gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

Evlenecek kızlarla ilgili batıl inançlar

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

gebelikle ilgili batıl inançlar merdiven altında yürümek sağlıkla ilgili batıl inançlar Batıl inançlar arasında merdiven altında yürümek, ayna kırmak ve siyah kedi en bilinenleri. İnsanların çoğu iyi ya da kötü şans belirtilerine göre hareket ederek, kötü şansla karşılaşmamak için tedbirli davranmaya çalışıyor.:)

Eskiden bir genç kızın evlenebilmesinin kısmetinin açıklığıyla ilgili olduğuna inanılırdı. İşte bu yüzden genç kızlarımız evlenmek için şu inanışlara göre hareket ederlerdi:

Gelin ayakkabısının altına ismini yazmak

Kına gecesinde çıkarılan duvağı kısmeti kapalı olan kızın başına takmak

Gelin evden giderken arkada kalan evlenmemiş kızlar süpürsün diye süpürge bırakmak

Düğün gecesi gelinle birlikte yatmak

Gelin duvağından gelin teli koparmak

Geline kına yakıldıktan sonra kalan kınayı evlenmemiş kızlara yakmak

Nişan yüzüklerinin kurdelesinden bir parça alan kızın kısmetinin açılacağına inanılır.
    Doğacak çocukla ilgili batıl inançlar:

Hamile kadın balık yerse çocuğun derisinde pullar oluşur

Hamile kadın ayıya bakarsa, çocuğu kıllı olur

Hamile kadın tavşan yerse çocuğu uzun kulaklı ve patlak gözlü olur

Hamile kadın gece mehtaba bakarsa, çocuğu ay gibi güzel olur

Doğan çocuk iri ve kara gözlere sahipse, annesinin hamilelikte kara üzüm yediğinden derler

Hamilelikte elma ya da nar yiyen kadının çocuğu kırmızı yanaklı olur

Doğacak çocuğun cinsiyetiyle ilgili batıl inançlar:

Tandıra konulan hamur sertleşirse doğacak çocuk erkek, sertleşmezse kız olur

Ekşi yiyen kadın kız, tatlı yiyen kadın erkek çocuk doğurur

Bir tastan suyu kepçeyle içen kadının çocuğu kız olur
    alıntıdır...

2. miss angel

miss angel Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    :D:D:D amannn nede çok varmş yaaa:D
    emeğne sağlık güzel paylşm olmuşşş:)

3. * MuCiZé *

* MuCiZé * Forum Okuru

ben küçükken:D:D
    elime bi makara ip verdiler o bitene kadar arkama bakmadan koşmuştum komşu kızın kısmeti açılsın diye,sonradan evlendi kız:D:D
    hoş tabi olacağı varmış ip bahanehahaha
    anem durun bende kendim için birini koşturuyum:D:D:D

4. ebraryksl

ebraryksl Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

:huhe::huhe::huhe::huhe: buna bayıldım yaaaa

Evlenecek kızlarla ilgili batıl inançlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Evlenecek Kızlarla İlgili Batıl İnanışlar...

Evlenecek Kızlarla İlgili Batıl İnanışlar...

Evlenecek Kızlarla İlgili Batıl İnanışlar · Gelin ayakkabılarının altına ya da gelinliğin eteğine ismini yazmak... · Kına gecesinde çıkarılan duvağı, kısmeti kapalı olduğuna inanılan kızın başına takmak... · Pazartesi günü, oğlan evinin kızlarının, kız evinde genç gelinin saçından "darısı başıma" diyerek bir tutam saç kesmek... · Gelin evden giderken, arkada kalan evlenmemiş...
  2. batıl inançlar

batıl inançlar

İlk çağlardan beri her toplumdan insanlar gerçeklik payı olmayan, korkuları, çaresizlikleri, eski gelenekleri gereği genellikle doğa üstü olan olaylara inanırlar. Bu inançlar batıl inançlar olarak isimlendirilir. Çoğu psikolojik olarak bu tür inanışların negatif etkisine maruz kaldığı için doğruluğuna ve bu tür batıl inançlara daha içten bir şekilde inanırlar. Bana soracak olursanız batıl...
  3. Batıl inançlar !

Batıl inançlar !

burun kaşınınca ne olur Herkzin mutlaka bi batıl inancı vardır.Sizinkiler neler çok merak ediyorum.Ben her nekadar inanmasamda yinede makası bıçağı başkasının elinden almam aldıysamda tükürürm karakedi görünce arkama bakar saçımı çekerim :D Terlikleri ayakkabıları ters tutmamaya özen gösterirm .3 harfli derim mesela :D malum varlıklara sizlerinde varmı böyle şeyleri
  4. Gebelikle ilgili bazı inandımız batıl inançlar buyrun arkadaşlar okuyun

Gebelikle ilgili bazı inandımız batıl inançlar buyrun arkadaşlar okuyun

Hamileliktekı batıl inançlarımız gebelik hurefeleri: herkesin inandığı duyduğu bazı batıl inançlar vardır arkadaşlar her duyduğumuza inanmayalım dikkat edelim::küstüm: HAMİLELİKTE HURAFELER VE BATIL İNANÇLAR "7 aylık doğan çocuk yaşar, 8 aylık doğan yaşamaz!" "5. aydan sonra ortaya çıkan mide ekşimeleri (bazıları bulantı da derler) bebeğin saçlandığının işaretidir!"...
  5. Yenidoğan Bebeklerle İlgili Batıl İnançlar

Yenidoğan Bebeklerle İlgili Batıl İnançlar

Bu konu yenidoğan bebekle ilgili batıl inançlara yer vermektedir. Ülkemizin bazı yörelerin de yenidoğan bebekle ilgili uygulanan bir takım yöntemler ve inanışlar vardır. Birazdan sizlerle paylaşacağım ve bebeklere uygulanan bu yöntemler ve inanışlardan eminim ki çoğunu duymamışsınızdır. Her ne kadar batıl inanış desek de halen bu yöntemler bebeklere uygulanmakta ve iyi geldiğine...

Sayfayı Paylaş