuru İŞTE MELEKLERİM SİZLERE NEFİS BİR LEZZET. BEN LAHMACUN ÇOK SEVERİM. BU TARİF TAM BENLİK.:deli:AĞZINIZ SULANMASIN , HADİ YAPIN! :D:D EV YAPIMI LAHMACUN MALZEMELER: HAMUR İÇİN: 1 PAKET YAŞ MAYA UN ( YAKLAŞIK 5-6 BARDAK ) TUZ VE ILIK SU İÇİ İÇİN: 500 GR. KIYMA 3 ADET SOĞAN 3 ADET SİVRİ BİBER 3 ADET DOMATES 1 KAŞIK DOMATES SALÇASI 1 KAŞIK...
  5. Marshmallow ile Şeker Hamuru

Marshmallow ile Şeker Hamuru

Merhaba arkadaslar.Seker hamurundan yapilan süslemeli pastalar harika görünüyor tadi da harika.Seker hamuru yapmaya calistim ama hic bir zaman istedigim gibi olmadi.En sonunda marshmallov ile denemeye karar vedim.Birisinden duymustum ama elimde net bi tarif yoktu.Kendi kendime denedim ve cok güzel oldu.Sizlerle paylasmak istedim.Marshmallow her markette bulunan birseydir zaten.Resimdeki...

Sayfayı Paylaş