gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Evde Renkli Sabun Yapımı nasıl oluyor

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selam kızlar ben evde renkli sabunlar yapmak istiyorum ama nasıl yapılır bilmiyorum aranızda benim gibi sabun seven varsa ve Evde Renkli Sabun Yapımı konusunda bilgisi olan varsa lütfen yazsın.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Evde Sabun yapımı
    Evde Nasıl Sabun Yapılır

Siz de evinizde kendi sabununuzu yapabilirsiniz. Bunun için gerekli olan malzemeler:

Gliserinli sabun
    İsteğe bağlı olarak değişik şekillerde kalıplar
    Su bazlı parfüm
    Gıda boyası

Yapılışı

Hazır sabun kalıplarını benmari usulü eritin. Sabunları eritirken ocağın başından ayrılmayın. Eritme işlemini fırında da yapabilirsiniz. Sabunları mikrodalga fırında önce yüksek ısıda 40 saniye, daha sonra ise 10’ar saniye aralıklarla ısıtıp sıvı hale getirin.
    Sabunları 1-2 dakika beklettikten sonra kalıplara dökün. Fakat dökmeden önce sabunlarınızı kolay çıkarabilmek için kalıbınızı önceden ayçiçeği yağıyla yağlayın. Beklerken gıda boyası katarak bıçağın ucuyla sabunları renklendirebilirsiniz. Parfümü de bu sırada ilave edebilirsiniz. Sabunun rengini opaklaştırmak için süt tozu kullanabilirsiniz. Sabununuzun çabuk soğumasını istiyorsanız buzdolabında 2-3 dk tutabilirsiniz. Ancak buzdolabında daha uzun kalmamasına dikkat edin, aksi halde yüzeyde çatlaklar oluşabilir.

Evde Renkli Sabun Yapımı nasıl oluyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Evde Dondurma Yapımı nasıl oluyor?

Evde Dondurma Yapımı nasıl oluyor?

Evde Dondurma Yapımı hakkında sizden öneri ve bilgi istiyorum bende çocuklarıma evde kendi yaptığım dondurmayı vermek istiyorum.
  2. Evde Kumpir Yapımı nasıl oluyor

Evde Kumpir Yapımı nasıl oluyor

Merhaba kızlar kocişim kumpiri çok seviyor nedense o seviyor diye bende sevmeye başladım sürekli dışarı çıkmak zorunda kalıyoruz kumpir yemek için ama benim aklıma kumpiri evde yapmak geldi de işte tarifini bilmiyorum aranızda evde kumpir yapan varsa bana tarifini versin lütfen.
  3. Evde Lahmacun Yapımı nasıl oluyor

Evde Lahmacun Yapımı nasıl oluyor

Merhaba arkadaşlar sizden bir konuda yardım isteyeceğim acaba aranızda Evde Lahmacun Yapımı bilen var mı evde lahmacun nasıl yapılıyor lütfen bana yazın.
  4. Ev Yapımı Mum nasıl oluyor

Ev Yapımı Mum nasıl oluyor

Arkadaşlar ben de bir mum aşkı var çok seviyorum mumları. Kokulu kokusuz renkli renksiz irili küçüklü bir ton mum aldım ve şimdi de mümkünse evde kendim mum yapabilir miyim diye düşünüyorum acaba Ev Yapımı Mumlardan anlıyan var mı yani mum nasıl yapılır?
  5. Ev  yapımı aloe vera sabun tarifi

Ev yapımı aloe vera sabun tarifi

Sabun su ile birlikte kullanıldığında temizlemede kullanılan bir arındırıcı.Geçmişte duşta kullanımının yanı sıra temizliktede kullanılıyordu.Özellikle çamaşır yıkama ,halı yıkama vs gibi.Günümüzde sabun ve deterjan olarak içeriğinden , kullanıldığı alana göre ayrılmışlardır.Dilerseniz Sabun ve Tarihçesi adlı konumuzu inceleyerek sabunla ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Cilt hijyeni...

Sayfayı Paylaş