gebe
  1. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63

Evde kendi saçımı kesebilir miyim?

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında BeyazMelek tarafından paylaşıldı.

Bu konu; evde kendi saçını kesmek ile ilgili bilgi vermektedir. Biz kadınların elinden hiçbir şey kurtulmaz :D:D Hele söz konusu güzellik ise kesinlikle denemeye değer deyip birçok şeyi denemiş ve başarılı olmuşuzdur. Saçlarımızın modelleriden sıkılınca değişimi ilk olarak renklerde olsun isteriz ancak bazen de daha farklı değişimlerin peşine düşeriz. İşte böyle anlarınızda kendi saçınızı kendiniz kesebilir şekil verebilir hatta çeşitli tokalarla süsleyip kuaförden çıkmış gibi olabilirsiniz. Nasıl mı?

Saçlarınızı bir kere şampuanlayıp duruladıktan sonra saç kremi sürüp birkaç dakika bekletin.
    Saçlarınızı iyice kurutup, fönleyin. Saçlarınız ne kadar düz olursa o kadar iyi şekil verilecektir. Çünkü saçınızın gerçek uzunluğu ortaya çıkacağından saçınıza daha iyi şekil vereceksiniz.
    Saçınızı enseden at kuyruğu toplayıp, iki yandan eşit olmak üzere omuz hizasında bırakın.
    Saçınızın ayırdığınız tutamların birinden başlayarak, iki parmak kalınlığında tutam alın ve makası avuç içinize doğru kaydırarak kesin.
    Kırılmış uçları kesmek istiyorsanız, saç tutamlarınızı tarak yardımı ile ayırarak kesin. Makası her zaman yukarı doğru tutarak kesin.
    Saçlarınızın önünü yana doğru ayırarak kullanmak yukarıdan aşağı doğru kesin.
    Kahkül olarak kullanmak istiyorsanız, hepsini aynı boyda kesip yan taraflarını biraz daha uzun bırakabilirsiniz.
    Saçınızın tek tarafını örerek tokalarla geleneksel, renkli, parlak ya da doğal taşlı tokalarla süsleyebilirsiniz.
    Eskiye dönüş trendini unutmayın! Saçlarınızın uçlarını içe doğru kıvırıp, tepeden sıkıca toplayın. Son olarak üzerine renkli kurdeleler takarak saçınızı süsleyin.
    Maşayla saçınıza doğal dalgalar verip, doğal topuzlar yapabilirsiniz. Saç bantları ve taçlar saçınıza renk katacak.
    Saçınızı geriye doğru tarayarak renkli taçlar takabilirsiniz.

Evde kendi saçımı kesebilir miyim? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Evinizde Kendi Saçınızı Kendiniz Boyayın

Evinizde Kendi Saçınızı Kendiniz Boyayın

Bu konu; evde saç boyama, evde nasıl boyanacağı konularında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, saçlarımız ister beyazlamış olsun ister olmasın, rengiyle oynamak her zaman hoşumuza gider. Bazen günün trendleri yakalamak için saçlarımızı boyarken bazen de can sıkıntısından havamız değişsin diye saçlarımızı boyayabiliriz. Eğer siz de saçlarınızın rengini değiştirmek istiyorsanız ve bunun...
  2. Saç bitlerini evde kolayca temizlemenin kesin yolu!

Saç bitlerini evde kolayca temizlemenin kesin yolu!

Bu konu; evde saçtan bit temizleme hakkında bilgi vermektedir. Kabus gibi bir durumdur aslında bitlerle savaşmak zorunda kalmak ve saçtan bit nasıl temizlenir bilemeyiz. Birçok kişi bu durumla karşılaşmıştır ve eczaneye bile ayakları gidememiştir. Halk arasında birçok yöntemden bahsedilir ancak bunların birçoğu uygulanabilir değildir yada uygulasanız dahi kesin sonuç alamazsınız. Sizlere...
  3. evde kendim peynir yapabilir miyim kızlar?

evde kendim peynir yapabilir miyim kızlar?

Evde yoğurtdumu kendim mayalaıyorum ve şimdi de peynir denemek istiyorum acaba bilen varmı nasıl yapabilirim? Tecrübeli hanımlardan bilgi rica ediyorum :)
  4. Kadınlar Kurbanı Kesebilir mi?

Kadınlar Kurbanı Kesebilir mi?

kadınlar kurban kesermi, kadınların kurban kesmesi, kadınlar kurbanı kesebilirmi Kurbanlık hayvanı genel olarak erkeklerin kestiğini biliriz. Dinimiz de kurbanı kadınların kesip kesemiyeceğine dair merak edilen bilgileri sizler için aktarıyoruz. Müslümanların ve kitap ehli olan Yahudi ve Hıristiyanların, kadın dahi olsalar, Besmele ile (Allah'ın adını anarak) boğazlayacak oldukları...
  5. Kadın saçlarını kesebilir mi?

Kadın saçlarını kesebilir mi?

Fıtratları gereği saçları daima uzun olan ve bu hâlde bulunmaları kadınlığının gereği olan hanımefendilerin, saçlarını kapatış şekli çok önemli bir husustur. Müslüman kadın saçlarını kapatış ve tesettüre bürünüş şekliyle hiçbir artiste, mankene, modaya ve modacılara benzemez/benzeyemez ve benzememelidir de. Müslüman kadın, saçlarını örtüsünün (başörtüsünün) altında belli olmayacak bir şekilde...

Sayfayı Paylaş