gebe
  1. _BaLıM_

_BaLıM_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Evde hayvan beslemenin alarjiye etkisi

Konu, 'Evcil Hayvanlar ve Hayvanlar Alemi' kısmında _BaLıM_ tarafından paylaşıldı.

Evde hayvan besleyenlerdenseniz mutlaka okuyun:) Bugüne kadar evde kedi ve köpeklerin beslenmesinin alerjik hastalıklara ve astım riskini arttırdığı düşünülmekteydi.
    Ancak yapılan araştırmalar yaşamın ilk yıllarında evcil hayvan besleyen çocuklarda alerjik nezle ve astımın daha az görüldüğünü ortaya çıkardı.Nedeni ise evcil hayvanlarda bulunan bakteriyelerdeki endotosin.
    Bağışıklık sistemini uyararak daha çok infeksiyonla savaşacak hale getiren biyolojik madde kişiyi alerjiyenlere karşı daha duyarsız hale getiriyor.
    Bu sayede evde hayvan beslemekte yaygın düşüncenin aksine zarar verici olmaktan çıkıyor.
    Tek hassas olunması gereken nokta evcil hayvanların aşı ve bakımlarının ihmal edilmemesi.

2. esnacr

esnacr Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hayvanları çok seviyorum ama yinede evde hayvan beslenmesine karşıyım diyebilirim. Onlarıda doğasından kopartmamak gerekir. Bahçeli evimiz varsa çekinmeden besleyebiliriz

3. Vijdan

Vijdan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Ben ki kedi köpek aşığıyım,kendimi bildim bileli onlarla yaşarım..Ama son zamanlarda kedi alerjisi başladı sanki bende..Kapıda beslediğim kedilerden biri insanlara çok yakın,onu severken hafif kaşıntılar başlamıştı lakin konduramamıştım..Takiii dün annemin kedisini boynuma atıp sevene kadar..Miniği bir güzel mıncıkladım sevdim,kısa bir süre sonra kedinin değdiği yerler kaşınmaya ve kabarmaya başladı...

Çok üzüldüm bu duruma tam da eve kedi almaya karar verdiğim bir dönem..Bakalım ne yapacağım?

Evde hayvan beslemenin alarjiye etkisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. evde hayvan beslermisiniz...

evde hayvan beslermisiniz...

evet melekler ben evde evli değilken beslerdim kedim köpeğim kuşum tavşanım cicivim vardı tabi hepsine aynı anda bakmadım. bakamazdım. ama evlenince eşim iç istemedi. keşke istese bi köpek bakıcam. bide çocuğum olursa onada mutlaka evde bakmasını isterdim. biliyosunuz köpekler çocuklara çok iyi arkadaş ve onlrın bakımını üstlenmekle birazda sorumluluk alıyolar. sizler evde hayvan beslermisiniz...
  2. evde hayvan beslemem gebeliğimi tehlikeye sokarmı

evde hayvan beslemem gebeliğimi tehlikeye sokarmı

Modern toplumlarda olduğu gibi ülkemizde de evcil havyan besleme alışkanlığı giderek yaygınlık kazanmakta. Pek çok insan evinde kedi, köpek, kuş gibi hayvanlarla beraber yaşamakta. Bu durum evdeki bireylerin sağlığı açısından herhangi bir kaygı yaratmamakla birlikte bireylerden bir hamile kaldığında ya da...
  3. Evinizde füzyon stili etkisi

Evinizde füzyon stili etkisi

FÜZYON STİLİ MODERNLEŞEN DEKORASYONLAR ARASINDA ESKİYEDE YER VERMEK ANLAMINA GELİYOR BİRAZ DA AYRI BİR HAVA KATMAK İSTEDİĞİNİZ MEKANLARDA UYGULAMAK ÇOK KOLAY BUNUN İÇİN İŞTE DETAYLAR Kültürlerin dekoratif birlikteliğini evinde de denemek isteyenlere bu stilin önerdikleri şöyle… Globalleşen dünyada artık siler de kültürler gibi bütünleşiyor. Bu noktadan yola çıkarak farklı...
  4. rüzgar, insan, hayvan vb. şeylerin tohuma etkisi

rüzgar, insan, hayvan vb. şeylerin tohuma etkisi

rüzgarla taşınan, insan ve hayvana yapışarak taşınan şeylere örnekleri (neyin neyle taşındığı ayrı yazılsın) lütfen yazın.
  5. evimize kedi beslememiz günah mı?

evimize kedi beslememiz günah mı?

Eve kedi almak istiyorum ama annem olmaz diyor, uygun olmaz diyor. Evde kedi beslemek günah mı ki?

Sayfayı Paylaş