gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

Evdeki oyuncakları sık sık temizleyin

Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

Çocuklarımıza sıkça oyuncak alırız. Peki onların hijyenine dikkat ediyor muyuz? [​IMG] Sakarya Vatan Hastanesi Başhekimi Dursun Bostancı, çocukların yerde oynadıkları oyuncakların deterjanlı sıcak suyla yıkanarak temizlenmesinin sağlık açısından çok önemli olduğunu söyledi.

Çocukların gelişiminde önemli rol oynayan oyuncakların seçiminin özenle yapılması gerektiğini ifade eden Bostancı, kolay temizlenebilen yıkanacak tarzda oyuncakların alınması tavsiyesinde bulundu. Bostancı, oyun sırasında yerle temas eden oyuncakları ağızlarına götüren çocukların enfeksiyon hastalıklarına yakalanma ihtimalinin çok fazla olduğuna dikkat çekti. Oyuncakların deterjanlı sıcak suyla yıkandıktan sonra çocuklara verilmesi gerektiğini anlatan Bostancı, çocukların oynayacakları yere temiz bir bez serilerek oyuncağın yerle temasının engellenebileceğini vurguladı.

alıntı

Evdeki oyuncakları sık sık temizleyin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Cengiz Kurtoğlu - Sıkı Sıkı

Cengiz Kurtoğlu - Sıkı Sıkı

Görmedi şu deli gönlüm Görmedi hiç böyle güzel Sana öyle bir yandı ki Yangınlardan daha beter Feda olsun (kurban olsun) canım sana Yeterki gel kollarıma Bırakma hiç ellerimi Sıkı sıkı sarıl bana İstiyorsan yıldızlardan Taç yapayım saçlarına Al kalbini gel yeterki Gül dökeyim yollarına Feda olsun (kurban olsun) canım sana Yeterki gel kollarıma Bırakma hiç ellerimi Sıkı sıkı sarıl bana
  2. Ece erken "Babamın evine sığındım" dedi

Ece erken "Babamın evine sığındım" dedi

Tuncer Öztarhan’a boşanma davası açan Ece Erken: Yazılanların hepsi yalan. Moralim sıfır. Arkadaşıma değil, babama sığındım Bir yıl önce hayatını Vepa Holding’in veliahtı Tuncer Öztarhan’la birleştiren Ece Erken, sözlü ve fiziksel şiddet gördüğü gerekçesiyle geçen hafta eşine boşanma davası açmıştı. O günden beri hakkında pek çok iddia ortaya atılan ve hiç konuşmayan Erken suskunluğunu...
  3. Sık sık idrara çıkma

Sık sık idrara çıkma

sık tuvalete gitmenin sebepleri sık sık idrara çıkma, sebepleri, ve yanma, hissi, tedavisi, gitme Sık sık idrara çıkmanın sebeplerini ve bu sağlık sorununun sebeplerine göre tedavi yöntemlerini ele alıyoruz bu yazımızda Melek'ler. Sık idrar çıkmada, kişinin ağrısız bir şekilde ama sık sık idrara çıkması kastedilir. İsrar sıkışmada, kişi aniden sıkıştıran bie idrar yapma hisis ve...
  4. Sizde sık sık terliyormusunuz?

Sizde sık sık terliyormusunuz?

Terleme sorunu Terlemeyi önleyici Kızlar ben pek terleme yaşamamışım .belkide kışa geldiği için rakat geçti hamileliğm bu artan sıcaklarla beraber sık terleyen varmı?
  5. Evden çıkarken en sık unuttuğumuz şey

Evden çıkarken en sık unuttuğumuz şey

Melekleer bazılırımız unutkanlıkta sınır tanımaz bazılarımızda unutkanlık yok denecek kadar azdır. Evden çıkarken hep bir telaşlı çıkarız son anda aklımıza gelir yada gelmez bile mesela cep tel. özellikle anahtar kapının üztünde unutma......cüzdan,para,açık ışık,musluk,tv....... Bunları çoğaltabiliriz benım son zamanlarda yaptığım şey ütüyü fişte unutmak....birgün eve döndüğümde evimi yanıp...

Sayfayı Paylaş