gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Evdeki Karıncalardan Doğal Yollarla Kurtulmak İçin!

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

bu konu karıncalardan kurtulmanın yolları ile ilgili bilgilere yer vermektedir. Bahar aylarından itibaren havaların ısınması ile birlikte çoğumuzun evin de karıncalar kendini göstermeye başlar. Bazen bu karıncalardan ne yaparsak yapalım bir türlü kurtulamayız. Karıncalardan kimyasal değil de doğal yollarla kurtulmak istiyorsanız sizlere gereken pratik bilgileri sunuyoruz.

Karıncaların geldiğini düşündüğünüz yerlere bir miktar öğütülmüş tarçın serpiniz.
    Fesleğen de karınca ve sivrisinekler için caydırıcıdır.

2/3 bardak su, 1/3 beyaz sirke ve 2-3 kaşık bulaşık sabunu karıştırarak oluşturacağınız karışımı karıncaların geldiği bölgelere serpin.

Birçok karıncanın geldiği bir yol varsa buraya bebek pudrası serpin. Pudra karıncaların koku izini bloke eder. Evinizdeki karıncalar dönüş yolunun kaybederler.Gelecek olanlar yolu kaybettikleri için bir daha dönemezler. Bu metodda karıncaların geldiğin yerin doğru tesbit edilmesi gerekir aksi takdirde gelmeye devam edeceklerdir.

Ayrıca tuz, borik asit, öğütülmüş kahve, kurutulmuş nane, sirke, karabiber de karınca gelmesini engelleyici maddelerdir. Karıncaların geldiği yerlere serpiniz. Borik asit ve diğerlerini insanlarada zararlı olduğundan görünmez yerlerde (çocuklara dikkat) kullanmaya dikkat ediniz.

Narenciye kabuklarını (limon v.s.) su ile mixerde karıştırıp karınca deliklerine dökün.

karakuzu ve TİTAN bunu beğendi.
  2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Geçen yaz bizim eve dadanmıştı, tuzu biliyordum ben onu serptim geldikleri yere (balkondan geliyorlardı) ama nafile yok kurtulamadım. Tuz falan kar etmedi. Güya tuzdan geçemezler, öyle bir geçtiler ki :S Bu sene altıgen tablet şeklindeki ilaçlardan alacağım çare yok ..

MaWiM bunu beğendi.
Evdeki Karıncalardan Doğal Yollarla Kurtulmak İçin! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Karıncalar da ev için emlakçı bakıyormuş !!!!

Karıncalar da ev için emlakçı bakıyormuş !!!!

Karıncalar da insanlar gibi, iyi bir ev bulmak için “emlakçıya” başvuruyormuş Bristol Üniversitesinin araştırmasına göre, bir koloni göçeceği zaman önceden, iyi bir yuvanın nasıl olacağını bilen kaşifler gönderiyor. “Emlakçı karınca”, içgüdüsel olarak yerleşilecek doğru yuvanın neresi olduğunu biliyor ve yuvayı bulduğunda da bu seçimini diğer karıncalara kabul ettirmeye çalışıyor.
  2. Evdeki karıncalardan kurtulmanın yolları

Evdeki karıncalardan kurtulmanın yolları

Evdeki karıncalardan kurtulmanın yolları nelerdir evimi karıncalar basıyor ne yapabilirim bana ne önerirsiniz?
  3. Karıncalardan kurtulmak için ne yapmalıyım diye soranlar gelsin

Karıncalardan kurtulmak için ne yapmalıyım diye soranlar gelsin

Karıncalardan nasıl kurtulurum ? Karıncadan kurtulma yolları ? Karınca için çözüm ve ilaç var mı ? Yazın daha doğrusu baharın gelmesiyle birlikte karıncalarla başı dertte olan sevgili meleklerim, bu dertten müzdarip birisi olarak dün bir ilaç denedim bundan bahsetmek istiyorum sizlere. Bu ilaç kesinlikle çocuklarımız içinde güvenli artı 6 aya kadar da etkili bir ilaç. Aynı zamanda genel...
  4. Karıncalardan Kurtulmanın Doğal Yolları

Karıncalardan Kurtulmanın Doğal Yolları

Bir kaç karınca belki sıkıntı yaratmayabilir, fakat karınca istilası sizi yiyecek yapmaktan, mutfağınızı gerçek düzgün kullanmaktan alıkoyabilir. Evinizde başı edemeyeceğiniz civarı karınca varsa hanesi ilaçlatmak problemi kısa zamanda çözecektir. Şayet karınca problemi kritik boyutlarda değilse bir takım naturel yöntemleri faydalanarak onları mutfağınızdan ve yemeklerden uzak tutabilirsiniz....
  5. Sivrisineklerden Kurtulmak İçin Doğal Çözüm

Sivrisineklerden Kurtulmak İçin Doğal Çözüm

Yaz aylarının kabusu haline gelen sivrisinekler, her ne kadar sonbahar ayları gelse de yine de birçok kişiyi halen geceleri uykusuz bırakarak sinir bozuyor diyebiliriz. Sivrinekler için sizlere oldukça etkili bir doğal çözüm önerimiz olacak. Ev de uygulayabileceğiniz doğal yollar ile elde ettiğiniz bir karışımla sivrineklerden kurtulabilirsiniz. Bunun için gereken malzemeler ve yapmanız...

Sayfayı Paylaş