gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Evde Peynir Nasıl Yapılır

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Evde Peynir Yapımı Evde Peynir Nasıl Yapılır
    Peynirievde yapmak isteyen Melek'lerimiz ve misafirlerimiz için, bu yazımızda evde peynir tarifini sunuyoruz. Merak etmeyin o kadar da zahmetli değilmiş evde peynir yapmak Melek'lerim:)

72°C 'ye kadar ısıtılmış, sonra 32°C-35°C arasına kadar soğutulmuş 1 tencere (10lt süt) süt için (1 çay kaşığı) rumeli doğal şirden peynir mayası yeterlidir.

Peynir mayasını süte karıştırmadan önce 9 misli 18°C -22°C nötral (klorsuz ve içilebilir) bir su (bir çay bardağı su miktarı) ile iyice karıştırılıp, ardından süt içinde homojen dağılımı sağlanmalıdır. Peynir mayası süte karıştırtıldıktan sonra 90-120 dakika arasında peynir oluşumu gerçekleşir.

Evde Peynir Nasıl Yapılır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hellim peyniri nasıl yapılır?

Hellim peyniri nasıl yapılır?

hellim peyniri nasıl yapılır hellim peyniri nasıl kızartılır pişirilir nasil yapilir yenir Kıbrıs'a özel bir peynir olan hellim peyniri özellikleri yapılışı hakkında sizlere detaylı bilgileri veriyorum. Peynir dünyamızın bu ayki konuğu Kıbrıs’a has hellim peyniri. Kıbrıslıların “karpuzla hellim bulsam hergün yerim” diyecek kadar sevdikleri bu peynirin içine taze nane yaprağı konan çeşidi de...
  2. Evde Ezine Peyniri Nasıl Yapılır bilen var mı?

Evde Ezine Peyniri Nasıl Yapılır bilen var mı?

Evde Ezine Peyniri Nasıl Yapılır bilen var mı aranızda varsa lütfen bana bu sayfadan Evde Ezine Peyniri Nasıl Yapılır anlatsın ve detaylı Evde Ezine Peyniri yapılışını yazsın :)
  3. Evde Peynir Yapmak İsteyenlere Ezine Peyniri Nasıl Yapılır ?

Evde Peynir Yapmak İsteyenlere Ezine Peyniri Nasıl Yapılır ?

Ezine Peyniri Nasıl Yapılır evde ezine peyniri nasıl yapılır Sevgili melekler, doğal beslenmenin, katkısız gıdaların önemini hepimiz biliyoruz. En basiti evde yoğurt yapmak bile ailemiz ve kendi sağlığımız için son derece büyük önem taşıyor. Bu yazımızda ise işin biraz daha zor kısmına geçiyor ve evde ezine peyniri nasıl yapılır onu anlatmak istiyoruz sizlere.. :) Malzemeler: 8 litre...
  4. Acaba Evde hellim peyniri nasıl yapılır

Acaba Evde hellim peyniri nasıl yapılır

Hellim peyniri hiç yediniz mi bilmiyorum ama yemediyseniz mutlaka yemenizi öneriyorum. Bilenler bilir hellim peyniri hem az bulunur hemde biraz maliyet olarak tuzludur yani pahalıdır. Ben Evde hellim peyniri yapmak istiyorum ama nasıl yapılır bilmiyorum aranızda Evde hellim peyniri nasıl yapılır bilen varsa lütfen yazsın bana
  5. Evde Nasıl Hellim Peyniri Yapılır ?

Evde Nasıl Hellim Peyniri Yapılır ?

Hellim Peyniri yapımı Evde Hellim peyniri nasıl yapılır Sevgili melekler, evde kendi ellerinizle yoğurt mayalayabileceğiniz gibi peynir de yapabilirsiniz. En basit peynir yapımı lordur. Evde lor yapmak için çiğ sütü ocağa koyup içine biraz sirke ekleyerek kaynatmalı ve çökmesini sağlamalısınız. Daha sonra kevgire koyup beklettiğinizde taze lor elde etmiş olursunuz. Ya öylece tüketirsiniz ya...

Sayfayı Paylaş