gebe
  1. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

Eve girerken ve evden çıkarken okunacak dua.

Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

gelin evden çıkarken yapılan dua gelin çıkarken okunacak dua evden cıkarken okunacak [​IMG]
    Resûlullah Efendimiz'in (s.a.v.) Hâne-i Saâdet'inden çıkarken okuduğu duâsı şöyledir:

"Bismillâh. Tevekkeltü alellah. Allahümme innî eûzü en udille ev udalle. Ev ezille, ev üzelle. Ev ezlime, ev uzleme. Ev echele, ev yüchele aleyye."

"Allah'ın ism-i şerifini zikrederek evimden çıkıyorum. Bütün işlerimde Allah'a tevekkül ediyorum. Allah'ım, doğru yoldan sapmaktan, başkalarını saptırmaktan; hataya düşmekten, başkalarını da düşürmekten; haksızlık etmekten, haksızlığa uğramaktan; hürmetsizlik ve cahillik etmekten, yahut bunlara maruz kalmaktan sana sığınırım."

Evden çıkarken okunacak bir diğer kısa duâ da şudur:

"Bismillâh tevekkeltü alallâh. Lâ havle velâ kuvvete kuvvete illâ billâh."

"Allah'ın ismiyle (Allah'ın ismini söyleyerek) evimden çıkıyorum. Bütün işlerimde Allah'a dayandım. (O'na dayanıyor, O'na güveniyorum) Güç ve kuvvet ancak ve ancak Allah'ın yardımıyla olur."

Bir kimse evine girerken şu duâyı okur:

"Allahümme inni es'elüke hayra'l-mevleci ve hayra'l-mahrec. Bismillâhi velecnâ ve bismillâhi harecnâ ve alellâhi -Rabbine- tevekkelnâ."

"Allah'ım! (Evime) her giriş ve çıkışımda senden hayır ve iyilik dilerim. (Hayırlı bir şekilde girmeyi ve hayırlı bir şekilde çıkmayı istiyorum) Allah'ım senin mübarek adını anarak (Bismillâh diyerek evimizden) çıktık. Rabbimiz Allah'a dayandık. Ey Rabbimiz sana tevekkül ettik (Sana dayanıp, sana güvendik)."

Eve girerken ve evden çıkarken okunacak dua. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. tuvalete girerken ve tuvaletten çıkınca okunacak dua..

tuvalete girerken ve tuvaletten çıkınca okunacak dua..

tuvaletten çıkınca okunacak dua tuvalete girerken okunacak dua tuvalet duası tuvaletten cikinca tuvalet duasi TUVALETE GİRERKEN; Resûl-i Ekrem Efendimiz (s.a.v.) de tuvalete girerken duâ okumuş, habis varlıkların şerrinden Allah'a sığınmıştır. Efendimiz'in tuvalete girerken okuduğu duâ şöyledir. "Bismillâh. Allahümme innî eûzü bike mine'l-hubsi ve'l-habâis." "Bismillâh....
  2. Gelin Evden Çıkarken Yapılacak Dua

Gelin Evden Çıkarken Yapılacak Dua

gelin evden çıkarken yapılan dua gelin evden cikarken okunacak dua çıkarken okunacak cıkarken Kızlar herşey dua ile yapılır...Gelin baba evinden çıkarkende yapılacak bir dua var...Bilmeyenler için o duayı paylaşıyorum sizlerle... Örf ve adetlerimize göre; Gelin Baba evinden uğurlanırken bir dua yapılması yerinde bir davranış olur Şu şekilde bir dua yapılabilir; بسم الله الرحمن الرحيم اَ...
  3. Sokak Ve Pazara Çıkarken Okunacak Dua

Sokak Ve Pazara Çıkarken Okunacak Dua

Sokak Ve Pazara Çıkan Kimsenin Okuyacağı Dua Sokak Ve Pazara Çıkarken Okunacak Dua Şüphesiz ki yer gök dualar üzerine kurulmuştur. Her kapıyı açan tek kilit dualardır. Biz de bu yazımızda bir misafirimizin isteği üzerine sokağa ve pazara çıkarken okunacak duayı paylaşıyoruz Melek'ler. Lâ ilahe illallâhü vahdehû lâ şeriyke leh, lehül mülkü ve lehül hamdü yuhyî ve yümiy tü ve hüve hayyün...
  4. Evden Çıkarken Hangi Duayı Okumalıyız?

Evden Çıkarken Hangi Duayı Okumalıyız?

bu konu evden çıkarken okunması gereken dua ve anlamına yer vermektedir. Evden dışarı çıkarken yer gök dua üzerine olduğunu hatırlatarak sizi her türlü kötülükten ve kazadan koruyacak dua ve anlamını paylaşıyoruz. “Bismillahi tevekkeltü ala’llahi, velâ havle velâ kuvvete illâ billahil Aliyil Azim” “Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla. Allah’a güvendim. Kuvvet ve kudret O’ndandır, yüce ve...
  5. Eve Girerken Hangi Duayı Okumalıyız?

Eve Girerken Hangi Duayı Okumalıyız?

bu konu eve girerken okunması gereken dua ve anlamına yer vermektedir. Dışarıdan eve girerken okunması çok sevap olan eve giriş duası ve Türkçe açıklamasını sizler için paylaşıyoruz. “Allahümme inni es’elüke hayrel mevleci ve hayre’l mahreci, bismillahi velecna ve ala’llahi rabbena tevekkelna” “Allah’ım, Senden evime hayırla girip hayırla çıkmamı istiyorum. Allahın adıyla girer, Allahın...

Sayfayı Paylaş