Evlenip boşananlar yardım edin lütfennnn

A

Ayşegül1983

Forum Okuru
Evlenip boşananlar yardım edin lütfennnn
Kızlar, eşimle 13 yıldır evliyiz. 2 çocuğumuz var. Çok severek ve isteyerek evlendik. Ama işte malum sona geldik. Boşanmak üzereyiz. Olmuyor ne yaparsam yapayım kocama ısınamıyorum. Zamanında beni çok ihmal etti. Kendinden soğuttu. Şimdi benden ilgi istiyor, alaka bekliyor. En güzel yaşlarımda yalnızlık çektim. Şu anda kocama karşı içimde zerre his kalmadı.

Ekonomik özgürlüğüm yok. İki çocukla birlikte ailemin evine dönmek ne bileyim tuhaf geliyor. Boşanmanın ne demek olduğuyla ilgili hiçbir fikrim de yok. Ateş düştüğü yeri yakarmış; hakikatten de öyle. Boşandıktan sonra hayatımda nelerin değişeceğini, neler yaşayacağımı çok merak ediyorum ve çok korkuyorum. Tecrübesi olanlar biraz bahsedebilir mi? İnanın zor durumdayım. :(:(:(:(:(

13 yıllık evlilik+2 çocuk. Toparlanma şansı yok mu? Belki şuan içindeki öfkeyle söylüyorsundur bunları. Bunca yıl evli kalmışsınız ve 2 çocuğunuz var. Evinizin içinde neler yaşadığınızı bilemeyiz tabi, belki de dışarıdan yorum yapmak kolay ama işte işin içinde çocuk olunca yorumlar da hassaslaşıyor.

İçini karartmak gibi olmasın ama rahmetli anneannem derdi; tek çocukla her yere sığılır ama iki üç çocukla sığılmaz diye. Çocuklarla birlikte aileyle yaşamak bence zor olur. Sonuçta herkesin kendi ev düzeni var. Ama dünyanın sonu değil elbette. Valla ben bu boşanmalar yüzünden her geçen gün evlilikten soğuyorum. Allah yardımcınız olsun gerçekten zor. Umarım tez zamanda feraha erersiniz.

Merhaba,

Boşanma hakkın da bir fikrim yok lakin 13 yıldır sevmediğiniz birine bağlı kalmışsınız.Ailenizin , bakış açısı bu durum da nasıl olur onu da bilemem.Zira ekonomik özgürlüğünüz yok. Bu saatten sonra baba evine gitmek zor olur. Boşandıktan sonra beklentilerinizin ne olduğu da önemli.Zira beklentileriniz geleceğinizi şekillendirecektir. Demem oki burdan boşan ya ne bekliyorsun diye yazıp yönlendirmek kolay arkadaşım.İyi düşünüp ,taşının öyle karar verin.Hayat sizin hayatınız .

Ailenin bakış açısı ve tavrı gerçekten çok önemli. Onlarla yaşamayı göze almak çok ağır sorumlulukları da peşinden getiriyor bunu unutma. Evinde dilediğin gibi yatıp uzanır kalkarsın ama ailenle yaşarken evindeki özgürlüğü bulamazsın bunu da unutma. İnsanın kendi evi gibisi yok arkadaşım. Sen ayrı evin tadını almış birisin, ailenin yanına döndüğünde inan ki bocalarsın.

Otur evinde mutsuz mutsuz yaşa demeyeceğim merak etme. Ekonomik özgürlük şart! En azından boşanmadan önce bir meslek edinmeye çalış. Emin ol para kazanmaya başladığında çok daha güçlü ve dik olacaksın. Zor durumdayım demeyeceksin. Boşanma fikrinden önce, çocuklarına çalışma fikrini aşılarsan bence daha iyi edersin.

Geri