gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Evde Hazırlayabileceğiniz Ketçap Tarifi Katkısız !

Konu, 'Soslar' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Ev Yapımı Ketçap Ev Yapımı Ketçap Tarifi Resimli

Herşeyin en doğalı tercihimiz olmalı melekler :) Bunun için de mümkün mertebe hazır satılan soslar, ketçaplar, salçalar gibi katkı maddeli ürünlerden uzak durmaya çalışmalıyız. Tıpkı evde cips yapabileceğimiz gibi ev yapımı ketçap da kullanabiliriz. Nasıl mı yapacağız ? İşte ev yapımı ketçap tarifi :)

Malzemeler

1 kilo yumurta domates (erik veya roma olarak da bilinir)

1 orta boy kuru soğan

2 diş sarımsak

5 adet tane karanfil

5 adet tane karabiber

Yarım çubuk tarçın

2 defne yaprağı

1 tatlı kaşığı tatlı kırmızı biber
    3 çorba kaşığı zeytinyağı

4 çorba kaşığı elma sirkesi
    1 dolu tatlı kaşığı tuz
    3 çorba kaşığı şeker, daha az veya çok olabilir

Hazırlanışı

Domateslerin sap yerlerini kesip herbirini 4'e doğrayın.Domatesleri, soğanı, sarımsak ve baharatları büyükçe bir tencereye alın. Orta hararetli ateş üzerinde 1-1½ saat kadar veya soğanlar iyice yumuşayıncaya kadar pişirin. Soğumaya bırakın. Domatesli karışımı süzgeçten geçirin ve temiz bir tencereye alın. Zeytinyağını, sirkeyi, tuzu ve şekeri ilave edip tekrar pisirmeye başlayın. Ketçap fokurdamaya başlayınca ocağı kısık hale getirip 50-60 dakika daha kıvam alıncaya kadar pişirin.

Ketçabınızı sıcakken cam kavanoza alıp kapağını kapatın. Kapağını kapatıp, ters çevirin. Soğuyuncaya kadar bu şekilde bekletin. Soğuyan kavanozları düz çevirin. Buzdolabında 4-6 haftaya kadar saklayabilirsiniz.
    Düdüklüde yapmak için; domates, soğan, sarımsak ve baharatları düdüklü tencereye alın ve iyice pişirin. (Domatesin kendi suyu çıkacağından su ilave etmeye gerek yoktur. Tencerenin markasına göre pişme süresi 20-25 dakika olarak ayarlanabilir. Soğumaya bırakın.

Evde Hazırlayabileceğiniz Ketçap Tarifi Katkısız ! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Evde Hazırlayabileceğiniz Doğal Sağlıklı Cilt Toniği Tarifleri

Evde Hazırlayabileceğiniz Doğal Sağlıklı Cilt Toniği Tarifleri

ev yapımı tonik evde tonik yapımı evde tonik nasıl yapılır Cildiniz çok mu hassas melekler ? Her kozmetik ürünü cildinize iyi gelmiyor ve çeşitli problemler doğuduyorsa ev yapımı ürünler sizin için en doğru seçimdir. Cilt bakımının temizlikten başladığını düşünürsek temizlik sonrası gözenekleri sıkılaştırıcı bir tonik kullanmanız da kaçınılmazdır. Biz de bu yazımızda evde tonik nasıl...
  2. Ev Yapımı Ketçap Tarifi istiyorum sizden

Ev Yapımı Ketçap Tarifi istiyorum sizden

Selam arkadaşlar ben sizden Ev Yapımı Ketçap Tarifi istiyorum iki çocuğum da ketçap çok seviyor ketçap sıkılmaması gereken yemeklerde bile ketçap istiyorlar bende onlar için evde kendim yapmak istiyorum.
  3. Evde Hazırlayabileceğiniz Buz Gibi Limonata Tarifi

Evde Hazırlayabileceğiniz Buz Gibi Limonata Tarifi

Evde Nasıl Limonata Yapılır Evde Limonata Yapılışı Yazın bu sıcak günlerinde içinizi serinletecek harika bir limonata tarifi ile daha karşınızdayız melekler :) Daha diyoruz çünkü bir önce ki konumuzda da nane yapraklı limonata tarifi paylaşmıştık sizlerle. Hepsi birbirinden leziz tarifler içinde evde nasıl limonata yapılır diyenlere işte tarifimiz... :) Evde limonata yapmak istiyorsanız...
  4. Evde Kendi Ellerinizle Hazırlayabileceğiniz Hardal Tarifi

Evde Kendi Ellerinizle Hazırlayabileceğiniz Hardal Tarifi

Ev Yapımı Hardal Tarifi Hardal Nasıl Yapılır Sevgili melekler, gün geçtikçe herşeyin doğalını tüketmek konusunda bir hayli bilinçleniyoruz. Ev yapımı reçel, ev yapımı ketçap, ev yapımı mayonez derken bu konumuzda da ev yapımı hardal tarifi ile karşınızdayız. Lafı fazla uzatmıyor ve hardal nasıl yapılır hep birlikte öğreniyoruz.. :) Malzemeler: 3 adet 250 ml.'lik kavanoz için, 35...
  5. Beyzadan ev usulü ketçap tarifi

Beyzadan ev usulü ketçap tarifi

Ketçap sevmeyen varmı acaba ? Pizzalarda ,patates kızartmalarında kumpirde daha sayamadığımız bir çok yemeğe aromatik bir lezzet katan ketçabı evde yapmayı hiç denedinizmi? Hazır tüketime bir çoğumuz sağlığımızı hiç düşünmeden atlıyoruz.Marketlerdeki raflarda yer alan ürünlerin çoğu koruyucu maddeler içerirken raf ömrünü uzatıyor lakin sağlığımızı da tehdit ediyor. Bu yüzden bazı gıdaları...

Sayfayı Paylaş