gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Evde tantuni nasıl yapılır tarif verirmisiniz

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Ben tantuniye bayılıyorum , eşim de öyle. Ona sürpriz olarak evde tantuni yapmak istiyorum ama nasıl yapacağım bilemedim. Tarifi avr mı bana yardım edebilirmisiniz?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz, Mersinin geleneksel lezzeti tantuniyi bu tarifler evinizde yapabilirsiniz...

Malzemeler :

4 biber
    4 domates
    1 kg. kuzu eti
    1 soğan
    sıvıyağ
    tuz, karabiber
    pulbiber
    kimyon

Hazırlanışı :

1 kg.kuzu etini küp olarak kesin.Daha sonra tavaya sıvıyağı alın.Üzerine 1 kg.kuzu etini ilave edin.Etler sulanıp
    suyunu çekicek.Etler suyunu çekince pişirmeye devam edin.1 adet soğanı yemeklik kesin.4 adet domatesi küp olarak kesin.4 adet biberi kesin.

Lavaş ekmeğini içine tantuni etini alın.Etin üzerine soğan domates biber ilave edin.Üzerine tuz,karabiber pulbiber ilave edip lavaşı sarın.Servis tabağına tantuniyi ilave edip servis edin.

Evde tantuni nasıl yapılır tarif verirmisiniz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Evde Selülit Kremi Nasıl Yapılır İşte Tarifi...

Evde Selülit Kremi Nasıl Yapılır İşte Tarifi...

evde selülit kremi evde selülit kremi yapımı Selülit sorunu pek çok kadının başının derdidir melekler :) Bu sevimsiz sorun genç yaşlı, zayıf şişman dinlemeden herkeste çıkabilir. Piyasada satılan yüzlerce üründen birini kullanabileceğiniz gibi evde kendiniz de selülit kremi yapabilirsiniz. Bu yazımızda evde selülit kremi yapımı başta olmak üzere doğal bakım kremlerinden bahsedeceğiz...
  2. Pekmez nasıl yapılır bilgi verirmisiniz

Pekmez nasıl yapılır bilgi verirmisiniz

Her sabah tahinle karşıtırıp yediğimiz caanım pekmez nasıl yapılır, ilk defa aklıma takıldı :D Oysa her sabah kaşık kaşık yiyorum :)
  3. Evde Göz Bazı Nasıl Yapılır? İşte Tarifi!

Evde Göz Bazı Nasıl Yapılır? İşte Tarifi!

göz bazı nasıl yapılır, evde göz bazı yapımı, göz bazı yapımı Sevgili melekler, makyajkın temel malzmelerinden biri olan göz bazı, göz makyajımızın renklerinin daha canlı olması ve göz makyajımızın daha kalıcı olması için çok önemlidir. Bunun iin satılan pek çok kozmetikler olduğu gibi , bu ürünü kendimiz evdeki malzemelerimizle de yapabiliriz. Nasıl mı? Bize gerekli olanlar, 2 çay...
  4. Evde Kokulu Sabun Nasıl Yapılır?

Evde Kokulu Sabun Nasıl Yapılır?

Rengarenk ve mis kokulu sabunlar hijyen amaçlı olduğu kadar çekmece ve gardırop içlerinde dekoratif olarak da kullanılabilir. Kokulu sabunun yapılışı oldukça kolay olup, boş zamanları değerlendirmek için farklı ve eğlenceli bir hobi olabilir. Kokulu sabun yapmak için gerekli olan temel malzemeler sabun bazı ve esanstır. Sabun bazı şeffaf ve beyaz olarak iki renkte satılır. Tercihe göre sabun...
  5. Beyzadan ev usulü ketçap tarifi

Beyzadan ev usulü ketçap tarifi

Ketçap sevmeyen varmı acaba ? Pizzalarda ,patates kızartmalarında kumpirde daha sayamadığımız bir çok yemeğe aromatik bir lezzet katan ketçabı evde yapmayı hiç denedinizmi? Hazır tüketime bir çoğumuz sağlığımızı hiç düşünmeden atlıyoruz.Marketlerdeki raflarda yer alan ürünlerin çoğu koruyucu maddeler içerirken raf ömrünü uzatıyor lakin sağlığımızı da tehdit ediyor. Bu yüzden bazı gıdaları...

Sayfayı Paylaş