gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

evimize kedi beslememiz günah mı?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Eve kedi almak istiyorum ama annem olmaz diyor, uygun olmaz diyor. Evde kedi beslemek günah mı ki?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Evde kedi beslemek caizdir. Ancak bugünkü apartman hayatında zor olur. Çişini, kakasını yapacak yer arar. Kum torbası olsa da, biraz zordur. Bazı kediler çişi gelince, dışarı gidebiliyor. Kedinin tüyleri eve hatta yemeklere dökülebilir. Yıkamak temizlemek gerekir. İtinalı bir şekilde bakmak gerekir. Köy evlerinde fare olurdu, kedi beslenirdi. Beton apartmanlarda farenin rahatça yaşaması zordur.
    Kedi Pis Değildir;

Fakat Kedi Pis değil diye beslemek gerekmez. Kedilerden hastalık da geçebilir. Komşular rahatsız oluyorsa eve koymamak uygun olur. Bazı hanımlar, fareden korkar. Kediden köpekten korkan da olabilir. Komşularımızın rahatsız olmamaları için kedi sevgimizden feragat ederek evde kedi beslememek iyi olur.

ÖzGüL ve MaWiM bunu beğendi.
  3. ÖzGüL

ÖzGüL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    599
    Ödül Puanları:
    193
    alıştırılmış kedi pis olmuyor ama genede bi koku oluyor kedi olan evde bizim akrabamızda var bi garip koku oluyo evinde.evin bahçeli ise evet ama apartman dairesinde hayvan beslemek bana mantıklı gelmiyo kedi köpek gibi.

TİTAN bunu beğendi.
  4. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Özgüle katılıyorum. Kedi olan evde mutlaka koku oluyor. Ha besleyenlere de lafım yok. Ama beslemeyenlerin fikirleri de eminim beslemek isteyenler için önemlidir.

evimize kedi beslememiz günah mı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. evde hayvan beslemem gebeliğimi tehlikeye sokarmı

evde hayvan beslemem gebeliğimi tehlikeye sokarmı

Modern toplumlarda olduğu gibi ülkemizde de evcil havyan besleme alışkanlığı giderek yaygınlık kazanmakta. Pek çok insan evinde kedi, köpek, kuş gibi hayvanlarla beraber yaşamakta. Bu durum evdeki bireylerin sağlığı açısından herhangi bir kaygı yaratmamakla birlikte bireylerden bir hamile kaldığında ya da...
  2. Evde hayvan beslemenin alarjiye etkisi

Evde hayvan beslemenin alarjiye etkisi

Evde hayvan besleyenlerdenseniz mutlaka okuyun:) Bugüne kadar evde kedi ve köpeklerin beslenmesinin alerjik hastalıklara ve astım riskini arttırdığı düşünülmekteydi. Ancak yapılan araştırmalar yaşamın ilk yıllarında evcil hayvan besleyen çocuklarda alerjik nezle ve astımın daha az görüldüğünü ortaya çıkardı.Nedeni ise evcil hayvanlarda bulunan bakteriyelerdeki endotosin. Bağışıklık sistemini...
  3. Biriyle çıkmak günah mı ?

Biriyle çıkmak günah mı ?

biriyle çıkmak günah mı biriyle çıkmak sevgiliyle dokunmak günah mı aşık olmak günah mı gibi merak ettiğiniz tüm bilgiler burada arkadaşlar. Az önce yine bir misafirimiz sormuş; Biriyle çıkmak ona dokunmadığın halde günah mı diye... Biz de biriyle çıkmak günah mı diye araştırma yaptık ve sevgiliye dokunmak günah mı sevgili olmak günah mı diye bilgiler topladık ve aşık olmak günah mı diyede...
  4. tırnak yemek günah mı

tırnak yemek günah mı

kızlar ben tırnağımı yemeden asla ama asla yapamıyorum duramıyorum. Bu yeme alışkanlığını yaşayan başka arkadaşlarımız var mı ? birde tırağımızı yersek günah oluyomu mu ve neden tırnak yiyiyoruz
  5. Cenaze Evinde Televizyon İzlemek Günah mı?

Cenaze Evinde Televizyon İzlemek Günah mı?

televizyon izlemek günahmı tv izlemenin günahı varmı cenaze evinde günah olanlar Bizim küçüklüğümüzden beri cenaze evlerinde televizyon açmanın ve izlemenin günah olduğu söylenir. Genel olarak da bu durum böyledir ve hangi cenaze evine giderseniz gidin televizyon açılmamasına önem gösterilir. Peki cenaze evinde tv izlemek günahmı? Ölen insana üzülmek, sessizce ağlamak gayet tabii ve...

Sayfayı Paylaş