gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Evde krem şanti nasıl yaparım

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Evde pasta denemeleri yapıyorum ama krem şantiyi de kendim hazırlamak istiyorum.Acaba krem şanti evde nasıl yapılır tarif edecek biri var mı ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    MALZEMELER 2 adet yumurta akı
    1 çay bardağı şeker,
    3 yemek kaşığı su
    1 paket vanilya
    1 fiske tuz

KREM ŞANTİNİN YAPILIŞI

İki yumurta akını bir fiske tuzla beraber çırpma kabına alın Diğer tarafta şeker ve suyu küçük bir tencere veya cezveye koyup kaynamaya bırakın yumurta akları 1. resimdeki kadar çırpılmışken,ocakta suda eriyip kaynayan şekeri alıp sıcakken yumurta aklarını üzerine dökün.Bu sırada çırpmayı durdurmayın hatta hızlandırın. Yaklaşık 10-12 dakika çırpmaya devam edin.Çok zor katılaşıyor,sabırlı olun. en son vanilyayı koyup tekrar çırpın.Krem şantiniz hazır…

Evde krem şanti nasıl yaparım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Nemlendirici Krem Evde Nasıl Hazırlanır ?

Nemlendirici Krem Evde Nasıl Hazırlanır ?

evde nemlendirici krem yapımı evde nemlendirici yapımı Bakımlı ve parlak bir cilde sahip olmak için illa ki ünlü markaların kozmetiklerine dünyanın parasını ödemeniz gerekmiyor melekler :) Yakınınızda bir aktar varsa oradan alacağınız şifalı bitkiler sayesinde siz de evde kendi bakım malzemelerinizi yapabilirsiniz. Nasıl mı ? İşte en basiti, evde nemlendirici yapımı için tavsiyelerimiz ......
  2. Evde saçlarımı bal köpüğü nasıl yaparım?

Evde saçlarımı bal köpüğü nasıl yaparım?

Bu konu; evde saçlarımı bal köpüğü nasıl yaparım ile ilgili bilgi vermektedir. Meleklerim her kadın gibi ben de canım sıkılınca ilk değişimi saçlarımda yapmayı severim :D Saçlarımın güzel ve sağlıklı olması için doğal kürlerle kuvvetlendirmeye çalışırım ancak rengiyle oynamaya da karar verdim. Yıllardır benimle özdeşleşen sarı balyajlarımı kapatıp artık düz bir renge dönmek istiyorum. Malum...
  3. evde pizza nasıl yaparım?

evde pizza nasıl yaparım?

Arkadaşlar biz eşimle pizzaya bayılıyoruz ancak artık pizzayı evde yapmak denemek istiyoruz .Acaba evde nasıl pizza yapabiliriz?
  4. Evde Krem Temizleyici Nasıl Yapılır?

Evde Krem Temizleyici Nasıl Yapılır?

krem temizleyici tarifi, evde krem temizleyici yapılır mı, krem temizleyici nasıl yapılır Sevgili melekler, artık herşeyin doğalı tercih ediliyor. Hemen her konuda doğallıktan yana olan ev hanımları yedikleri gıdadan, kullandıkları kozmetiklere, temizlik maddelerine kadar kimyasal içermeyen ürünleri tercih ediyorlar. Eğer siz de sağlığına dikkat edenlerdenseniz işte size ev yapımı krem...
  5. Evde el yüz kremi yapma

Evde el yüz kremi yapma

Ellerinizin pamuk gibi yumuşak olması için kendi el kreminizi yapmak ister misiniz? Bunu yapmak kolay olacaktır. Aşağıdaki adımları doğru şekilde takip ederek ve uygulayarak elleriniz için mükemmel bir krem hazırlayabilirsiniz. Organik kozmetik kremler yüzde yüz doğal içerikleri sayesinde son dönemde oldukça popüler oldular. Ancak bu kremlerin doğal içerikleri kadar ücretleri de iyidir...

Sayfayı Paylaş