Evlencen mi çocuğum?

ßeLeN

Paylaşımcı Melek
Üye
Evlencen mi çocuğum?
Daha küçücük çocukken başlardı büyüklerimiz;
- kiminle evlencen kızım sen?
yada ;
-evlencen mi bakim sen ?
diye sorular sormaya.. bizde utanırdık tabi ki evlenmekte istemezdik ve "hayır anne baba ben evlenmicem ben size bakıcam " gibi cevaplar verirdik. tabi onların da cevabı hazır;

-tabii canım turşunu kurcaz zaten biz senin..
Ne güzeldi o günler utancımıza kıpkırmızı olurduk. Peki şimdi ne değişti anne ve babalarımızın karşısına çıkıp" ben birini seviyorum evlenicem" diyebilecek duruma geldik. Hatta bu durum bazı bölgelerde pek hoş karşılanmasa da daha kötü durumlara gebe kalabiliyor. Kaçma yada kaçırılma gibi..

Mekanımızın güzel melekleri belki içinizde kaçan, kaçırılan yada severek evlenen birileri kesin vardır. (Benim anNemide babam zorla kaçırmış ) ben bu konuda düşüncelerinizi merak ettim.

Zamanında bende evlenmicem derken şimdiki durumuma bakıyorumda sevdiğim insanla evlenmek istiyorum.. büyük konuşmamak lazımmış .

gelinlik-2837.jpg

Gelinliğim bile hazır ya en azından modeli :)

Doğum, evlilik ve ölüm alın yazısıdır bu üçü... Ben bu sözü bilerek büyüdüm. Hakkımız da hayırlısı olsun diyorum.

Banada çocukkken ''kiminle evleneceksin sen bakimm'' diye sorulduğunda '' babam gibi biriyle evlenecem'' derdim. Hala aynı fikirde ve aynı karardayım :) Evleneceğim diye bir derdim yok, olursa babam gibi biri olsun, beni kendine aşık etsin. Ben aşk evliliği yapmak istiyorum, başka türlü evlenmem :D:D Hem bekarlık sultanlıktır :) İler ki zamanlar da nasıl düşüneceğim bilmiyorum ama asla sırıl sıklam aşık olmadan evlenmem ben :)

Her bekar gencin hakkında hayırlısını yazsın Mevla... Dilerim ki, herkes hayallerinde ki gibi biri ile evlenir :)

Doğum, evlilik ve ölüm alın yazısıdır bu üçü... Ben bu sözü bilerek büyüdüm. Hakkımız da hayırlısı olsun diyorum.

Banada çocukkken ''kiminle evleneceksin sen bakimm'' diye sorulduğunda '' babam gibi biriyle evlenecem'' derdim. Hala aynı fikirde ve aynı karardayım :) Evleneceğim diye bir derdim yok, olursa babam gibi biri olsun, beni kendine aşık etsin. Ben aşk evliliği yapmak istiyorum, başka türlü evlenmem :D:D Hem bekarlık sultanlıktır :) İler ki zamanlar da nasıl düşüneceğim bilmiyorum ama asla sırıl sıklam aşık olmadan evlenmem ben :)

Her bekar gencin hakkında hayırlısını yazsın Mevla... Dilerim ki, herkes hayallerinde ki gibi biri ile evlenir :)

Amin inş.
Ben maalesef babamı hiç tanımadım ve o yüzden hiç bu açıdan düşünmemiştim..

ben de eskiden ben evlenmicem derdim sonra tutturdum ben evlencem die baba dedi hani sen evlenmicektin:)) kaçmaya da karşı bi insanım..ancak çift birbirini seviyosa evlilik yaşları gelmişşe ve ailenin kız vermemek için saçma bahaneleri varsa yani evi yok arabası yok gibi...o zaman kaçılabilir....bugün duydum bi kız var komşumuz kız 18 yaşında 19 yaşında bi çocuğa kaçmış....bunlar lisede çıkmaya başlamış çocuk bunu 40 kere aldatmış...ipe sapa gelmez bi insan...kız sen tut kaç...ne bekliyo acaba çok merak ediyorum...inşallah olmaz ama 2 gün sonra tıpış tıpış ben hata yaptım die geri döneceği kesin...görünen köy kılavuz istemez....o yüzden çok iyi ölçüp tartmalı....

Ben mesela 17 yaşındayım nişanlıyım seveek nişanlandık önce anneme söyledim karşı geldi yaşımdan dolayı sonra babama söledi annem çok uzaktan akrabamız oluyodu .Babamda yaşımdan dolayı karşı geldi ama biz bu konuda ısrarcı olunca nişanlandık işte aşk insanı inletir diye bi söz var.Hatta bi arap atasözüydü galiba aşk eşşeğe dans ettirirmiş :)Yani karşı gelip diretiliyo ama eğer olmıycak birisiyse ailenin o insanın kötü biri olduğunu düşündüğü zaman ailede çok diretir olumsuz olaylar çıkar bu seferde ama biz gençlerin seçtiği eş adayı ne kadar iyi bi insan olursa aleyi ikna etme oranımız okadar yükselir paylaşım için tşk..

canımmm elifimm ya ben de evlenmicem derdim :) Allahım inşallah istediğini verir sevdiğinle evlenir çook mutlu olursun inşallah rüyamm ne güzel söylemiş... Her bekar gencin hakkında hayırlısını yazsın Mevla... Dilerim ki, herkes hayallerinde ki gibi biri ile evlenir :)

mesajlarınızı okudum aldattığı halde nasıl güvenipte evleniyor anlamış değilim? bence de görünen köy klavuz istemez katılıyorum :)
bende evlenmek isterim yaşım geldiğinde ve ailemin uygun gördüğü zamanda...kaçmakta istemem bana çok garip geliyor ailem sectiğim kisiyle evlenmemi ister diye düsünüyorum

Ben evliyim halihazırda zaten.Bana da çok derlerdi seni kimselere vermeyiz cart curt diye.Ama öyle bi vcerdiler ki.Mecburen gönül ferman dinlemiyor işte.:D
Bu arada Belen'im gelinliğin çok şeker inşallah giyersin...

gelinliğin cok güzel belen gızz allahım inş telli duvaklı giymeyi nasip eder sana ...
her genc kız sevdiği adamla evlenmek ister bende istiyorum:) küçükken sorarlar mıydı inanın hatırlamıyorum....

Geri