gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Evde süs köpeği caizmi ?

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

evde köpek bakmak Süs köpeği beslemek
    Merhaba Melek'ler... Bu sayfamızda benim gibi köpek almayı düşünen Melek'lerimize ve misafirlerimize, evde köpek bakımının caiz olup olmadığına dair faydalı bilgileri aktarıyoruz arkadaşlar.

Sual: Eshab-ı Kehf’in köpeği Kıtmir Cennete gireceğine göre, köpek bulunan eve niye rahmet melekleri girmez? Evde süs köpeği beslemek niye caiz değildir?

CEVAP

Bir ihtiyaç için köpek beslemek caizdir. Mesela polis köpeği, av köpeği, çoban köpeği, bekçi köpeği beslenir. Ancak köpek evin içine sokulmaz. Ayrı yeri veya kulübesi olur. Köpek bulunan odaya rahmet melekleri girmez. İki hadis-i şerif meali şöyledir:

(Köpek bulunan yere, rahmet melekleri girmez.) [Nesai]

(Av köpeği, çoban köpeği gibi bir ihtiyaç dışında köpek besleyenin, her gün sevabı eksilir.) [Müslim]

Evde süs köpeği caizmi ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Süs Köpeği

Süs Köpeği

Süs köpegi beslemek, esiyle arasinin iyi olmadigina isarettir. Rüyasinda bir süs köpegini kucaginda tasidigini görmek, esine hiyanet ettigine delalet eder. Muzir köpek, rüya sahibi için zarar verecek düsman; oynamak ve eglenmek için beslenen süs köpegi, tat almakla, sevgi ve sevinçle yorumlanir. Rüyasinda bir köpek satin aldigini veya kendisine hediye edildigini görmek, nafaka hususunda...
  2. Ev Süsleri Yapımı

Ev Süsleri Yapımı

ev süsleri yapımı yakarak gül yapımı el duvar süsleri tülden kapı süsü boncuklu kapı süsü Tülden Çiçek Yapımı: Malzemeler: 1.Tül Parçaları 2.Mum 3.Boncuklar 4.İğne ve İplik Yapımı: 1.Tüllerimizi belirli boyutlarda aşağıdaki şekilde kesiyoruz. 2.Mumumuzu yakarak kestiğimiz tüllerin kenarlarının kıvrılması için muma tutarak çok az yakıyoruz. 3.Ve aşağıdaki şekli alacaktır.....
  3. Süs Köpekleri çok tatlılaaarr....

Süs Köpekleri çok tatlılaaarr....

süs köpekleri süs köpeği evcil köpekleri köpeği bakımı köpek Ayyy ben bayılıyorum bunlara yaaa ne sevimliler insan dostladı hayvanlar
  4. Süs köpeği beslemek

Süs köpeği beslemek

Merhaba ben süs köpeği almak istiyorum ama Süs köpeği beslemek nasıl oluyor bilmiyorum:S
  5. Evlerimiz için Dekoratif Süsler

Evlerimiz için Dekoratif Süsler

Bu konu; Dekoratif ev süsleri hakkında bilgi vermektedir. Evlerimizdeki odalarımızı salonlarımızı ve oturma odalarımızı daha şık hale sokmak istermisiniz.İşte evlerimize ve hayatımıza renk katacak dekoratif süsler ev dekorasyon önerileri bölümünde sizlerle melekler.

Sayfayı Paylaş