gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

evde mutlu olmak için yapmanız gerekenler

Konu, 'Tüm Bilgiler' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

Şehir hayatının stresi, iş yaşamınındaki ve kişisel yaşamımızdaki sorumluluklar, trafikte yaşadığımız yoğunluk, yorucu ve stresli bir gün geçirmemize neden olur. Evimiz huzuru bulmak için bir sığınaktır. Dışarı yaşamımızda hayatımıza müdahale edemediğimiz şeylere evimizde edebilir, sağlıklı, mutlu rahat bir ortam yaratabiliriz.

Evde huzurlu olmak icin kendimize ait bir odamızın olması şart değil, baktığımız zaman huzurlu olmamızı sağlıyacak bir köşenin olması yeterlidir. Bakarken huzur veren, içinizi ısıtan birkaç şey... Bu bir tablo, fotograf, aksesuar, akvaryum vb. hersey olabilir.

Yatak odalarında da beş duyumuzu harekete geçirecek, rahatlatıcı faktörleri biraraya getirmek önemli. Gözlerinizin ve beyninizin dinlenmesi için fazla aydınlık mekanlardan kaçınmak gerekli. Televizyon seyrederek de kafanızı boşaltabilirsiniz. Renk seçimi de önemlidir. En sevdiğiniz renkten ziyade sizi rahatlatacak renkler önemlidir. Duvarlarınızda mavi, su yeşili gibi pastel tonları seçerek rahatlayabilirsiniz.

Kumaşların dokusu da çok önemlidir. Yumuşak pamuklu kumaşlar veya ipekli kumaşlar insanı daha rahat hissettirir. Kumaş seçimi koltuk, yastık ve yorgan seçimlerinde de önemlidir.Tertemiz beyaz yastıklarda, pofuduk yorganlarda, mis gibi kokan bir odada rahatça uyuyabilirsiniz.

Kokular da rahatlamanızı sağlayacak yöntemlerden birisidir. Bunlar oda
    spreyleri, tütsüler, kokulu mumlar olabilir. İşitme duyusunu harekete geçirmek için de hafif bir müzik, dalga sesleri, kuş sesleri gibi çeşitli seçenekler de evinizde kendinizi iyi hissetmenizi sağlayabilir. Uyku öncesinde dinlediğiniz zaman daha rahat uyku uyumamınızı sağlar.

Tat alma duygusu da çok öenmlidir. Sağlıklı yiyecekler yemek illa da lezzetsiz şeyler yemek anlamına gelmez. Çeşitli meyve kuruları tatlı ihtiyacımızı giderebilir. Ayrıca bitkisel çaylar huzur verebilir.Kısacası sizi mutlu edecek şeyleri keşfedin ve kendinize vakit ayırın.

2. volas

volas Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sürekli anlayışlı olmak durumundasın...bi şekilde insanları idare etmelisin...

3. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    Canım paylaşım için teşekkürler... Bugün tam bana hitap eden bilgileri yayınlamıssın... Emeklerine sağlık...

4. özlemA

özlemA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  5. Şevvall

Şevvall Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım bilgilerin ve paylaşımların için çok teşekkürler emeğine sağlık

evde mutlu olmak için yapmanız gerekenler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. mutlu olmak için okuyun..

mutlu olmak için okuyun..

•Evimi bir parti sonrası temizlemek için saatlerce uğraşıyorsam, bir çok arkadaşım var demektir. •Faturalarımı ödeyebiliyorsam, bir işim var demektir. •Pantolonum biraz sıkıyorsa, aç kalmıyorum demektir. •Gölgem beni izliyorsa, güneş ışığını görüyorum demektir. •Otobüsten indiğim yerden işyerime yolu uzun buluyorsam, yürüyebiliyorum demektir. •Hükümet hakkında eleştiri yapabiliyor ve bu...
  2. Moderatör Olmak İçin Gerekenler...

Moderatör Olmak İçin Gerekenler...

Nüfus cüzdanının 3 adet arkalı önlü fotokopisi, -12 adet vesikalık fotoğraf -İkametgah senedinin 2 adet fotokopisi, -Sürücü Ehliyet belgesi, -Sağlık raporu, -Emniyet müdürlüğünden sicil kaydı -Anne babadan Helallık ( Dış dünyayla bağlantıları koparan modlar bulunmaktadır. Lise diploması, -1 adet masaüstü bilgisayar, -Sağlam bir kafa, -Haftanın 7 günü ve 24 saati,gerektiğinde yılın 365 günü...
  3. Tok kalmak için yapmanız gerekenler

Tok kalmak için yapmanız gerekenler

tok kalmak için tok kalmak Glisemik endeksi düşük besinler: Sürekli acıkıyor ve bunun önüne geçmek istiyorsanız, glisemik endeksi düşük besinleri tüketmelisiniz. Glisemik endeks, yenilen herhangi bir besinin kan şekerini yükseltme yeteneğidir. Tükettiğiniz besin, kan şekerini ne kadar uzun zamanda ve az miktarda yükseltiyorsa, glisemik endeksinin düşük olduğunu belirtir. Bu besinler,...
  4. İşte Fotojenik Olmak İçin Adım Adım Yapmanız Gerekenler

İşte Fotojenik Olmak İçin Adım Adım Yapmanız Gerekenler

nasıl fotojenik olunur nasıl fotojenik poz verilir nasıl fotojenik olabilirim Sevgili melekler, hepimizin başına zaman zaman gelir, çekindiğimiz fotolara bakıp ay ne kadar kötü çıkmışım diye burun kıvırır, o resmi ortadan yok etmeye çalışırız. :) Bu lafımıza karşılık neysen o çıkıyor işte diye şaka yapanlar da aslında yanılıyorlar. Fotoğraf çekmek de çekinmek de teknik işidir. Şimdi...
  5. Yumuşacık Eller İçin Yapmanız Gerekenler

Yumuşacık Eller İçin Yapmanız Gerekenler

Bu konu; Yumuşacık Eller İçin Yapmanız Gerekenler hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, kadınların yaşını belli eden yerlerin başında elleri gelir. O sebeple eller ne kadar bakımlı, diri ve yumuşak olursa yaş da o derece gizlenebilir. Bunun için de ellere iyi bakmak, diri kalması için arada bir bazı bakımlar uygulamak gereklidir. Şimdi paylaşacağımız püf noktalarına dikkat...

Sayfayı Paylaş