Evde yapabileceğiniz cevizli sucuk tarifi

Uzman SühaN

Administrator
Evde yapabileceğiniz cevizli sucuk tarifi
bu konu;cevizli sucuk nasıl yapılır,cevizli sucuk tarifi hakkında bilgiler vermektedir

Malum kış geldi ve bitmeyen uzun geceler başladı..İlerleyen saatlerde acıkınca atıştırmalık cevizli sucuk gibisi yok.
Hem bol vitaminli,hem kan yapıcı özelliği bulunan cevizli sucuğun tarifini sizlerle paylaşmak istedim.Dışardan alınca ,bayatlamış olan cevizli sucuklar dıştan cazip görünsede ,bir ucundan koparınca içinin böceklendiğini görebilirsiniz.
Pazara alışverişe çıktığımda sürekli karpuz çekirdeğini aldığım pazarcı esnaf; abla buyur diyerek cevizli sucuk ikram etti.
Vallahi içime doğmuş gibi elimle kestim ve içinin böceklendiğini gördüm.
Tövbeliyim ..Bir daha mecbur kalmadıkça dışardan bu tür gıdaları almam.Evde yapılacak türden olan yiyecekleri kendim yapıcam.İşte sizin de evinizde kolay yapabileceğiniz cevizli sucuk tarifimiz..

483458_10151214500535326_1294598984_n-e.jpg

3 su bardağı pekmez
2 su bardağı su
5 yemek kaşığı nişasta
5 yemek kaşığı şeker
bolca ceviz
cevizleri takmak için naylon iplik

HAZIRLANIŞI:

Tencereye pekmezi döküyoruz..nişastayı malzemedeki 2 su bardağı suyla ezeyip pekmeze karıştırıyoruz,şekeride ilave edip karıştıra karıştıra kısık ateşte koyulaşana dek pişiriyoruz....diğer tarafta bu karışımı pişirmeden önce cevizleri ipe diziyoruz....ipe dizilen cevizleri pişirilen pekmezli karışıma batırıp birbirine değmeden havada kalacak şekilde asıyoruz,biraz kendini çektikten sonra tekrar pekmezli karışıma batırıp asıyoruz(dışarda soğukta kuruması gerekiyor...

Son düzenleme:
Cevizli sucuğa bayılırım. Eskisi gibi lezzetlisini bulmak zor valla .Çarşıdan pazardan marketlerden aldıklarımız maalesef böcekleniyor.Evde yapmak iyi fikir ama zor olabilir.

Geri