gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Evde Kumpir Keyfi İçin Buyrun Kumpir Tarifimize !

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

evde kumpir nasıl yapılır evde kumpir yapılışı evde kumpir tarifi

Dışardan satın aldığımız ve yemeye doyamadığımız kompiri evde de yapabiliriz melekler :) Patatesin her hali benim gibi, sizin de hoşunuza gidiyorsa ve evde kumpir nasıl yapılır diyorsanız işte evde kumpir tarifi siz meleklerimiz için geliyor... (Ama yok kumpir bana göre değil uğraşamam diyorsanız evde cips te yapabilirsiniz :tik: )

Malzemeler

8 adet küçük boy taze patates
    1 çay bardağı konserve mısır
    5-6 adet kornişon turşu
    10-12 dal maydanoz
    1 tatlı kaşığı hardal
    1 çorba kaşığı ketçap
    1 çorba kaşığı oda sıcaklığında tereyağı
    1 su bardağı rendelenmiş kaşar peyniri
    Tuz, karabiber, pulbiber

Üzerine:
    8 adet kokteyl sosis
    2 çorba kaşığı sıvıyağ
    1 çay bardağı rendelenmiş kaşar peyniri

Mini Kumpir Yapılışı

YIKANMIŞ patatesleri kabuklarıyla birlikte 15 dakika haşlayın. Suyunu süzdükten sonra üst kısmını bıçakla (+) şeklinde çizin ve tatlı kaşığıyla içini çıkarıp bir kaba alın. Bu kaba, mısır, küp doğranmış turşu, kıyılmış maydanoz, hardal, ketçap, tereyağı, kaşar peyniri, tuz, karabiber ve pulbiber ekleyip karıştırın. İçleri boşaltılmış patateslere bu karışımı paylaştırın. Diğer taraftan sosisleri iki ucundan (+) şeklinde kesin ve kızdırılmış sıvıyağda kızartın. Kumpirlerin üzerine 1'er adet sosis yerleştirin. En üste de kaşar peyniri serpin ve servis yapın.

Evde Kumpir Keyfi İçin Buyrun Kumpir Tarifimize ! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kumpir Tarifi

Kumpir Tarifi

kumpir tarifi kumpir tarifleri mezeleri nasıl yapılır Kumpir tarifi MALZEMELER : 3-4 iri patates 3 tatlı kaşığı tereyağı 6 yemek kaşığı rendelenmiş kaşar peyniri Garnitur olarak : Mısır, bezelye, haşlanmış havuç, yeşil veya siyah zeytin, yeşil acı biber, küp küp doğranmış domates, kornişon turşu, ketçap ve mayonez vb. eklenebilir. HAZIRLANIŞI : Patatesleri yıkayıp...
  2. Bebek kumpiri tarifi ( 6 aydan itibaren)

Bebek kumpiri tarifi ( 6 aydan itibaren)

kumpir tarifi video 6aydan itibaren bebek çorbaları bebek kumpiri kumpir Bebeklerinizin severek yiyeceği bir tarif :) Malzemeler 1 orta boy haşlanmış patates 1/2 haşlanmış yumurta sarısı 1 çorba kaşığı pekmez 1/2 kibrit kutusu tuzsuz beyaz peynir 30 ml devam sütü Hazırlanışı Patates,yumurta sarısı,pekmez,beyaz peynir,ve 30 ml devam sütü ezilip karıştırılarak leziz bir kahvaltı...
  3. ev kumpiri

ev kumpiri

kumpir kumpir yapımı ev kumpiri evde salatalar evde Kumpir yemek için illa fast foodculara gitmeye gerek yok.Evde de kumpir yapılabilir hatta ev tadında ve rahatlığında..Üstelik evde yapacağımız kumpir çok daha ekonomiktir de.Ailecek ev kumpiri yapıp yiyebiliriz.Evde yaptığımız kumpirin içine istediğimiz bütün malzemeleri de katıp-çıkarabiliriz.Tavsiyem kumpirinizde sosis ve salam kullanmayın...
  4. Evde Kumpir Yapımı nasıl oluyor

Evde Kumpir Yapımı nasıl oluyor

Merhaba kızlar kocişim kumpiri çok seviyor nedense o seviyor diye bende sevmeye başladım sürekli dışarı çıkmak zorunda kalıyoruz kumpir yemek için ama benim aklıma kumpiri evde yapmak geldi de işte tarifini bilmiyorum aranızda evde kumpir yapan varsa bana tarifini versin lütfen.
  5. Evinizde Yapabileceğiniz Kumpir Tarifi Burada

Evinizde Yapabileceğiniz Kumpir Tarifi Burada

Evde Kumpir tarifi Evde Kumpir yapılışı Sevgili melekler, sokaklarda satılan ve yemeye doyamadığımız kumpiri siz de evde yapabilirsiniz. Patates yemekleri içinde aslında pek te yemekten sayılmayan ancak doyurucu ve besleyici bir öğün olan, evde kumpir yapılışı hakkında sizlere bilgiler veriyoruz... :) Evde Kumpir malzemeler 1 kilo patates 2 çorba kaşığı tereyağı 1 su bardağı kaşar...

Sayfayı Paylaş