gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

eviniz küçük diye üzülmeyin

Konu, 'Tatlı Evim' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Eviniz oldukça küçük olabilir fakat unutmayın ki küçük odalarda da çok fazla şey yapma imkanına sahipsiniz. Nasıl mı? Tabii ki uygulayacağınız birkaç taktikle... Renk

İlk önce küçük olan odanız için seçeceğiniz renk önemlidir. Renk hem odanın görünüşünü değiştirir hem de siz de farklı duygular uyandırır. Mavi ve yeşil tonları odayı olduğundan çok daha geniş gösterir. Kırmızı ve sarı tonları ise aksine yaşadığınız alanı daha küçük gösterir.

Mobilya

Küçük bir odada çok yer kaplayan mobilyalardan kaçınmalısınız. Koltuk ya da iskemle seçerken ise arka tarafları büyük olmayan, kol koyulacak tarafları açık olanları tercih etmelisiniz. Çok ağır olmayan masalar da tercih edilmelidir.

Etraftaki eşyaların birden fazla işlevli olmasına dikkat edin

Eşya seçerken ya da evinizi şekillendirirken seçtiklerinizin ihtiyaç olduğunda birden fazla işe yaraması gerekir. Örneğin oda kapısının arkasına pano takarak birden fazla işe yaramasını sağlayabilirsiniz. Koltuğunuz aynı zamanda yatak olma özelliğine de sahip olmalıdır. Böylece ihtiyaç duyulan zamanlarda size yardımcı olacaktır.

Düzen

Küçük yerler için düzenli olmak en önemli ayrıntıdır. Her şeyin yeri belli olmalı fazlalıklar olmamalıdır. Örneğin televizyonun, VCD’nin, kitapların yeri düzgün olmalıdır

kaynak:gizlikale.com

2. Pasaklı Tanrıça

Pasaklı Tanrıça Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler...

3. Şevvall

Şevvall Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    sana katılıyorum canım.emeğine sağlık

eviniz küçük diye üzülmeyin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Evim Küçük dDye Üzülmeyin

Evim Küçük dDye Üzülmeyin

Planlanan işlevi estetikten ödün vermeden yerine getiren çözümler, kullanışsız ya da yetersiz mekanları değerlendirmenin en iyi yoludur. Önemli olan, hacim için uygun üniteyi seçmek ya da mekana özel bir çözüm geliştirebilmektir. Kimi zaman birden fazla işleve cevap verebilen modüller, mekanlara ferahlık getirilmesine de olanak verir. Küçük mekanların projelendirilmesi mimari veya...
  2. Evim küçük diye üzülmeyin.küçük evinizi büyük gösterecek öneriler

Evim küçük diye üzülmeyin.küçük evinizi büyük gösterecek öneriler

Evim küçük diye üzülmeyin. İşte size küçük bir mekanı olduğundan büyük gösterecek öneriler: 1. Odanızı daha yüksek ve ferah göstermek için ışığı yansıtan renkleri tercih edin. Duvar ve tavana aynı rengi uygularsanız tavan olduğundan daha yüksek görünür. 2. Dar bir odayı daha geniş göstermek için yer döşemesinde nötr renkler ve tek tip malzeme kullanın. Çizgili bir halıyı odanın enine...
  3. Bayanlar sakın boyum kısa diye üzülmeyin!

Bayanlar sakın boyum kısa diye üzülmeyin!

boyunuz kısa diye üzülmeyin Britney Spears (1.58) Belki inanmayacaksın ama onun boyu sadece 1.58! Miami sıcağında bile giydiği topuklu kovboy çizmeleriyle durumu çok güzel idare ediyor. Şimdi liposuction da yaptırdı oh mis! Missy Elliott (1.55) Rap müzik camiasının nadir kadınlarından Missy Elliott’da boy fukaralarından. 1.55 boylu yıldız, giydiği parlak renklerle durumu hiç de...
  4. Eviniz Küçük Diye Üzülmeyin Bu Önerilerle Kullanım Alanını Genişletebilirsiniz

Eviniz Küçük Diye Üzülmeyin Bu Önerilerle Kullanım Alanını Genişletebilirsiniz

Küçük bir eviniz mi var? Umutsuzluğa kapılmayın. En küçük mekanlarda maksimum kullanım alanı yaratmak için bu tavsiyelere uyun ve iyi bir tasarımın tadını çıkarın DAR ALANLARDA YAPILMASI GEREKENLER İyi bir tasarımın tadını çıkarmak için saray gibi evlerde yaşamak gerekmiyor. Aslında küçük alanları büyütmek konusunda aşağıda bolca fikir var; odayı geniş gösteren boyama şekillerinden,...
  5. özür dilerim küçük kuş

özür dilerim küçük kuş

olay yaşandığında çok küçüktüm:) dışarıda çocuklar hep beraber oyun oynuyoruz, bi kuş yavrusu gördük tüysüz falan ama iyi koşuyordu:D neyse çocukluk işte hep beraber koşturuyoruz yakalayalım diye kuş bizi şaşırtıyo tam terse koşuyor falan tam ben yakalayacakken bi terse koşmaya başladı ben bilemeden bastım gözleri falan fırladı öldü:uhu: ben de çok korkuyorum eve gittim anneme bile söylemedim...

Sayfayı Paylaş