gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Evde Fesleğen Bakımı

Konu, 'Bitki ve Bitki Bakımı' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

bu konu fesleğen bakımı hakkında genel bilgilere yer vermektedir. Hoş kokusu ile evlerde ençok yetiştirilen fesleğen bakımı hakkın da bilgi sahibi olmak isteyen bitkiseverlere fesleğen yetiştirilmesi ve bakımı hakkında genel bilgileri sunuyoruz.

Fesleğen bitkisi fazlaca dallanıp budaklandığı gibi çiçekleri de çok bol olur. Sonbahara kadar tekrar tekrar çiçeklenebilirler. Oluşan tohumları alıp bahara kadar saklayın veya bulundukları yerde toprağa karışmasını sağlayın. Bahar gelince o tohumlar çimlenip büyüyeceklerdir.Tohumları alıp saklamış iseniz mart sonunda veya nisan başında bu tohumları ekebilirsiniz artık tam zamanıdır.

Kış Gelince Fesleğenler kurur. Fesleğenlerin Ömürleri ilkbahardan sonbahar sonuna kadar sürmektedir.Fesleğenler açık havayı ve güneşi severler yani dışarıda durmaları gerekir. Toprağı biraz kuruyunca sulanması gerekmektedir.

Evde Fesleğen Bakımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Fesleğen çiçeğinin Bakımı

Fesleğen çiçeğinin Bakımı

fesleğen çiçeğinin bakımı fesleğen çiçeği bakımı saksıda çiçeği Fesleğen ÇİÇEĞİBallıbabagillerden, saksı da yetiştirilen güzel kokulu bir ottur. İlmi adı Ocimum’dur. Cüce fesleğen, kırlarda yetişen pembe, kırmızı veya eflatun çiçekli, kokulu bir bitkidir. Fesleğen yeşil yapraklı kokulu bir bitkidir. Yaprakları kekik gibi bahar ve koku verici olarak kullanılır. Kokusundan dolayı haşereler fazla...
  2. evde saçınıza bakım yapın !

evde saçınıza bakım yapın !

Yıpranmış saçlarınızı güçlendirmek, rengi solmuş saçlarınıza canlılık katmak istiyorsanız evde saç bakımı önerilerimize göz atın! Tamamı bitkisel malzemelerden hazırlanmış bitkisel saç bakım maskeleri... Parlak Saçlar için Bakım Maskesi Malzemeler, 1 adet portakal 1 çorba kaşığı süzme bal 1-2 damla sandal ağacı yağı Hazırlanışı, Tüm malzemeleri cam bir kâsede karıştırın. Saç...
  3. evde fesleğen yetiştirmek istiyorum olur mu ?

evde fesleğen yetiştirmek istiyorum olur mu ?

Merhabalar, bazı restaurantlarda masaların üstünde ve evlerin balkonlarında görüyorum mis gibi fesleğen kokuları geliyor. Acaba ben de evde fesleğen yetiştirebiklir miyim, yardımcı olabilir misiniz
  4. Evde Mis Kokulu Fesleğen Yetiştirmek İster misiniz Melekler ?

Evde Mis Kokulu Fesleğen Yetiştirmek İster misiniz Melekler ?

Evde Fesleğen Yetiştirmek İçin Evde Fesleğen Nasıl Yetiştirilir Sevgili melekler, balkonların yanından ya da bahçelerden geçerken buram buram gelen mis gibi fesleğen kokularını mutlaka siz de duymuşsunuzdur. :) Eğer bu kokuyu seviyor ve evinizin balkonu için yetiştirmek istiyorsanız şimdi sizlerle paylaşacağımız evde fesleğen yetiştirmek için bilinmesi gerekenlerle ilgili yazımızı mutlaka...
  5. Kızlar Evde Fesleğen Bakımı  nasıl oluyor?

Kızlar Evde Fesleğen Bakımı nasıl oluyor?

Selam kızlar ben evde kendim fesleğen yetiştirmek istiyorum acaba Evde Fesleğen Bakımı nasıl oluyor evinde hiç fesleğen yetiştiren ya da nasıl yetiştirileceğini bilen arkadaşlarım lütfen yardımcı olun.

Sayfayı Paylaş