gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Evde Nasıl Oyun Hamuru Yapılır diyenler buraya!

Konu, 'Bilmedikleriniz' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Evde Oyun Hamuru Yapılışı Evde Nasıl Oyun Hamuru Yapılır?

Günümüz çocuklarının en sevdiği oyunlardan biri de oyun hamurlarıdır Melek'lerim. Oyun hamurları çocuklarda zeka gelişimi konusunda da şahsi fikrimce etkili oluyor. Siz çocuğunuzun oynadığı oyun hamurunun ona zarar vermemesini ve içinde neler olduğunu bilmek istiyorsanız işte size evde oyun hamuru yapılışı hakkında bilgiler Melek'lerim:)

Evinizde oyun hamuru yapmak istiyorsanız ihtiyacınız olan malzemeler

1 su bardağı un
    3 su bardağı su
    2 çorba kaşığı sıvı yağ
    Çeyrek su bardağı tuz
    Renklendirmek için gıda veya parmak boyası

Oyun hamurunun yapılışı

Un, tuz ve sıvı yağı bir kaba koyun. Suyu yavaş yavaş yedirerek yoğurun. Oluşturduğunuz hamuru istediğiniz boyutlarda parçalara ayırarak her parçayı farklı renkte boyayla yoğurun.

Hamurları plastik veya cam kaplarda saklayın. Aksi halde kısa zamanda kururlar.

Evde Nasıl Oyun Hamuru Yapılır diyenler buraya! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Evde Oyun Hamuru Yapımı nasıl oluyor acaba

Evde Oyun Hamuru Yapımı nasıl oluyor acaba

Selam hanımlar duydum ki çocuklarımız için aldığımız oyun hamurlarının içinde katkı maddesi varmış. Aklıma oyun hamurunu evde yapmak fikri geldi de nasıl yapılır işte onu bilmiyorum aranızda Evde Oyun Hamuru Yapımı hakkında bilgisi olan varsa bir zahmet yazsın bana
  2. Ramazanda Kilo Kontrolü Nasıl Yapılır diyenler buraya

Ramazanda Kilo Kontrolü Nasıl Yapılır diyenler buraya

Ramazan Ayında Kilo Kontrolü Ramazan Ayında Kilo Kontrolü Nasıl Yapılır Az önce sizlere tok kalmak için sahurda nasıl beslenmeli diye bir takım bilgilerde bulunmuştuk. Şimdi ise Ramazan ayında kilo vermek isteyenler için ve ayrıca oruç tutarken kilosunu da kontrol etmek isteyenler için Ramazanda kilo kontrolü hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri paylaşıyoruz. Ramazan ayında öğün...
  3. Avea Tarife Değişikliği Nasıl Yapılır diyenler buraya!

Avea Tarife Değişikliği Nasıl Yapılır diyenler buraya!

Avea Tarife Değişikliği Avea Tarife Değişikliği Yapmak Avea Tarife Değişikliği Nasıl Yapılır Merhaba Sevgili Melek'ler, Avea Mms ayarları nasıl yapılıyor diyen arkadaşlarımız için bilgiler paylaşmıştık konu ile ilgili. Şimdi de Avea tarife değişikliği nasıl yapılır diyen arkadaşlarımız için Avea tarife değişikliği yapmak için gerekli tüm bilgileri paylaşıyoruz. Aveada tarife...
  4. Makarna Diyeti nasıl yapılır diyenler buraya!

Makarna Diyeti nasıl yapılır diyenler buraya!

Makarna Diyeti Makarna Diyeti Nasıl Yapılır Makarna sever misiniz bilmiyorum ama ben makarnanın her çeşidini çıok severim afiyetle de yerim:) Lakin kilo sorunu olan arkadaşalrımız makarna yemekten kendini alı koyuyor. Oysaki o arkadaşlarımızda makarna yiyebilir. Nasıl mı; ünlülerin diyeti arasında makarna diyeti de yer alıyor Melek'lerim. Biz de bu yazımızda makarna diyeti nasıl yapılır...
  5. Evde şeker hamuru nasıl yapılır?

Evde şeker hamuru nasıl yapılır?

Tamamı evde bulunan malzemeler ile kolayca hazırlayabileceğiniz bir şeker hamuru tarifimiz var.Şimdi size evde yapabileceğiniz birkaç şeker hamuru tarifi vereceğiz. İlk tarifimiz marsmallow ile yapılan şeker hamuru diğer iki tarifimiz ise normal sadece nişasta ile yapılabilen, siz kendiniz bu tariflerden herhangi birini seçebilirsiniz. Haydi, sizi daha fazla bekletmeden hemen tarifleri...

Sayfayı Paylaş