gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Evde Patlıcanlı Burger Nasıl Yapılır ?

Konu, 'Sebze Yemekleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Patlıcanlı Burger Tarifi Patlıcanlı Burger Nasıl Yapılır

Eğer et yemekten pek hoşlanmıyor sebzeyi tercik ediyorsanız fast food restoranları sizi hayli zora sokuyordur. Ama üzülmeyin şimdi sizlerle paylaşacağımız tarifle artık siz de burger yiyebileceksiniz. İştet patlıcanlı burger tarifi.. :tik:

Malzemeler

2 patlıcan
    2 domates
    3 sap taze soğan

sosu için:
    3 çorba kaşığı süzme yoğurt
    1 çorba kaşığı krem peynir
    2 diş sarımsak
    4 dilim burger peyniri
    4 hamburger ekmeği veya 1 baget ekmek

Yapılışı:

Patlıcanları halka şeklinde kesin ve ızgarada veya teflon tavada pişirin. Sosu için karıştırma kabında peynir, yoğurdu çırpma teliyle karıştırın. Domatesleri halka şeklinde kesin. Hamburger ekmeklerini ortadan 2ye bölün ve bir tarafına sostan sürün üzerine halka domatesi ekleyin üzerine patlıcanları ilave edin. Hamburger ekmekleriniz bu şekilde hazırlayın.

2. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Oooooyyyyy bu benlikmis denerim mutlaka :D:D

3. sumeyrademirci

sumeyrademirci Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Denemek lazım aslında bakalım nasılmış ?

Evde Patlıcanlı Burger Nasıl Yapılır ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Evde epilasyon nasıl yapılır?

Evde epilasyon nasıl yapılır?

epilasyon nasıl yapılır video epilasyon nasıl yapılır yanak kıllarına çözüm kulak kıllarına çözüm yüzümdeki tüylerden kurtuluruz Bayanların tüy sorunlarını gidermek için çeşitli yöntemlere başvurulur bunlardan aslında kesin ve kökten çözüm epilasyondur seans olarak gideceğiniz epilasyona zamanla tüylerinizden ömür boyu kurtulabiliyorsunuz Bu epilasyon olayını evde yapabilirmiyiz ve nasıl...
  2. Evde Çikolata Nasıl Yapılır?

Evde Çikolata Nasıl Yapılır?

evde çikolata yapımı evde çikolata nasıl yapılır evde çikolata yapmak için Çikolatayı sevmeyen kişi çok azdır herhalde melekler :) Peki yiyeceğiniz çikolatayı kendi ellerinizle yapmak ister misiniz ? Şimdi vereceğimiz tarifle bunu evde başarabilirsiniz :) malzemeler 9 kaşık şeker 9 kaşık un 1/4 paket margarin Yarım paket vanilya 3 kaşık kakao 3 adet yumurta Biraz süt Hazırlanışı: Önce...
  3. Patlıcanlı Burger Tarifi Resimli yapılışını istiyorum

Patlıcanlı Burger Tarifi Resimli yapılışını istiyorum

Hanımlar merhaba sizden Patlıcanlı Burger Tarifini biliyorsanız benim için Patlıcanlı Burger yapılışını yazmanızı rica ediyorum ve şimdiden çok tşk ediyorum Patlıcanlı Burger Tarifi Resimli yapılışı için:)
  4. Patlıcanlı Lahmacun Nasıl Yapılır ?

Patlıcanlı Lahmacun Nasıl Yapılır ?

Bu konu; patlıcanlı lahmacun nasıl yapılır hakkına bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, yemekten büyük keyif aldığımız lahmacunun içine patlıcan da girerse ne olur ? Bence gayet te güzel olur. Ha, ben lahmacuna yabancı madde istemem de diyebilirsiniz ama yeni lezzetlere de açık olmak lazım diyoruz ve patlıcanı sevenler için patlıcanlı lahmacun tarifini sizlerle paylaşıyoruz.. 1 adet...
  5. Evde parfüm nasıl yapılır?

Evde parfüm nasıl yapılır?

Parfümlerin cep yakan fiyatlarının ve bilinmeyen ve günümüz ticaret hayatında var olan risklere rağmen gündelik koşuşturmalarımız parfümü zaruri hale getirmektedir. Bazı insanlar bünyeleri gereği çok aşırı terlerken bazıları da ne kadar yoğun tempoda çalışırsa çalışsın bir gram terlememektedir. Bu tür insanlar parfüme çok ihtiyaç duyamaz ve hatta parfüm kullananları tenkit dahi edebilir. Ama...

Sayfayı Paylaş