evimize kedi beslememiz günah mı?

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
evimize kedi beslememiz günah mı?
Eve kedi almak istiyorum ama annem olmaz diyor, uygun olmaz diyor. Evde kedi beslemek günah mı ki?

Evde kedi beslemek caizdir. Ancak bugünkü apartman hayatında zor olur. Çişini, kakasını yapacak yer arar. Kum torbası olsa da, biraz zordur. Bazı kediler çişi gelince, dışarı gidebiliyor. Kedinin tüyleri eve hatta yemeklere dökülebilir. Yıkamak temizlemek gerekir. İtinalı bir şekilde bakmak gerekir. Köy evlerinde fare olurdu, kedi beslenirdi. Beton apartmanlarda farenin rahatça yaşaması zordur.

Kedi Pis Değildir;

Fakat Kedi Pis değil diye beslemek gerekmez. Kedilerden hastalık da geçebilir. Komşular rahatsız oluyorsa eve koymamak uygun olur. Bazı hanımlar, fareden korkar. Kediden köpekten korkan da olabilir. Komşularımızın rahatsız olmamaları için kedi sevgimizden feragat ederek evde kedi beslememek iyi olur.

alıştırılmış kedi pis olmuyor ama genede bi koku oluyor kedi olan evde bizim akrabamızda var bi garip koku oluyo evinde.evin bahçeli ise evet ama apartman dairesinde hayvan beslemek bana mantıklı gelmiyo kedi köpek gibi.

Özgüle katılıyorum. Kedi olan evde mutlaka koku oluyor. Ha besleyenlere de lafım yok. Ama beslemeyenlerin fikirleri de eminim beslemek isteyenler için önemlidir.

Geri