gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Evde Yaptığınız Reçelleri Nasıl Saklamanız Gerektiğini Biliyor musunuz ?

Konu, 'Reçeller - Marmelatlar' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

reçel nasıl saklanır ev yapımı reçel nasıl saklanır reçel saklamanın püf noktaları

Sevgili melekler, herşeyin ev yapımı, doğal olanı hem daha lezzetli hem de saha sağlıklı oluyor bunu hepimiz biliyoruz. Annelerimizden beri süregelen reçel yapımı da buna en güzel renklerden biri. Birbirinden nefis vişne reçeli, çilek reçeli, kayısı ve daha envayi çeşit reçelleri üşenmeden yapmalı, çocuklarımıza taze taze mis gibi yedirmeliyiz. Peki gelelim reçel nasıl saklanır sorusunun cevabına.. Aşağıda ki bilgileri ben internetten derledim ve bir araya getirdim ancak bana sorarsanız reçele metal kaşık sokmanın neden reçeli küflendirdiğini anlamadım. Ben yıllardır reçel yaparım ve kaşık olarak hep metal kaşık kullanırım, bunu da dip not olarak belirteyim. :D:D

-Yaptığınız reçelleri soğuduktan sonra cam kavonozlara koyup ağzını sıkıca kapatın

-Ancak reçeller İyice soğumadan üzerinde oluşan hava kabarcıklarını kağıt havlu yardımı ile almadan kavanozun ağzını kapatmayın

-Kapağını ters çevirip kavanozun içindeki havanın gitmesini kapağın iyice sıkılaşmasını sağlayın.

-Evde yaptığınız reçellerin kısa sürede küflenmesini istemiyorsanız kesinlikle metal kaşıkla karıştırmayın.

- Kış için hazırladığınız reçelleri serin ve karanlık bir yerde saklayın.

Bunların dışında reçelinizin pişerken çok fazla köpürmesinden şikayetçi iseniz kaynamaya başlayınca küçük bir parça tereyağı atabilirsiniz. Yalnız şunu da ilave edeyim ki köpürmeyi azaltan bu tereyağı parçası, reçeliniz pişip soğuyup yeme kıvamına geldiğinde üst tabakasına yandan eğilip baktığınızda yağ zerreciklerinin görünmesine de yol açıyor :tik:

Evde Yaptığınız Reçelleri Nasıl Saklamanız Gerektiğini Biliyor musunuz ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Evliliğinizin huzur içinde sürmesi için neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz?

Evliliğinizin huzur içinde sürmesi için neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz?

Evliliğinizin huzur içinde sürmesi için neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Eleştiri "Sen hep böylesin. Zaten bir gün bile olsun beni dinlemedin. Hep bağırıyorsun. Beceriksizsin. Filanın eşinden ibret al. Beni üzmekten zevk alıyorsun" şeklindeki ifadeler, eşi suçlayıcı, yargılayıcı ve kırıcı eleştirilerdir. Oysa iletişimde "ben" dilini kullandığımızda eşimize...
  2. Hücre Nasıl Keşfedildi Biliyor musunuz?

Hücre Nasıl Keşfedildi Biliyor musunuz?

hücrenin keşfi hücrenin keşfi ve bilimsel çalışmalar hücreyi kim buldu hücreyi kim keşfetti ile ilgili bilgiler burada melekler. İnsanın yapıtaşı olan hücre bilgisi konusunda hepimiz okul yıllarında birşeyler öğrenmişizdir melekler :). Sınıf geçmek için ders çalışma zorunluluğu hisettiğimizden aslında çok önemli olan hücreyi kim keşfetti gibi konularda aklımızda pek birşey kalmamıştır...
  3. Saç Nasıl Yıkanmalı Biliyor muyuz ?

Saç Nasıl Yıkanmalı Biliyor muyuz ?

saç nasıl yıkanır saç nasıl yıkanmalı Saçlarınıza ihtiyacı olan bakımı yapmanın ilk şartı onları temiz tutmaktır melekler :) Tabi temiz tutmak adına saçları hergün yıkamak çok yanlıştır. Ayrıca saç nasık yıkanır bunu da iyi bilmek gerekir. Bu biliglerden sonra gerekli saç maskeleri ihtiyaca göre uygulanabilir. Bu yazımızda saç nasıl yıkanmalı, yıkarken nelere dikkat etmeli makalemizden...
  4. 3. Mustafanın Yaptığı Yenilikler nelerdir biliyor musunuz

3. Mustafanın Yaptığı Yenilikler nelerdir biliyor musunuz

Merhaba arkadaşlar bu msjımda benim gibi tarih seven arkadaşlarımdan 3. Mustafanın Yaptığı Yenilikler hakkında bilgi rica ediyorum.
  5. Oje Nasıl Sürülür Biliyor musunuz?

Oje Nasıl Sürülür Biliyor musunuz?

oje nasıl sürülür, oje sürmek için, oje sürmenin incelikleri Sevgili melekler, "alırız elimize ojeyi, çıkarırız fırçasını süreriz işte" demeyin sakın. Zira zahmetsiz, temiz, muntazam ve çabuk bir şekilde oje sürmeyi herkes beceremez. Bu işin de bazı püf noktaları var. İşte oje sürmenin incelikleri... -Koyu renk ojenin mat görünmesini engellemek için, kırmızı ya da koyu...

Sayfayı Paylaş