gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Evde Spor Yapılırmı Hakkında Bilgi

Konu, 'Egzersizle Zayıflama' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Evde Spor Nasıl Yapılır Evde Spor Yapılırmı Hakkında Bilgi
    Evet Melek'ler, genç ve sağlıklı, fit görünmek için spor yapmak şart bunu artık hepimiz biliyoruz. Peki ya evde nasıl spor yapacağım mı diyorsunuz; o halde buyrun Melek'ler. Bu yazımızda evde spor yapma konusunda bilgiler aktarıyoruz.

Sağlığınız için özellikle evde ve salonda uygulayabileceğiniz egzersizlere dikkat edilmesi gerekiyor

Kışın ev sporları nasıl yapılmalı

Günümüzün modern çağ insanı sporu boş vakitlerini daha eğlenceli kılmak, motivasyon sağlamak, vücut geliştirmek, fitness, kardiyo egzersizleri, kilo vermek gibi nedenlerle yapmaktadır. Spor evde, salonda, açık havada yapılabilir. Açık hava ve kapalı salonlar olmak üzere ayrıldığı gibi yaz ve kış sporları olarak da ayrılabilir. Kış sporları açık havada yapılabileceği gibi hava şartları nedeniyle salonda ya da evde yapılmaktadır. Evde yapılabilecek sporlar kilo almamak, hacim kazanmak, sıkılaşmak, vücut geliştirmek, kardiyo egzersizleri olarak yapılabilir. Herhangi bir alet kullanmadan evde 3 temel hareket yapılabilir.

Bunlar barfiks, şınav ve mekik hareketleridir.

*Barfiks: Kanat, sırt, pazu

*Şınav: Göğüs, arka kol

*Mekik: Mide yan karın kası ve bacak kaslarını geliştirir.

Evde aletli sporlar da yapılabilir

Aletli olarak evde ağırlık sehpaları, el yayları, pilates topu, sabit bisiklet, koşu bandı kullanılabilir. İp atlama, bisiklet binme, koşu bandı, kardiyo ve aerobik egzersizlere yönelik çalışmalar da kullanılabilir. Bu tip hareketlere ilave olarak spinnig, dans, oryantal, pilates vb. yapılabilir.

Kendinize uygun sporları yapmalısınız
    Evde veya salonda spor egzersizleri yoga, aerobik, jimnastik, tae-bo, aikido, modern dans, latin dans, oryantal, step, spinning, plates, olarak sıralanabilir. Bu tür aktiviteler farklı kas ve eklemlere yük bindirir.

Bu yüzden kişiye uygunluğu incelenmelidir.

Spor için en uygun saat öğle sonrası
    Sporun günü hangi saati yapılacağı önemli bir konudur. Gün içinde belirli saatlerde vücudun hormonel aktivite seviyesi ve refleks cevabı farklılık gösterir. Kalp, tansiyon seviyesi kan hormon ve yağ seviyesi farklılık gösterir. Sabah saatleri sanılanın aksine spor için uygun saatler değildir. En uygun saatler öğle sonrası 16:00 – 19:00 arasıdır.

2. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    ben gündüz çalıştığım için akşam yatmadan önce yada 7.30 8 gibi yapıyorum :D:D göbeğim çıktı eritmem lazım da :D:D

3. zeynepkosan

zeynepkosan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben evde spor yapamayanlardanım malesef :( birde plates sanki bana evde yapılabilecek bir spor gibi gelmiyor tabiki çok basit esneme hareketleri dışında..Grup dersleri benim favorim bireyseldede sıkılıyorum.Bir spor merkezine yazıldım ancak erken üyelik olduğu için henüz faaliyete girmedi. Heyecanlıyım bakalım açılsın ve başlamak istiyorum yaz geldi malum:(

Evde Spor Yapılırmı Hakkında Bilgi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Safranbolu evleri hakkında bilgi

Safranbolu evleri hakkında bilgi

safranbolu evleri hakkında bilgi safranbolu evleri hakkında kısa bilgi ile ilgili kısa Merhaba arkadaşlarım merak eden arkadaşlarımız için safranbolu evleri hakkında detaylı bilgiye ulaşmaları mümkündür. Şehir eski çağlarda Homeros'un İlyada destanında geçen Paflagonya bölgesinde yer almaktadır ve bilinen tarihi M.Ö. 3000 yıllarına kadar gider. M.Ö. 3000 ve 4000 tarihli...
  2. Halter Sporu Hakkında Bilgiler

Halter Sporu Hakkında Bilgiler

halter halter sporu resimleri hakkında bilgi sporu hakkında bilgi Halteri hepimiz duymuşuzdur...En başarılı olduğumuz spor dallarındandır halter...Şimdi geçelim halter hakkında bilgiye :tik: HALTER, sporcuların iki ucunda ağırlıklar bulunan bir metal çubuğu kaldırarak yarıştığı bir spor dalıdır. Bu spora, metal çubuğun adından ötürü "halter" adı verilir. Olimpiyat sporları...
  3. evde karın kası yapılırmı

evde karın kası yapılırmı

Arkadaşlar ben evde karın kası yapmak istiyorum ama bu mümkün mü,yoksa illa spor salonuna mı gitmem gerekiyor?
  4. evde sirke yapılırmı?

evde sirke yapılırmı?

Selamlar arkadaşlar. Ben merak edeiyorum acaba evde sirke yapılabilirmi?Eğer böyle birşey varsa tarif verirmisiniz?
  5. Hamileyken Spor Yapılırmı?

Hamileyken Spor Yapılırmı?

gebelikte spor yapılırmı,hamilelikte spor sakıncalımı,gebelikte spor yapmak zararlımıdır,hamilelikte spor hakkında bilgiler Hamileler gebelik dönemi boyunca doğuma kadar ve hatta doğum sonrasında da devam edecek şekilde spor yapabilirler. Nadiren doktor tarafından sakıncalı bulunanan bazı durumlarda spor ve egzersize izin verilmez bu nedenle spor ve egzersiz yapmadan önce doktorunuza...

Sayfayı Paylaş