gebe
  1. laetitia

laetitia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Evde ruj yapımı

Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında laetitia tarafından paylaşıldı.

ruj yapımı ruj yapımında kullanılan malzemeler evde yapımı ev evde makyaj malzemesi Kızlar evde bir ruj yapımı denemesine varmısınız?İŞte sizlere evde ruj yapmak için gerekli malzemeler ve hazırlanışı.:)
    malzemeler
    1çay kaşığı kaşığı parafin
    1çay kaşığı bal mumu
    1 çay kaşığı vazalin
    1çay kaşığı buğday özü yağı
    1tatlı kaşığı çilek esansı
    ve gıda boyası
    Hazırlanışı:Parafin ,vazalin ve balmumu benmarin usulü(bir kabın içine su koyun ve başka kabın içimede malzemeleri koyun malzemelerin olduğu kabı su dolu kabın içine koyarak ocakta eritin) eriterek daha sona buğday öz yağı çilek esansı ve gıda boyasınıda bu erittiğiniz karışımın içerisine yavaş yavaş koyarak karıştırın ve donmasını bekleyin.çok güzel bir ruj elde etmiş olacaksınız,hassas dudaklar için çok iyidir.

2. swetla

swetla Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben bunu yamayı başarırsam ruj üretimine başlarım herhalde:)

3. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Evet bende ruj üretimine başlıyorum kızlar:D

4. ebraryksl

ebraryksl Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ruj ların sağlık açısından kısa sürede bitirilmesi öneriliyor.en ii si organik ürünler kullanmak

5. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

6. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

bence parafin dudağa zararlı gelebilir sonuçta ruj üretilen yerlerde parafin önce arındırılıyor. her ne kadar E vitamini içersede arındırılmamış olanları zararlı olabilir

7. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

ruj yapımı
    eğer bu zor gelirse başka yüntemler de var mesela iki farklı rujun yarısını kesin bir kaşığa koyup ocağa yaklaştırmadan eritin zeten hemen eriyor ocağı kapatıp karışımı bir kapa alın ve kuruduğunde parmağanız ile dudağınıza sürün :D

Evde ruj yapımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ev ve el yapımı Vişneli Ruj

Ev ve el yapımı Vişneli Ruj

el yapımı ruj çocuk rujları çocuk ruju ev yapımı ruj ev makyaj malzemeleri Dudaklarınızı renkli ve lezzetli tutmak istiyorsanız kendi evinizde kolayca yapabileceğiniz vişne rujunu kullanabilirsiniz. Doğal makyaj ürünleri kullanmak cilt sağlığınız için de faydalıdır. Malzemeler, 1 paket vişne jeli 1 çay kaşığı vazelin Hazırlanışı, Vazelini ısıya dayanıklı bir kâsede mikrodalga...
  2. Pratik ruj yapımı

Pratik ruj yapımı

rujun yapılışı ruj yapımı doğal ruj yapımı yapımında kullanılan maddeler yapımında kullanılan malzemeler Benim gibi züürt olanlar için bu ideal bir şey :D:D Dudaklarınızı renkli ve lezzetli tutmak istiyorsanız evinizde kendi rujunuzu yapabilirsiniz. Doğal hazırlanmış rujlar hem daha sağlıklı, hem mis kokulu hem de baldan tatlı olacaktır... Malzemeler 1 çay kaşığı bal mumu 1 tatlı...
  3. Doğal ruj yapımı

Doğal ruj yapımı

doğal ruj yapımı ruj yapımı video doğal evde evde Doğal rujun haberini görünce gerçekten çok şaşırdım ve Suna Dumankaya'nın bu tarifini sizlerle paylaşmaya karar verdim arkadaşlar bakalım doğal ruj nasıl yapılıyormuş hepbirlikte öğrenelim:) Malzemeler: 1 tatlı kaşığı çilek esansı 1 çay kaşığı bal mumu 1 çay kaşığı vazelin 1 çay kaşığı parafin 1 çay kaşığı buğday özü yağı gıda boyası...
  4. Evde Ruj Yapımı nasıl oluyor

Evde Ruj Yapımı nasıl oluyor

Kızlar duydum ki evde de ruj yapılıyormuş ben bunu yeni duydum iyi mi:) Peki evde ruj yapılıyormuş da nasıl yapılıyormuş işte onu daha da merak ettim evde ruj yapan varsa aranızda bana da yazsın nasıl yapıldığını:)
  5. Doğal Yollardan Evde Ruj Yapımı İle İlgili Bilgiler

Doğal Yollardan Evde Ruj Yapımı İle İlgili Bilgiler

Ruj Yapma Evde Ruj Nasıl Yapılır Sevgili melekler, makyaj vazgeçilmezinizse sık sık kozmetik malzemesi alıyorsunuz demektir. Eğer cildiniz hassassa da özel ürünler kullanmanız gerekiyor ve bu kozmetik ürünlerine hayli yüklü paralar veriyorsunuzdur. Peki kendi kozmetiğinizi evde doğal yollardan kendiniz yapmaya ne dersiniz ? Daha önce forumumuzda doğal parfüm yapımı nasıl olur bahsetmiştik....

Sayfayı Paylaş