gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

evde karın kası yapılırmı

Konu, 'Çöplük' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Arkadaşlar ben evde karın kası yapmak istiyorum ama bu mümkün mü,yoksa illa spor salonuna mı gitmem gerekiyor?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Mekik çekerek karın kaslarınızı güçlendirebilirsiniz.Sırtınızın üstünde yere yatın. Derin bir nefes alın ve karnınızı içeri çekin, gözleriniz tavanda olsun, üst vücudunuzu 45 derece kadar yerden kaldırın. Boynunuzdan çekmeyin, bunun sonrasında boyun ağrılarına hatta migrene dönüşebilir.

Daha sonra Dimdik ayakta durun ve midenizi içinize çekin. Ayaklarınız düz, elleriniz iki yanda, soldan sağa eğilin. Kalçanızdan dönmediğinize emin olun, üst vücudunuz karşıya baksın soldan sağa eğmeye çalışın.

Bu hareket için Ayakta dik durun, midenizi içeri çekin, ayaklarınız sabitken üst vücudunuzu soldan sağa döndürün. Döndüğünüzde iç ve dış taraftaki karın kaslarınız çalışacak. Bu hareketteki kasılma bir öncekine göre daha farklı yerlerde olacaktır. 10-15 tekrardan 3 set uygulamalısınız.Çifte mekikle diz kaldırmayı birleştiriyor ve alt karın kaslarına önem veriyor. Sırtüstü yere yatın, ayağınız havada olsun, dizleriniz 90 derecelik bir açı yapsın, baldırınız yere paralel olsun. Derin nefes alın, midenizi içeri çekin, gözleriniz tavana baksın, üst vücudunuzu 45 derece yerden kaldırın. Boynunuzu itmeyin.

evde karın kası yapılırmı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Evde Ayak Kası Geliştirme

Evde Ayak Kası Geliştirme

Evde Ayak Kası Geliştirme Ben Evde Ayak Kası Geliştirmek istiyorum sizce ne yapabilirim nasıl geliştirebilirim ayak kaslarımı ?
  2. Evde Spor Yapılırmı Hakkında Bilgi

Evde Spor Yapılırmı Hakkında Bilgi

Evde Spor Nasıl Yapılır Evde Spor Yapılırmı Hakkında Bilgi Evet Melek'ler, genç ve sağlıklı, fit görünmek için spor yapmak şart bunu artık hepimiz biliyoruz. Peki ya evde nasıl spor yapacağım mı diyorsunuz; o halde buyrun Melek'ler. Bu yazımızda evde spor yapma konusunda bilgiler aktarıyoruz. Sağlığınız için özellikle evde ve salonda uygulayabileceğiniz egzersizlere dikkat edilmesi...
  3. Karın Kaslarını Sıkılaştıran Gıdalar

Karın Kaslarını Sıkılaştıran Gıdalar

karın kasları karın kaslarını sıkılaştırma Karnınızın sıkılığa sahip olması için sadece egzersiz yapmak yeterli değil melekler :) Yediğimize içtiğimize dikkat etmemiz şart. Hatta tükettiğimiz gıdalar bile karın kaslarımızın sıkılaşmasına yardımcı olabiliyor. Bu yazımızda karın sıkılaştırmak için tüketmemiz gereken besin maddelerini sizlerle paylaşıyoruz :) * Badem: Bu lezzetli ve çok...
  4. evde sirke yapılırmı?

evde sirke yapılırmı?

Selamlar arkadaşlar. Ben merak edeiyorum acaba evde sirke yapılabilirmi?Eğer böyle birşey varsa tarif verirmisiniz?
  5. EVDE KISIRLIK TESTİ YAPILIRMI?

EVDE KISIRLIK TESTİ YAPILIRMI?

kısırlık testi nedir,kısırlık testi nasıl yapılır,evde kısırlık testi olurmu,kısırlık testi yapanlar,kısırlık testi hakkında bilgiler Son yıllarda evde yapılabilen kısırlık testi (infertilite testi) olarak üretilen bazı kitler yurtdışında ve Türkiye'de piyasada mevcuttur. Bu testlerden bazıları sadece erkek kısırlığını test etmek için üretilmiştir (evde sperm testi), erkekteki sperm...

Sayfayı Paylaş