gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Evde Mis Kokulu Fesleğen Yetiştirmek İster misiniz Melekler ?

Konu, 'Bitki ve Bitki Bakımı' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Evde Fesleğen Yetiştirmek İçin Evde Fesleğen Nasıl Yetiştirilir

Sevgili melekler, balkonların yanından ya da bahçelerden geçerken buram buram gelen mis gibi fesleğen kokularını mutlaka siz de duymuşsunuzdur. :) Eğer bu kokuyu seviyor ve evinizin balkonu için yetiştirmek istiyorsanız şimdi sizlerle paylaşacağımız evde fesleğen yetiştirmek için bilinmesi gerekenlerle ilgili yazımızı mutlaka okuyun :)

Sevgili bayanlar Çoğumuz fesleğeni satın alırız bende dahil olmak üzere şu an balkonumda var mis gibi kokuyor Üstelik bayada pahalıya satın alırız Artık kaygılanmanıza hiç gerek kalmıyacak Çünkü Artık evinizde saksınızda Fesleğen yetiştirebilirsiniz.

Fesleğen tek yıllık bir bitkidir. İnce, dallanmış kökleri vardır. Yaprak rengi açık yeşilden koyu yeşile kadar rengi vardır.

Fesleğen Yetiştirilmesi ve bakımı

Fesleğen yabancı ot bulunmayan ortam ister. Tarlalı üretimde tohum direk tarlaya mibzele ekilir.Ekme işlemi soğuk bölgelerde don olayları geçtikten sonra yapılmalıdır.

Fesleğen bol besinli toprakları sevmektedir.Bu nedenle besin yönünden zengin toprakta yetiştirilmesinin yanında kimyasal gübre de kullanılması gerekmektedir.Fesleğenin büyüme esnasında en önemli düşmanı yabancı otlardır.Bü yüzden yabancı otlara dikkat edilmeli ve sürekli temizlenmelidir.

Evde Mis Kokulu Fesleğen Yetiştirmek İster misiniz Melekler ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hamileyken de mis gibi kokmak ister misiniz?

Hamileyken de mis gibi kokmak ister misiniz?

Hamilelik misler gibi kokmanıza engel değil. Önemli olan sizi rahatsız etmeyecek ve hatta rahatlatacak doğru kokuyu bulmanız. Hamilelik döneminde parfüm kullanmak sakıncalı değildir ancak kokulara karşı hassasiyet geliştiğinden bazı parfümler midenizin bulanmasına, başınızın dönmesine, gerginleşmenize ve hatta baş ağrılarına neden olabilir. Bu nedenle kendinizi iyi hissetmenizi sağlayan bir...
  2. Melekler evde deterjan yapmak ister misiniz?

Melekler evde deterjan yapmak ister misiniz?

evde deterjan nasıl yapılıyor evde deterjan yapımı ev yapımı deterjan Evet Melek'ler, sizi bilmem ama deterjan ve deterjan kokularını seven ben, bu konuya merak sardım. Daha önce evde sabun yapımı hakkında merak sarmış ve kendi imaltım olan sabunlarımı koleksiyon haline getirmiştim. Şimdi de deterjanı evde nasıl yapabilirim diye düşünüyor bu konuda ki önerileri dikkate alıyorum :) Benim...
  3. evde fesleğen yetiştirmek istiyorum olur mu ?

evde fesleğen yetiştirmek istiyorum olur mu ?

Merhabalar, bazı restaurantlarda masaların üstünde ve evlerin balkonlarında görüyorum mis gibi fesleğen kokuları geliyor. Acaba ben de evde fesleğen yetiştirebiklir miyim, yardımcı olabilir misiniz
  4. mis kokulu lavantalar ile evimizi süsleyelim meleklerim

mis kokulu lavantalar ile evimizi süsleyelim meleklerim

Lavanta kullanım alanları Lavanta dekorasyon ürünleri Lavantanın mis kokusuna bayılıyorum. Evlerde lavantanın en sık kullanım alanı lavanta keseleri. Ama sadece lavanta keseleri ile sınırlı değiliz meleklerim. İstersek lavantalı dekorasyon objeleri yapmamız mümkün. İşte size birkaç örnek;
  5. Mis kokulu bahçeler balkonlar

Mis kokulu bahçeler balkonlar

mis kokulu çiçekler Lavanta uygulaması Lavanta en sevdiğim çiçekleridendir. Kokusu ile beni büyüler. Evimizin yakınlarında lavanta ekili bir alan var. Bende balkonumda böyle bir alan oluşturmak istiyorum. Balkonum mis mis kokar. Lavanta çiçeğini kurutup dekorasyonda da kullanabilirim.

Sayfayı Paylaş