eviniz daha düzenli nasıl olur ?

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi  nasıl düzenli olunur düzenli dolaplar eski eşyaları nasıl değerlendirebiliriz ev düzeni olmalı ev olur
  Her eve lazım depolama önerileri
  Tam bir düzen tutkunuysanız sorun yok ama bunun için yeterince zamanınız yoksa, evdeki karmaşaya bir türlü çözüm bulamıyorsanız ya da tüm çözümler ekstra maliyet gerektiriyorsa, kendi çözümlerinizi üretmelisiniz. Üstelik hiç ummadığınız kadar şık olabilir.

  Her şey düzen içinde
  Belki de en büyük karmaşayı yatak odasında yaşıyorsunuz. Raflara yığılmış kazaklar, üst üste asılmış gömlekler ve bunların arasına sıkıştırılmış ayakkabılar sizi bunaltabilir. Oysa giysi dolapları için piyasadan satın alabileceğiniz birkaç karton kutu, elbise askılığı ya da şeffaf torbalarla farklı çözümler üretebilir ve kendinize göre bir düzen sağlayabilirsiniz.

  Düzenli bir dolap: Dolabınızın içine girip tüm giysilerinizi aynı anda görebileceğiniz bir sistem son derece rahat. Ayrıca bu şekilde düzeni sağlamanız da çok kolay.

  Pratik bir çözüm: Dolap içine asacağınız cepli bir organizer fularlarınız, eşarplarınız, gözlükleriniz için kullanışlı bir alternatif.
  Şeffaf çekmece: Günlük aksesuarlarınızı dolabınızda sürekli aramamak için şeffaf çekmeceler yaptırabilirsiniz. Ayakkabılarınız için dolabınızda yer açmak istiyorsanız, piyasada satılan plastik ya da karton kapaklı kutuları bu iş için kullanabilirsiniz.

  Basit ve işlevsel: Kemer ve ayakkabılarınız için dolabınızda yer açmak istiyorsanız çekmece içi bölücüler ve kapaklı kutuları bu iş için kullanabilirsiniz.

  Banyo da organize olmalı:Banyo seramiklerinizi açık renklerde tercih ederseniz aralara serpiştireceğiniz birkaç renkli aksesuar, atmosferi her zaman taze ve aydınlık kılacaktır. Takılarınız, makyaj malzemeleriniz ya da banyo ürünlerinizi doğru organize etmek de keyifli olabilir. Bunlar için küçük depolama kutuları yapabilir ve biriken dağınıklığı yok edebilirsiniz.

  İyi fikir: Kullanmadığınız beyaz kaşıklığınızın gözlerini kolye, bileklik ve küpeleriniz için ayırarak değerlendirebilirsiniz. Böylece takılarınız birbirine de karışmamış olur. Banyo ürünleri, Durance en Provance.

  Günlük kullanım için: Herşeyi dolaplara yerleştireceksiniz diye bir kural yok. Günlük kullandığınız ojenizi, kreminizi ve makyaj malzemelerinizi cam kavanozlara koyarak lavabonuzun yanına yerleştirebilirsiniz.

  Küçük banyolar için: Dar ve kullanışsız olduğunu düşündüğünüz banyonuz için çok pratik bir çözüm. Metal aksesuar borularını lavabonuzun yanına sabitleyerek, banyo malzemeleriniz ve havlularınız için fazladan bir alan kazanabilirsiniz.

  Renkli ve eğlenceli: Cepli bir fileyi dekoratif askı kancaları ile duvarınıza asarak duş jellerinin, fazla sabunların ve misafir havlularının etrafa dağılmasını önleyebilirsiniz. Üstelik banyonuza biraz hareket de katmış olursunuz.

  Düzenle, depola, sakla:Her zaman hatırlamak zorunda olduğunuz telefonları kolayca bulmak ya da projelerinizi kaybetmemek için çalışma odanızı organize edebilirsiniz. Örneğin duvarlara asacağınız açık raf sistemleri fazla ajandalar ve kalemliklerinizi depolamak için çok kullanışlı.

  Dergiler duvara: Çalışma odanızda her zaman takip ettiğiniz gazete ve dergileriniz için fazladan yeriniz yoksa, duvara asma bir dergilikten ya da asma bir şarap şişeliğinden yaralanabilirsiniz.

  Raf düzeni: Açık raflarınızın düzenli durmasını istiyorsanız bir kaç renkli kutu işinize yarayabilir.

  Kutu kutu evrak: Masanızın üstü derli toplu olsun istiyorsanız, kolayı var. Farklı boylarda ahşap kutuları mektup, kitap ve evrak dosyaları için kullanabilirsiniz.

  Açık sistem: Açık raf sistemleri en dar alanlarda bile işe yarıyor. İçini dolduracağınız gibi üstünü de değerlendirebilirsiniz.

  Dağınıklığa ve karmaşaya son:Etrafa dağılmış oyuncaklar, nereye koyduğunuzu hatırlamadığınız faturalar ya da takımı bozulan çatal bıçaklarınızı bir daha kaybetmemek için hobi marketlerde bulabileceğiniz hasır sepetleri etiketleyerek ya da farklı renklerde cam kavanozları, depolama için kullanabilirsiniz.

  At sepete: Çocuklar etrafı dağıtmakta özgürdür ama arkalarında bıraktıklarını toplamak tam bir kabus. Size basit bir önerimiz var. Piyasada rahatça bulabileceğiniz kapaklı hasır çamaşır sepetlerini oyuncak deposu haline dönüştürmeye ne dersiniz. Üstelik kapağı kapandığında çok da dekoratif duruyor.

  Sakın unutma: Unutabiliyorsunuz. Arkadaşlarınızın bıraktığı notlar, ödenmesi gereken faturalar ve önemli telefon numaraları. Hepsi için tek bir çözüm var: Hatırlatma panosu. Dekorasyonunuza uygun bir ayna çerçevesinin içine süngerle doldurulmuş kumaş yerleştirin ve asın. Dilerseniz sevdiklerinizin resimleriyle süsleyebilirsiniz de.

  Dar alanlara uygun çözümler:Küçük ya da salona açılan bir antreniz varsa ve ani bastıran misafirinizin eşyalarını nereye koyacağınızı bilemiyorsanız duvarlarınızı değerlendirebilirsiniz.
  • Kapı ya da ayakkabılığınızın üstüne asacağınız açık raflar, ayakkabı kutularını, kullanılmayan aksesuarları saklamak ve derli toplu bir düzen yaratmak için ideal. Tavana kadar dolaplar yerine açık raflı modüler portmanto sistemleri antreler için şık ve işlevsel çözümler sunuyor.

  Yazı tahtası: Tahtalara not yazmak okuldan kalma bir alışkanlık. Peki, bunu evde de uygulamaya ne dersiniz?

  Modern bir çözüm: Antrenizde paltolarınızı asmak için yer bulmakta zorlanıyorsanız üstten ve alttan sabitlenen bu çok raflı askılık, şık bir portmanto çözümü sunuyor. Ayrıca hareketli raflara şapka ve çantalarınızı asabilirsiniz.

  Çat kapı arkasında: Her sabah evden çıkarken eşinizle anahtar kavgası yapıyorsanız ya da çocuklarınız evde kaybolan anahtarını bulamıyorlarsa, buna son vermek elinizde. Kapı arkasına asılabilen cepli kapı üstü organizer, aynı zamanda kullanışlı bir anahtarlık.


   
eviniz daha düzenli nasıl olur ? konusuna benzer içeriklerimiz
 1. buzdolabınızı daha düzenli nasıl yaparsınız?

  Tazeliklerini uzun süre korumaları istenen yiyecek ve içecekleri sadece buzdolabına yerleştirmek yetmez; peynirin de, çileğin de, çiğ etin de favori 'mekânları' var. Üst: Peynir, pişmiş yemek, salata, tütsülenmiş balık ve et üste konmalı. Artan yemekleri kapalı kaplarda yaklaşık üç gün, tütsülenmiş balık ve etler de bir hafta tazeliğini korur. Orta: Süt, süzme yoğurt,...
 2. Kimlerde daha çok çürük olur?

  Kimlerde daha çok çürük olur? Şekerli ve unlu yiyeceklerle bakterilerin buluşması sonucunda çürükler oluştuğuna göre herkes için bir tehlike var demektir. Ancak beslenmelerinde karbonhidratlı ve şekerli yiyeceklerin oranı çok yüksek olanlar bir de sularında florür oranı çok düşükse çok daha fazla çürük tehlikesi altındadırlar. Bakteri plağı tarafından oluşturulan aside karşı tükürük doğal...
 3. Kimlerde daha çok diş çürüğü olur?

  Kimlerde daha çok çürük olur? Şekerli ve unlu yiyeceklerle bakterilerin buluşması sonucunda çürükler oluştuğuna göre herkes için bir tehlike var demektir. Ancak beslenmelerinde karbonhidratlı ve şekerli yiyeceklerin oranı çok yüksek olanlar bir de sularında florür oranı çok düşükse çok daha fazla çürük tehlikesi altındadırlar. Bakteri plağı tarafından oluşturulan aside karşı tükürük...
 4. Rujunuz Nasıl Daha Kalıcı Olur

  Rujun makyajın tamamlayıcısıdır...Rujunuz doğru sürülmediyse makyajınızda yarım kalmış demektir... Güçlü bir etki yaratan ruj sayesinde dolgun,yumuşak mat ya da parlak dudaklara kavuşabilirsiniz.Onun için rujun çok sevilmesine şaşılmamalı.Makyajınızı sürekli tazelemek zorunda kalmamanız için rujunuzu sürerken mutlaka zaman ayırın.Ne kadar özenli yaparsanız konturlar ve renkler o derece...
 5. Evham Kadınlar da Daha Fazla Olur

  evham, kadin, psikolog, hastalik, titizlik konularini incelemektesiniz Sevgili Melekler, Psikolog Tülay Durlanık Evham hastalığı hakkında sunduğu bilgilendirem toplantısında, Evham özellikle bayanların mustarip olduğu bir hastalık ve titizlik ile şüphe hastalığın en belirgin özellikleri dedi. Hamburg`da düzenlenen Evham konulu etkinlikte Psikolog Tülay Durlanık, Takıntı ve takıntının...
 6. Evde Diş Taşı Temizliği Olur mu Nasıl Olur ?

  evde diş taşı temizliği evde diş taşı nasıl temizlenir Sağlıklı bir vücut için beslenmemizin ilk durağı olan ağız ve diş sağlığı çok önemlidir melekler :) Diş sağlığımızı korumak için elbette ki onları temiz tutmamız gerekir. Ancak zaman zaman oluşan diş taşları için de bazı işlemler yaptırmamız gerekebilir. Diş hekimleri tarafından yapılan diş taşı temizleme işlemini acaba evimizde...
 7. Parfüm Nasıl Kullanılır? Nasıl Kalıcı Olur?

  Bu sayfa; Parfüm Nasıl Kullanılır? Nasıl Kalıcı Olur? konusu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, kimi zaman yolda yürürken bir anda yoğun bir parfüm bulutu içinde bulursunuz kendinizi. Öyle ki sanki tokat yemiz gibi hisseder, bu durumdan hayli rahatsız olursunuz. İşte parfüm sıkmak bu değildir. Parfüm, varla yok arası hafifçe gelmelidir buruna. Ne yazık ki pek çok insan parfüm...
 8. Bit Nasıl Bulaşır Neden olur ve Nasıl Temizlenir?

  bitlere kesin çözüm, bit nasıl geçer, bit nasıl bulaşır, bit ve sirke temizliği, bit tedavisi Okulların açılması ile birlikte toplu yaşama alanlarında olan özellikle öğrencilerin korkulu rüyası bitler tekrar gündeme geldi. Birçok ailenin yaşadığı bu durum karşısında çoğu kişi bunu kimseye söylemeyemez ve utanır. Aslında utanılacak bir durum olmayan ve herkesin başına gelebilecek olay olarak...
 9. Düzenli adet periyodu nasıl olmalıdır?

  Adetler yumurtlama fonksiyonuna paralel bir şekilde, üreme çağı boyunca gebelik ve emzirme dönemleri dışında her ay düzenli olarak olmakta ve menopozla birlikte sona ermektedir. Hiçbir zaman unutulmaması gereken ; "adet kanamasının ilk günü adet periyodunun da ilk günü" dür. Buna "son adet tarihi" de denilmektedir. Normal bir adet periyodu veya adet döngüsü (=bir siklüs) ;...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. mutfak düzeni nasıl olmalı

  ,
 2. mutfak düzeni

  ,
 3. nasıl düzenli olunur

  ,
 4. dolap düzeni,
 5. ev düzeni nasıl olmalı,
 6. ev düzeni nasıl sağlanır,
 7. düzenli ev nasıl olur,
 8. mutfak duzeni nasil olur,
 9. mutfak dolabı düzeni nasıl olmalı,
 10. dolap düzeni nasıl olmalı